Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Cerciz.Topulli per President !

Ziua 1,871, 14:11 Publicat în Albania Albania de Cerciz.Topulli

Prsh motra e vellezer !

Un jam Klitoni92 ”Cerciz.Topulli” ne loje.
Jam ketu per te kerkuar voten tuaj. Nuk jam njeriu i mrekullirave, po kujtuat se jam ateher nuk e meritoj voten tuaj.
Por jam nje njeri i punes dhe per kete kam thirr disa miq te me japin edhe 1 shtyse me shum si Jonkastrioti. LMatador, LiLo1, CrazyAlboz, Ujku76, Medzeli, Eljon Dedej,Serxhio, Kabasilla, Aqif Pasha por edhe shum te tjere te cilet nuk duan te jen publik sepse interesi i tyre eshte eShqiperia.
Cfare do sjell un me shoket e mi :Do mundohemi te riformojm shtetin dhe strukturat e shtetit.
Riformimin e te gjith Mu shteterore.
Asnje komander I Mu-ve shteterore nuk do te jete I perfshire ne politik .(te interesuarit te me kontaktoje )
Do te behet nje konkurs edhe do ta bejme me vote por kandidatet do ti rekomandoj une dhe te gjithe kane te drejte vote .
Menaxhimin e mire te bankes dhe perpjekjen per uljen e borgjit te saj.
Krijimin e nje fondi dhe gjetjen e nje personi per menaxhimin e ktij fondi me para rreale per te fuqizu shtetin shqiptare.
Per sa i perket ndihmave te lojtareve do i kushtohet shum vemendje dhe do rritet transparenca.
Do punohet per krijimin e 1 faqeje zyrtare ne internet te komunitetit tone dhe do behen nje plan per shtimin e lojtareve te rinj sipas nje strategjie te mir organizuar.
Transparencen e fabikave shteterore : Administratori I Fabrikave do te beje cdo te hene 1 artikull informues .
Aktivizimin e lojtareve te rinj ne rrealitetin e komunitetit tone. Ky nuk eshte thjeshte nje premtim elektoral , pregatitja ka filluar por MoED nuk eshte gati . Ne momentin e pare qe Moed te jete gati ateher do te fillojme me baby BoOm .
Menaxhimin e mirefillte te chatit publik dhe riaktivizmin e chateve perkatese te Mu-ve. Komanderat e Mu-ve ne luftra serjoze do te kordinoen ne keto chate . (Kush e mban mend kure une isha komander I Albanian D-1 e bera pak a shume edhe pse ishte shum e veshtir vetem 4-5 veta qendronin ) Por ne do te arrijme qe ta realizojme .
Krijimin e 1 bordi keshillues per luftrat dhe ekonomin dhe gjithcka qe lidhet me jeten ne eShqiperia...

Pra sic shihet nuk jan shum por nuk jan as pak por edhe nje gje tjeter qe ne si koalcion ne shqeteson eshte se do punojm per uljen e taksave dhe do punohet perkrijimin e akademis se ambasadorve sepse ato jan fytyra e kombit dhe na perfaqesojn jashte shtetit
.
Ju ftoj te me votoni ne se doni me te vertet ndryshimin sepse ndryshimi kalon ne doren tende
Behuni pjese e ndryshimit se bashku ja arrijme te ndryshojm per mire eShqiperin.
Shqiperia nuk do te luftoi vetem per kongres si kemi bere deri me sot . Do te luftojme ne cdo cast qe te kemi mundesi.

Ju faleminderit Rrofte Kombi Shqiptare
Cerciz.Topulli.

 

Comentarii

Mustafa XXL
Mustafa XXL Ziua 1,871, 14:20

Une do te jape ty voten per shkak te fjaleve tua por mos i le keto sende boshe

Lapraksi
Lapraksi Ziua 1,871, 14:25

Voted

Annie ann
Annie ann Ziua 1,871, 14:29

v+s

Armando Celiku
Armando Celiku Ziua 1,871, 14:35

po nuk e fitove ti ska kush ta fitoj tjeter 😃

LiL Serxhio
LiL Serxhio Ziua 1,871, 14:36

BIGGG VOTEEEEEEEEEEEE

albaniaguard
albaniaguard Ziua 1,871, 14:46

V vella,ishajja fiton dhe endrat e te gjithe shqiptarve qe kane hyre ne kete loje me te vertete per shqiperine jo vetem per te kaluar kohen avash avash do te behen ralitet

Elvis Dura
Elvis Dura Ziua 1,871, 14:49

voten time e ke te shofim ne do besh ndonje gje ndryshe nga kta 4-5 presidentet e fundit . shpresojme. Hajt urime

RadeciVV
RadeciVV Ziua 1,871, 14:54

Shpresoj te kete te pakten nje gare te perafert, dhe te hidhen poshte pohimet nga ata te cilet tashme ia urojne fitoren Labern..

Perndryshe, te sygjeroj te jesh me etik ne shkrime, te shkruash ndaras ne fragmente apo fjali te gjata, sepse keshtu disi nuk eshte e mire per sy dhe shume persona nuk e lexojne fare (thjesht sygjerim).

Suksese ne zgjedhje.

OLDStrategy
OLDStrategy Ziua 1,871, 14:57

UNE DO TA JAP VOTEN PER: FJALET TUA QE SDO MBESIN VEQ FJAL JAM I BINDUR
DO TA JAP VOTEN PER: ATE QE TE NJOH DHE QE JAM PJES E NJE PARTIE TE VERTET SIQ ESHTE PARTIA REVOLUCIONARE
DO TA JAP VOTEN PER: ATE QE KE BER EDHE KUR NUK ISHE I KANDIDUAR AS PER CP E AS PER KRYETAR PARTIE POR PUNOVE NDERSHEM

DO TA JAP VOTEN SEPSE E MERITON ME PLOT KUPTIMIN E FJALES DHE KE ME SE SHUMTI VLER NGA GJITH KETA CP QE KAM PAR DERI ME TANI JE ME I DUHURI

★★★★★★VOTE CERCIZ. TOPULLI (KLITONI92) CP★★★★★★

Crazy Alboz
Crazy Alboz Ziua 1,871, 15:01

Shum mire vlla, te gjith do jemi bashk, me nje qellim!
Suksese 🙂

ArnoldDjin
ArnoldDjin Ziua 1,871, 15:18

Suksese vlla,ishalla bohesh CP...

preno
preno Ziua 1,871, 15:19

ty s'te njoh mir. po kam njoh labernin, kam shkembyen 3-4 mesazhe jo shum po me mjaftun me kuptu qe jo per president qe s'bon po as per msus fshati s'ben, se ja hypin kaliqaf kalamojat. hajde suksese cerciz.

LiLo1
LiLo1 Ziua 1,871, 15:24

vote me u knaq me lexu nje artikull ku ne menyren tane ke arrit me prek aty ku na dhem te gjith lojtareve ne loje te uroj suksese ne votime dhe sigurisht vota per ty vlla

Altaer
Altaer Ziua 1,871, 15:27

Vote, uroj qe te fitosh ti kete gare

MeDzeLi
MeDzeLi Ziua 1,871, 15:57

o7 : 🙂

Gentian A Berbati
Gentian A Berbati Ziua 1,871, 17:39

Suksese vlla

KOSOVA PEYONI
KOSOVA PEYONI Ziua 1,871, 18:35

suksese o7

A.C.A.B alb
A.C.A.B alb Ziua 1,872, 02:09

Suksese

sulmuesi
sulmuesi Ziua 1,872, 02:13

Suksese Cerciz. Bej punen me te mire qe ta cosh kete shtet perpara. Mos ja ler Shqiperine atij plehres labern

Ali.Pash.Tepelena
Ali.Pash.Tepelena Ziua 1,872, 03:18

o çeçoooo po jemi nga nje ane a derbardh sigurusht qe do ta jap ty voten !!!

Tirona Warrior
Tirona Warrior Ziua 1,872, 03:25

suksese V

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,872, 03:46

shuum faleminderit per mbeshtetien djema @alii pasha po shyyqyr a derbardh 😉 nqs mendon se mund te japesh kontributin tend ne ndonje fushe me kontakto

tsakali
tsakali Ziua 1,872, 07:29

v74

Mili Murtezi
Mili Murtezi Ziua 1,872, 07:36

Voten teme e ki

HeRmEs 82
HeRmEs 82 Ziua 1,872, 07:38

v80 s156

H.R.M
H.R.M Ziua 1,872, 08:26

Rrnoft gjilani1233, i lartedituri dhe i fuqishmi.
Ja me ne fund gjilani1233 ne dispozicion te eShqipnise...

"MOS MENONI, GJILANIN1233 VOTONI"

enzq
enzq Ziua 1,872, 09:14

Suksese o/

VTLK

AlbRepublik
AlbRepublik Ziua 1,872, 09:39

suksese por per mua je shum pak level dhe ke pak strengh.
Presidenti duhet te jet njeri qe ka me shume ko ne loj

Altaer
Altaer Ziua 1,872, 09:57

@AlbRepublik: Nje njeri, sado qe te kete strength apo XP nuk mund te beje diference ne lufte, nje grup njerezish po, nuk ka rendesi sa strength ai ka por si ai di ta menaxhoje situatuaten e tanishme ne Shqiperi.

Tiger Ramadani
Tiger Ramadani Ziua 1,872, 10:45

Shqiperia nuk do te luftoi vetem per kongres si kemi bere deri me sot . Do te luftojme ne cdo cast qe te kemi mundesi. kjo me pelqeu shum shpresoj se do ta mbash premtimin

Dardan N81
Dardan N81 Ziua 1,872, 10:47

Suksese !

Portofoli Humbur
Portofoli Humbur Ziua 1,872, 10:57

suksese 🙂

@Sulmuesi , mati fjalt pak 🙂

Labern
Labern Ziua 1,872, 11:45

@iPancho le vlla se skom pa un njeri me tregu adoleshencen ne loje kaq naiv mu bo kaq i pa durushem un 3 veta i kom pa ne loje ky ariusi edhe ex-atila. 😕

BlueAdi
BlueAdi Ziua 1,872, 12:18

suksese

AqifPasha
AqifPasha Ziua 1,872, 12:28

Nuk e njoh shume Klitonin por mjaftueshem per te thene me plot goje qe keto jane fjale te sinqerta dhe te bazuara ne perspektiven e bashkpunimit me ata qe duan te miren e Shqiperise. Ketu perfshihen edhe ta qe neser nuk do ta votojne Klitonin thjesht per faktin se bejne pjese ne parti te tjera.

Une shpresoj qe neser te kete zgjedhje te Presidentit dhe jo budallalleqe ideoligjishe partiake.
Suksese.
Ah edhe nje gje . Kliton , dardanH ka te drejte. Mundohu te shkruash me mire nga ana sintetike 😉 . Gjithsesi e ke permiresuar shume ne krahasim me artikuj te tjere.
Suksese dhe nje here

Kanuni 1
Kanuni 1 Ziua 1,872, 12:48

Bravo vlla neser ke vote dhe fushate per ty 😃 do perpiqem te te ndihmoj per fitoren tende dukesh me i besueshem se te tjeret ke ber nje artikull te mire. Suksese (do me maresh ne qeveri e e e e e 😛) vertet suksese

Crazy Alboz
Crazy Alboz Ziua 1,872, 13:03

Veç nje gje dua me than, ky djal nuk e njeh estetiken, jo se nuk e njeh por nuk eshte gazetar! Ky eshte nj djal mjaft i mire per kete pune dhe shpresoj qe kesaj rradhe najkun te mundi ELITE ne shqiperi 😉
Edhe njerez kjo eshte loje, luani ket loje dhe mos u merrni sikur eshte RL 😉

Monsieur DjOnce
Monsieur DjOnce Ziua 1,872, 13:12

v + s.

urime 🙂

Ali.Pash.Tepelena
Ali.Pash.Tepelena Ziua 1,872, 14:33

╔╦╗─╔╦╗─────╔╗
║╔╬╗╠╣╚╦═╦═╦╬╣
║╚╣╚╣║╔╣╬║║║║║
╚╩╩═╩╩═╩═╩╩═╩╝92
╔═╗────╔═╦═╗
║╬╠═╦╦╗║╔╣╬║
║╔╣╩╣╔╝║╚╣╔╝
╚╝╚═╩╝─╚═

AqifPasha
AqifPasha Ziua 1,872, 15:34

o immigrati ... nuk je ne jete reale ktu. Ne fakt nuk ke faj se politika e Saliut dhe e Edvinit dhe Metes e te tjere i ka bere lavazh truri njerezve.
Je ne nje loje dhe ketu nuk ka ideologji partiake si ne jete reale.
Shko dhe lexoji edhe njehere definicionet e fjalve domokraci dhe komunizem.

LEKSENDER
LEKSENDER Ziua 1,872, 16:18

Nuk e di pse te gjith thoni klitoni 92 mua me duket se ka qen me shum koh ne loj komandanti92 dersa i ben ban dhe me pas u kthye ne kliton dhe tani ne Çerçiz . Po e kam gabim te ma thot. Ne kte loj duhen veprat dhe jo fjalet mua sma mbushni dot mendjen me me fjal. Po te jet se esht ishkomandanti92 ta provojm se ky djal e ka mar me shumseriozitet karrieren ne kte loj dmth do i perkushtohet si president

Kanuni 1
Kanuni 1 Ziua 1,873, 03:46

po deshe te besh diktature te mbeshtes ! Do jem propaganduesi jot 😛 ishalla fiton zgjedhjet !!

preno
preno Ziua 1,873, 06:27

immigrati s'e di kush esht profili jot i vertet, po qenke legen qe hap multi me sha cunat qe lozin seriozisht ket loj. po shave dhe te shajn ndoshat ti je msu e s'e ke problem po c'taksirat kan njerzit e tu me u shajt kot prej teje se s'rri dot pa sha, luj lojen e mos sha, budall

Mac RumorSeS
Mac RumorSeS Ziua 1,873, 13:32

V+S

Mac RumorSeS
Mac RumorSeS Ziua 1,873, 13:33

Shpresojm qe e ta ndrosh komplet strukturen e qeveris 😒

Rorschach C
Rorschach C Ziua 1,873, 13:37

ide te bukura dhe shume bindese,detyra shume e veshtire,por sic e the sje njeriu i mrekullive,keshtuqe sna mbetet gje tjeter vecse te shpresojme.
vote prej meje dhe te uroj suksese 🙂

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.