Javaslatom az Országgyűlés számára: Bevándorlási hivatalt

Day 1,204, 07:58 Published in Hungary Hungary by Imre Norbert

Sziasztok


Régen nem írtam már cikket, de most kicsit untam is magam, meg amúgy is csak az ágyban fekszek a megfázás miatt, szóval gondoltam bedobok a közösbe egy több helyen már bevált ötletet, hátha végre lesz is valami belőle.

Az alap szituáció ugyebár az, hogy már jó ideje( nem is emlékszem pontosan mióta) de az adminok bevezették az állampolgárságot. Ennek a megadása pedig a kongresszus kezébe került. Viszont az elmúlt kb egy évben semmilyen központi irányítás nem volt itthon ezzel kapcsolatban, holott az elején sokunknak egyértelműnek tűnt, hogy kellene ilyen. Pláne, hogy rengeteg országban működő rendszerről van szó.


Jelenleg itthon, tudomásom szerint minden konga tag kénye kedve szerint dönti el egyénileg, hogy kinek fogadja el a kérelmét és kinek nem. Úgy emlékszem ennek köszönhetően még olyan is kapott állampolgárságot akinek nem igazán kellett volna adni( román). Az esetek többségében pedig egy alapos utána járás, esetleg a kérelmezővel történő elbeszélgetés kiszűrhetné a káros elemeket. A megoldás tehát egy „országgyűlési bizottság” vagy „minisztérium” felállítása lenne, ahol többen alapos utána járással döntenék el, kinek kellene adni állampolgárságot, és csak a jóváhagyás alapján osztogatnánk ezeket.

Személyesen tapasztaltam több országban is meglévő bevándorlási hivatalok gyakorlatát. Néhány példát hoznék. Angliában a bevándorlási minisztérium a beérkezett kérelmeket megtárgyalja, és ha pozitív az elbírálás, akkor kap egy képviselő utasítást csak, hogy fogadja el. Németországban egy formanyomtatványt kap a kérelmező, amely kitér az adataira, céljaira, esetleges belföldi kapcsolataira( érts😛 van e haveri kapcsolatod német játékosokkal akik tudnak „igazolni” ) és így tovább.

Javaslatom: Mivel ez alapvetőleg kongresszusi hatáskör, szerintem a képviselőknek havonta, egymás közt kellene kiválasztani egy hónapra a bevándorlási hivatal vezetőjét( tehát a jelenlegi 3 képviselő( elnök,alelnök,jegyző) mellé egy negyedik tagot). Aki majd 1-2 ügyintézőt még felkér maga mellé.(Persze lehet szó minisztériumról is, de akkor is érdemes konga tagot felkérni emiatt) A csapat pedig a kérelmek átvizsgálását, a kérelmezők hátterének feltérképezését végezné, ami alapján minden kérelmező megkapná a maga „rizikófaktorát” , vagyis, hogy jelentene e a szavazó joga később problémát, vagy sem. Az hogy a fenti két felhozott példát, ezek kombinációját, vagy valami teljesen új rendszert szeretnénk e alkalmazni, majd eldönti a kongresszus ha napirendre veszi a javaslatot.

Lehet az egész javaslat kicsit túl sok, és sokak szerint felesleges is. Mégis úgy láttam az elmúlt bő egy évben, hogy túl sokszor volt téma a kongresszusi vagy párt szobákon belül „na ennek most adjunk vagy sem állampolgárságot” , és ezzel a képviselők munkáját is megkönnyíthetnénk, az ország jövőjét pedig tovább biztosíthatnánk.


Remélem lesz olyan képviselő akinek felkeltettem az érdeklődését ezzel a javaslattal, és beterjeszti az Országgyűlés elé.

Tisztelettel
Imre Norbert