Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

International eRepublik Meeting 2013 [MK VERSION]

Ziua 1,900, 09:55 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Macedonia (FYROM) de Plainswalker


Поздрав до целиот Нов Свет!

Чест нѝ е да ве известиме дека почнавме со организирање на Меѓународната еРепублик средба 2013.

Како што можеби знаете, последната еРепублик средба се случи во Темишвар, каде согласно со традицијата на средбите се одлучува која ќе биде следната земја. Земјата со најголемиот број на присутни играчи беше нашата убава Грција. Така одлучивме дека идеалното место би бил Солун...
Солун е најголемиот град во северниот дел на Грција и е лесно достапен со кола, воз, брод и се разбира со авион.Сѐуште треба да одлучиме за датумот на средбата.
Со цел да ги задоволиме сите, креиравме прашалник во кој сите граѓани самите ќе го одлучат датумот!
Имајте на ум дека летата во Грција се навистина топли, па имаме две опции: јуни или септември.
Сепак можете да предложите било кој месец кој ви одговара и одлуката ќе биде донесена согласно со резултатите од прашалникот.
На следниот линк можете да го најдете прашалникот!Ве молам пополнете го одговорно со цел сите да имаат корист од резултатите.

Прашалникот ќе биде достапен во траење од еден месец, така што одлуката донесена од сите нас ќе биде објавена на почетокот на март. Не морате да го пополните денес. Имате време.

Повеќе информации на http://summit.erepublik.gr и на facebook http://www.facebook.com/pages/eSummit2013/131174133718669

Тимот “Меѓународна еРепублик средба 2013”

Sunsetter
XtaSia
_Taina_
Asomac
Charisiadis Hlias
Earentir
Iaswn
McLarenDr
The Voyager
 

Comentarii

TashaMKD
TashaMKD Ziua 1,900, 10:08

o7

Ashkolsun
Ashkolsun Ziua 1,900, 10:09

Еј, а тука смее коментари од стилот „Солун е наш?“

Mr.Santino
Mr.Santino Ziua 1,900, 10:24

o7

Chucky001
Chucky001 Ziua 1,900, 10:31

Сите што ке одите носете си вазелинче xD

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Ziua 1,900, 10:45

07

Uber kiko
Uber kiko Ziua 1,900, 10:45

Ojdeme li? Ja sum za : )

Stef40
Stef40 Ziua 1,900, 10:46

па чим одбираат земји со најголеми претставници на самитот, да им одиме.

Quosai
Quosai Ziua 1,900, 11:40

NO !

kiolum
kiolum Ziua 1,900, 11:45

''нашата убава Грција''
http://cdn.head-fi.org/7/71/71b14a93_jackie-chan-meme_thumb7.png

DiplomatMk
DiplomatMk Ziua 1,900, 13:14

./

tole pasaII
tole pasaII Ziua 1,900, 14:32

Кој не сака да оди во нашиот Солун, зар има такви 🙂, НЕ. Сигурно ке бидеме најбројни а и како нема да бидеме кога ќе бидеме свој на свое. Автобусите од Штип возат 800 денари повратна карта.

ltpao
ltpao Ziua 1,900, 14:59

Solun e nas, a Atina ke ja delime (mozebi).

thekoki
thekoki Ziua 1,900, 16:43

PREDAVNIK!!!

FriedmanPAS
FriedmanPAS Ziua 1,900, 16:50

WELCOME TO THESSALONIKI
THE CAPITAL OF MACEDONIA
THE HEART OF GREECE

cenodekaMKD
cenodekaMKD Ziua 1,900, 17:25

Idam i ja obavezno xD

Mr B...
Mr B... Ziua 1,900, 20:09

zsh ne ga napraviva u ohrid 😃 😃

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Ziua 1,901, 00:15

сомнително е што поканава има геј знаме на неа : )
случајност или пошто грција е домаќин?

Plainswalker
Plainswalker Ziua 1,901, 00:28

: )

Only one Macedonia
Only one Macedonia Ziua 1,901, 02:05

Ne vregjaat vaka koga pishuvaat, kakva grcija kakvi bakrachi. Solun e nash: http://www.erepublik.com/en/article/-1-2197782/1/20

Stickman Warrior
Stickman Warrior Ziua 1,901, 03:13

Од Охрид организиран превоз е 20 евра некаде 😃

theconqueror86
theconqueror86 Ziua 1,901, 03:50

You will see how the real Macedonia looks like ; )

Only one Macedonia
Only one Macedonia Ziua 1,901, 04:46

@theconqueror86

Being creators of it, we know how the real Macedonia looks like, but we cannot see how the "real greece" looks like. )))

Ghost of Styx
Ghost of Styx Ziua 1,901, 05:28

tesko tesko koga odbrale vakva sranje drzava nema da imaat max odziv mozele BG, Srbija nesto takvo da odberat oni bas gejcive

sto na kurot barame nie tamu koga ne sme ni dobredojdeni

Konan MkD
Konan MkD Ziua 1,901, 05:47

Нема да им одиш во Атина па да не си добредојде..... Ке си одиш во Солун на наша терирорија xD

TheTrooper69
TheTrooper69 Ziua 1,901, 06:25

tessaloniki.

virus.mkd
virus.mkd Ziua 1,901, 10:50

Цицки!

BoboBTMK
BoboBTMK Ziua 1,901, 12:51

i poentata na ova e??

eDnopmk
eDnopmk Ziua 1,901, 13:38

Одиме на наша територија, присуство ваљда ќе биде големо. Ако најдам време доаѓам со мммммм.... 😃

ПС. Пријавете го педерон погоре!

ППС. Честит празник на сите грци, за многугодини нека ви е, да си го славите во африка таму од кај што сте дошле!

povratnikot
povratnikot Ziua 1,901, 15:49

koj ke ide ke jade kotek...mozebi...poise od sigurno

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Ziua 1,902, 05:40

Дали ќе има поинтимни контакти меѓу членовите како на коштаплерските собиранки?

Mac123321
Mac123321 Ziua 1,903, 09:06

Солун е најубавиот град во *јужниот дел на Македонија. 🙂

Danco the Conqueror
Danco the Conqueror Ziua 1,903, 14:24

АЈде на наше море , во нашиот Солун ајде гемиџии

Circless
Circless Ziua 1,905, 15:38

Така одлучивме дека идеалното место би бил Солун...
Солун е најголемиот град во северниот дел на Грција

I posle DSW bile predavnici....

Euphorique
Euphorique Ziua 1,923, 00:18

TrinityKiller disapproves of Plainswalker

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.