Az USA és az Európai Hatok

Day 970, 18:05 Published in Hungary Poland by AThompson
Bogdan_L által kiadottSzuperhatalmak Szövetsége Alapító okirat( a fordításért köszönet lpathnak), komoly hullámokat kavart az érintett országok sajtóiban és felébresztette szendergéséből a célpont Egyesült Államok közvéleményét is. Az amerikai sajtó legmagasabbra értékelt öt cikke közül jelenleg négy foglalkozik valamilyen formában a román cikkel. Bogdan_ L azt állítja,hogy a chartát a hat ország vezetéséből öt elfogadta. [/justify]

...és igazat mondott mikor ez állította,mivel a magyar elnök, Lisztes tényleg nemet mondott a Chartára.

Az USA,mint tudjuk március végén elhagyta az EDENt és bár az MPP-ket azóta is megkötötte a szövetség országaival, az utóbbi időben az EDEN-en belül is felerősödtek azok a hangok melyek szerint,az Egyesült Államok nem tesz annyit a szövetségeseiért,mint amennyi az erejéből telne. Bár az előző verzió utolsó csatái közül sokról nincsenek pontos adataim,azonban az USA sebzését az előző verzióba nyolc horvát csatában, és Alaszkában részint Bogdan_L statisztikái,részint a Zhunder alaszkai adatai alapján alapján én kicsit kevesebb,mint 3,5 millióra saccolnám. Az adat kb Aranybullányi aktualitással rendelkezik,de viszonyítási alapnak megteszi.Az USA Szerbiával,Horvátországgal és Magyarországgal ellentétben nem rendelte el a leütést az utolsó csatákban sem. Az Egyesült Államok az utolsó számára fontos liaoningi csatában körülbelül 3,6 millió sebzést vitte be,ami alapján látszik,hogy az amerikaiak nem szakítoták meg magukat a szövetségeseikért Szlavóniában, vagy Észak-Nyugat Horvátországban.
A mindösszesen 5600 fős Horvátország -igaz,hogy végsőkig apasztva készleteit- több mint kétszer akkora sebzést vitt be.

Bármennyire is megvalósíthatatlannak tűnik is első látásra az európai hatok szövetsége, az Egyesült Államok nem veheti félvállról a kérdést. Múlt évben első kézből tapasztalhatta,hogy bármennyire is távol fekszik Európától,egyáltalán nem elérhetetlen.

A román külügyminiszter Green Sidhe tegnap megjelentetett egy állásfoglalást az amerikai sajtóban. Ennek magyar fordítását itt közlöm:

“Románia Külügyminiszterének levele - A Szuperszövetség és az Egyesült Államok

[Egy megjegyezés a kommentelőknek] Ez egyfajta ébresztő lenne. Tudnotok kell,hogy az ingázásotok a magánérdekeitek között, a szövetségeseitek árán, nem kelt jó visszhangot közöttük. Ez az igazság és nem trollkodás vagy flémelés. A holnapi nap folyamán csatlakozni fogok a hivatalos IRC csatornátokhoz, és ha azzal fogadnak, hogy megkezdhetjük a tárgyalásokat a kormányzattal, nagyon boldog leszek. A megoldás és a megállapodás a célom, de egymagam nem tudom ezeket elérni.

Az elmúlt 30 óra igen nyugtalanul telt minden külügyér számára, és történt mindez a Bogdan_L által publikált “Szuperszövetség Charta” miatt . Mozdíthatatlannak gondolt dolgok lendültek mozgásba, és fordultak meglepő irányokba, miután bepillanottunk a Új Világ legmagasabb szintjein zajló tárgyalásokba.

Nem fogom azt állítani,hogy a Charta nem valódi,sem azt,hogy az, mindenki magának kell,hogy eldöntse mit akar hinni, de legyen igazi vagy sem a reakciók,amelyek még mindig jelen vannak a világsajtóban felébresztették magányos szendergéséből az országot amit ez a Charta célpontként jelöl. A Top 5 cikk közül három foglalkozik a szövetség gondolatával, és az emberek kezdenek rájönni,hogy nem maradhatnak magukra.

Két hónappal ezelőtt az Egyesült Államok elhagyta az EDENt, hogy a maga útjátjára, és egyszerre tartson két vasat a tűzbe. Habár az USAt védik az EDEN MPP-i, még mindig úgy gondolják,hogy nem tartoznak nekünk semmiféle komoly segítséggel ( lásd. a szlavóniai csatát és a többit mind) és még mindig azt mondják,hogy MAGUK VANNAK.

Nem vagyok teljesen biztos abban,hogy ez hosszú (vagy nem is olyan hosszú) távon egészséges viselkedés.
Kérlek titeket,hogy ne fenyegetésként értelmezzétek ez,hanem sokkal inkább figyelmeztetésként.
Nem fogunk segíteni annak,aki nem tisztel minket és a szükségben egyetlen porcikáját sem mozdítja meg,hogy segítsen.
Igaz szövetségesekre van szükségünk.

A jövőbeni jobb kapcsolatok reményében,
Green Sidhe
Románia Külügyminisztere”

Ezek alapján elmondható,hogy az EDEN és az USA kapcsolata igencsak megérett a revízióra. Az amerikai terület bérlések azt mutatják, hogy az országnak legalábbis Lengyelországgal és Írországgal kielégítő a kapcsolata. Itt van viszont Románia,aki továbbra is eredeti régióiban éldegél, ha nem számítjuk a harci modul beindulása után valószínűleg hozzájuk kerülő Podoliát.
A régió bérlet egyébként a McSkittles adminisztráció jobban sikerült manőverei közé tartozik. Az USA pénzügyileg egyértelműen pozitívan zárta a hónapot. Karnataka visszaadásával havi 1500 arannyal kevesebb megy ki a büdzséből, és a az ír (200arany / hónap) -lengyel (2800arany/hó) bérletekkel 3000 aranyat nyert. Másrészt viszont a lengyelek nem nyertek az ügyön mostanáig, ugyanis a lengyel elnök közlése szerint a három régió jóval kevesebbet hoz a konyhára egyelőre,mint amennyi a bérleti díj, az adóbevételek a lakosság és a cégek odacsábításával azonban nagy mértékben megnövekedhetnek.

Gulden Draak sokszoros kongresszusi képviselő kiadott egy reflexiót, amelyben az USA jelenlegi erejéről,aktivitásáról és a szövetségesekhez való viszonyáról elmélkedik. Eszerint a Egyesült Államok roham tempóban veszíti el aktív játékosait, és velük együtt az erejét is. Nem a EDENbe való visszatérésre kívánja rábírni a kormányzatot,csak tényeket közöl : egy gyengülő országnak szövetségesekre van szüksége. Draak szerint sok új játékos azért hagyja abba a játékot,mert belépve azt látja,hogy az USA nem az a szuperhatalom,ami a való életben.

Cavalcanti is megjelentetett egy roppant lényegre törő cikket a témában. Ő az európai hatok nyersanyag termelő vidékeit hasonlított össze. Ha osztunk-szorzunk rájöhetünk ugyanis, hogy az új szövetség vassal mindösszesen Asturiasban, és a megszállt Liaoningben rendelkezne,míg titánnal egyáltalán nem és olajat is csak megszállt területről tudna biztosítani. Más kérdés, hogy a katonai erejével hol nem tudna magának nyersanyagban gazdag területet szerezni?

Jelenleg tehát itt tartunk. A román külügy miniszter tárgyalni akar,azonban nem tudható,hogy szavai mögött az egész szövetség áll e. A status quo fenntartása ez EDENnek nem érdeke, a V1 utolsó csatáiban kiderült,hogy a PHOENIX országainak összességében jobb teljesítménye mellett szükség van az Egyesül Államok erejére. A mostani helyzetet megbillenteni viszont csak a tárgyalások eredményei és a harci modul hétfőre várható indulása tudja.



MÁS : Nagyon úgy néz ki,hogy az amerikaiak hosszútávra szeretnének berendezkedni Észak-Koreában.

http://www.erepublik.com/en/article/waiting-for-a-war--1456988/1/all


AThompson