Hadügyi Közlöny - Hadügyi összefoglaló

Day 957, 10:23 Published in Hungary Hungary by Hadugyminiszterium
http://img686.imageshack.us/img686/50/hadugy1.png">http://img704.imageshack.us/img704/4069/hadugy2.png">

http://img823.imageshack.us/img823/3686/foglalo1.png">http://img52.imageshack.us/img52/8421/foglalo2.png">

Üdvözlöm a Hadügyi Közlöny olvasóit!

Röviden összefoglalom az elmúlt hét hadügyi mozgásait.

Az olasz meló

A történet ott kezdődött, hogy a spanyolok betámadták Olaszországot eredeti területen(Sardinia) június 23-án. Mivel az olaszok rendelkeztek Mexikói MPP-vel létrejött a spanyol-mexikói háború. Ezután azonnal betámadták a spanyolok Southeast of Mexico régiót.
A sikeres akciót követően tovább támadtak a szomszédos régióba is. Június 26-ára már az olszok régióswappokkal elérték Gulf of Mexico régiót. A cél a high oil Southeast of Mexico régió volt. Ezzel a húzással elárulták egy szövetségesüket. Még nem lehet tudni mit kaptak a spanyolok ezért cserébe, az olaszok valószínűleg a brazilok útját állják el a spanyolok mögött.

http://img580.imageshack.us/img580/6416/olaszmelokicsi.png">http://img340.imageshack.us/img340/6920/olaszmelo2kicsi.png">

Lengyelországi kirándulás a festői szépségű USA államokban*

Már jópár héttel ezelőtt világossá vált mindenki számára, hogy a lengyelek Észak-Amerikába készülődnek. Ennek lehetőségét egy átgondolatlan német visszavonulás teremtette meg Mecklenburg régióból. Azzal, hogy a svédek megszerezték a területet, lehetővé vált, hogy a lengyel-svéd nyitott háború, valamint a svéd-norvég háború eredményeként a polákok egészen Sorlandet régióig vonuljanak, ami már Skócia és így az amerikai kontinens kapujának tekinthető. Ezután a lengyelek beütöttek még egyszer minket eredeti területen, amivel az angol-magyar MPP megléte miatt nyitottak maguknak brit háborút. Ettől kezdve tudhattuk, hogy előbb utóbb meg fognak próbálkozni az áttöréssel.

Ez június 25-én meg is történt a Skócia elleni támadás. A csata sajnos elveszett köszönhetően az ellenfél hatalmas tankolásának, és az elterelő támadások erősségének Vojvodina-ban és Eastern Serbia-ban. Az utóbbi területek fontossága miatt a Phoenix feladta Skócia védelmét.

A Phoenix terve az volt, hogy a hollandok fogják megállítani 24 órára a lengyeleket. Ennek megfelelően a holland elnök beütötte Németországot eredeti területén, aminek köszönhetően nyílt angol-holland háború. Szépen végre is hajtották a területcseréket egészen Skócia határáig. Itt annak kellett volna következnie, hogy a britek visszavonulnak a lengyelek elől, RW indul, majd holland támadás a régió ellen. Csakhogy állítólag egy bug miatt az angol elnök nem tudott visszavonulni! Gyorsan kellett megoldást találniuk, mivel a csatát megnyerni már nem lehetett. Kitalálták hát azt, hogy Hollandia átvesz minden olyan régiót Angliától, ami határos ellenséges országgal. Ennek több következménye is lett. Egyrészt az USA-Hollandia háborúnak "köszönhetően" amerikai megszállás alá került South West of England régió.
Másrészt, a lengyelek meg tudták támadni Észak-Írországot, amiből később Anglia taktikai okokból visszavonult. Harmadrészt pedig néhány angol terület lengyel megszállás alá került. A gyengécske holland lakosság ugyanis nem tudta/nem akarta pirosba verni az RW-ket, amik a lengyel támadások alatt futottak.

http://img821.imageshack.us/img821/1579/hollandswapkicsi.png">

Írország időközben hadat üzent Kanadának, majd meg is támadta, illetve el is foglalta Newfunland and Labrador régiót. A lengyeleknek eredetileg ez lehetett a terve, hogy itt követik majd az íreket. Csakhogy időközben az angolok is hadat üzentek az íreknek, és egy átfogó hadművelet keretében elfoglalták Labradort. Így a lengyelek jelentős késésbe kerültek, hiszen az angoloktól nem fogják tudni elvenni, hiszen 12 mpp aktív már a szigetországiak oldalán. Ezért az Eden egy hirtelen ötlettől vezérelve ki akarta kerülni Newfunlandot, ami egyébként high olaj régió. Így történt, hogy az írek elfoglalták az USÁ-tól Connecticut és New Jersey régiókat. A Phoenix mindkét helyen RW-ket indított azonnal.

A lengyeleknek ezután az ír területeken keresztül mégis sikerült kijutniuk Észak-Amerikába.
Bár az angolok megpróbálták megállítani őket elfoglalva New Jersey és Connecticut régiót, de ez a siker nem bizonyult tartósnak. Közben a kanadai területeken is indultak RW-k svéd támadásokkal egybekötve, így ezek a területek vissza is kerültek az eredeti tulajdonosukhoz.
Az íreknek végül sikerült átjutni az angolokon, és nyomukban a lengyelekkel swapokat végrehajtva 3 high régióhoz juttatták a lengyeleket. (South Dakota - búza, Illinois - olaj,Tennessee – fa)

http://img80.imageshack.us/img80/3619/lengyelhighkicsi.png">

Magyarország – NWC sokadszorra

A közeledő V2 alkalmából még utoljára megmutathatjuk, hogy ki a legény a gáton!
A horvátok elleni támadás előkészületeinél ismét szükségessé vált a blokkoló felületek minél kisebbre szorítása. Ez okból visszaadtuk Tyrolt és Burgenlandot az osztrákoknak, valamint pajzsként védve megakadályozzák a román támadást Szegednél és Debrecennél.
A grandiózus terv részletei ismét kiszivárogtak, a támadás előtti napon a szerbek kaptak egy fullblokkot Ázsiában kínától (Chagang). Ennek ellenére megindultak a Phoenix erők. Támadást kaptak a horvátok az örök mumus Northwest Croatia régióban, valamint az oroszok két helyen is beütötték a kínaiakat (Heilongjiang, Jilin). Brazília Dél-Afrikát szórakoztatja Northern Cape-nél, míg a szlovének besegítenek néhány horvát területtel Európában (Lika and Gorski Kotar, Istria and Kvarner). Eközben az amerikaiak is beszálltak a csatában Eden részről és megkínálták az oroszokat Far Eastern Russia régióban.

http://img708.imageshack.us/img708/9108/mikicsi.png">


Leköszönő

Sajnos június második felében irl dolgaim miatt nem tudtam annyi időt szánni a hadügyi közlöny frissítésére, mint szerettem volna, ezért elnézést kérek. A tervezett heti egy összefoglalót ¾ részben azért sikerült megvalósítanom. Köszönöm Rhualnak a lehetőséget. Nagyon élveztem a munkát.

Még egyszer utoljára adjunk a horvátoknak!

Hajrá Magyarország!

*A lengyel hadjárat összefoglalója tartalmaz részleteket Istencsaszar - A lengyelek útja Amerikába című cikkéből

Smach,
hadügyi szóvivő