Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Afrohen zgjedhjet partiake - Votoni me logjike [A.P]

Ziua 1,820, 08:22 Publicat în Albania Macedonia (FYROM) de Kris the Intriguer


Zgjedhjet per kryetar partie vijne pas 2 ditesh.
Institucioni yne ju keshillon te veproni e te votoni me ndergjegje.
Votoni personat qe paraqesin nje program te mireformuar per pozicionin qe kandidojne. Partite nuk duhet te jene thjesht per te qendruar aty tek profili yne si Political Activity. Cdo parti, cdo kryetar, cdo kandidat duhet te paraqese programin dhe idealet e tij. Kryetaret te formojne nje kryesi ne parti e cila do te marre vendimet dhe do jape qendrimin e caktuar ne ceshtje te caktuara. Vetem keshtu shqiptaret do te mund te organizohen e te drejtohen ne partite qe idealet e tyre pershtaten.

Avokati i Popullit i ben thirrje kandidateve te paraqesin programin e tyre publikisht ne artikuj (nese nuk e kane bere ende) si dhe kerkon ndergjegjesimin ne votim te qytetareve shqiptar.

Blerja e shitja e votave jane RREPTESISHT TE NDALUARA!
Nese kandiatet vendosin te dergojne mesazhe private tek lojtaret kjo gje do behet vetem duke ofruar programin perkates. Nese kandidati ofron te mira materiale, ose qytetari kerkon te mira materiale, duhet te beni denoncimin ne kete formular http://tinyurl.com/am2zoan
Institucioni yne do te jete njelloj i rrepte si me qytetaret qe kerkojne shperblim si dhe per kandidatet qe e ofrojne ate.
Perfitojme nga rasti t'ju themi qe per cdo ankese ndaj shtetit ose pakenaqesi ta depozitoni ne linkun e mesiperm.

Ju lutem ndiqni keshillat tona, jane te arsyeshme dhe ne perpjekje per permiresimin e situates ne vend.
Me Respekt,
Avokat i Popullit Shqiptar
Kris Hasa

 

Comentarii

Nektari0s
Nektari0s Ziua 1,820, 08:27

voted!

Crazy Alboz
Crazy Alboz Ziua 1,820, 08:28

Big vote!

Mr. BadAss
Mr. BadAss Ziua 1,820, 09:31

Cfare masash merr avokati i popullit nese ndodh blerja e votave ose ndonje gje tjeter ?

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Ziua 1,820, 09:59

diskretitim publik, thirrje qeverise per bllokade ne cdo aspekt te mundshem, thirrje popullit te mbaje qendrim e ti shmanget atij personi. keto jane te vetmet masa qe mund te marrim fatkeqsisht.

AqifPasha
AqifPasha Ziua 1,820, 11:41

Ti kris qeke me ide mjaft origjinale ... gjynaf qe e ke lene lojen, lojtare si ti duhen .

enzq
enzq Ziua 1,820, 15:11

Po nuk mu ofruan tanqe, gold ose ALL un nuk votoj. Ca mund te beje Avokati Popllit per kete

LiLo1
LiLo1 Ziua 1,820, 16:10

jo vlla ka edhe me kerq ju siguroj qe ka me keq prandaj ju ftoj qe te behet nje loje e ndershme dhe te fitojn ato qe e meritojn ju lutem kujt ti vin ndonje ftes e atille ti bojn prenscren dhe tja nis kris hases flm

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Ziua 1,821, 04:39

enzq, ju jeni shtetas amerikan. kontaktoni avokatin tuaj te popullit nese keni.

Cerciz.Topulli
Cerciz.Topulli Ziua 1,821, 05:40

http://www.erepublik.com/en/article/erdhen-zgjedhjet--2156841/1/20
Gjithmon ne krah te avokatit te popullit .
Nuk ka rendesi emri por insitucioni
Respekte ....

enzq
enzq Ziua 1,821, 09:09

Eh mer Krisino puna eshte se sbeni dot gje, eshte thjesht kot, ngordhni per poste te panevojshme. Blerja evotave gjithmon do ekzistoj dhe se ndalon dot me nje ndeshkim mormaloral se ai qe kerkon te blej vota normal qe si rruhet shum per nje ndeshkim moral qe mund ti japesh ti apo kushdo qoft

Kris the Intriguer
Kris the Intriguer Ziua 1,821, 09:14

patjeter qe atij personi mund te mos i behet vone sic thua ti po sa here do mund te fitoje ai me menyre te tille? nese fiton njehere duke bere korrupsion ftyra e vertete del dhe ne te ardhmen njerezit nuk e votojne.

Kleivis Marku
Kleivis Marku Ziua 1,821, 14:51

Fitoni para nepermjet shkurtimit te linkut http://tinyurl.com/cperhfv

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.