[Välisilm] vol.2

Day 1,138, 04:25 Published in Estonia Philippines by AIoy

Käesolevaga jätkan artiklite seeriaid tutvustamaks eEesti rahvale seda, mis toimub nii eEestis kui ka mujal e-maailmas. Artiklite sisu kajastab minu nägemust asjadest ja ei pruugi alati 100% tõde väljendada, kuna igal sündmusel on omad tagamaad ja kõikide nende tagamaid on väga raske tunda.

Täna alustaks teemaga, mis viimase paari päeva jooksul kõige rohkem kõneainet pakkunud - nimelt Phoenixi lagunemine, eelkõige vaataks seda, miks nii juhtus.
Eks see on paratamatu, et ka kõige paremas peres tekivad aeg-ajalt arusaamatused ja omavahelised tülid ning seekord juhtuski just niimoodi Phoenixiga, et erinevad pinged ja arusaamatused kuhjusid ja viisid selle võimsa liidu lagunemiseni.
Esimene tõsisem hoiatus, et midagi on mäda, ilmnes umbes 2-3 nädalat tagasi, kui Brasiilia sõlmis Edeni-meelse USA-ga MPP ning teatas, et astub Phoenixist välja ja jääb neutraalseks riigiks. Põhjus, miks Brasiilia sellise sammu tegi oli Ungari - nimelt soovis Brasiilia endale lisamaavarasid Lõuna-Aafrikast, kuid kuna Lõuna-Aafrika on Phoenixi ühe suurriigi Ungari (mõju)võimu all, siis oli Ungari sellele kategooriliselt vastu. Vaatamata Phoenixist väljaastumisele ei muutunud Brasiilia Edeni-meelseks, vaid andis mõista, et teeb endiselt kõigi enda endiste liitlastega, välja arvatud Ungariga, koostööd edasi. Pärast seda sammu vallutas Brasiilia kohe Lõuna-Aafrika ning hoiab neid alasid siiamaani enda valdustes.
Järgmine löök Phoenixile tuli Bulgaaria poolt ja seda üsnagi huvitaval põhjusel. Nimelt on Bulgaaria ja Makedoonia vahel IRL väga halvad suhted ning nüüd kandusid need suhted mängu üle, kui Makedoonia võeti Phoenixi liikmeks. Seetõttu lahkus Bulgaaria Phoenixist ning hakkas Edeni-meelseks, sõlmides hulgaliselt MPP-sid Edeni suurriikidega.
Pärast seda läks elu justkui endise hooga edasi, kui mitte arvestada seda, et ka Venemaal tekkisid mõningad sõdimisambitsioonid, kuid Phoenix laitis kõik Venemaa poolsed sõjamõtted maha, mispeale tekkis Venemaa ja Phoenixi esindajate vahel kerge sõnasõda ja paistis, et ka Venemaaga hakkab asi kahtlaseks minema. Õnneks rahunesid mõlemad pooled maha ning jõudsid asjas mõlemit poolt rahuldava kokkuleppeni.
Teema lõpetuseks ei oskagi muud öelda, et nagu me kõik juba teame, tuli paar päeva tagasi justkui välk selgest taevast teade, et Serbia ja Ungari astuvad Phoenixist välja. Nende kahe suurriigi lahkumine tähendab põhimõttelist lõppu Phoenixile - ilma suurriikideta ei suuda kumbki liit enda kõiki liikmeid kaitsta ja see muudab liidu kui sellise eksisteerimise küsitavaks.

Eesti
Käesolevaks hetkeks saame lõplikult tõdeda, et elu Eestis saab rahulikult edasi minna. Lääne-Eesti on taas meie all ning nii põhja kui ka lõuna poolt tulevad signaalid näitavad, et ka meie naabrid on huvitatud pigem meiega koostööst kui sõjajalal olemisest.
Teine tähelepanuväärne sündmus, mida ei saa mainimata jätta, on see, et Eesti astus välja Phoenixist, otsus võeti vastu presidendi ja valitsuse poolt. Kas see oli ennatlik või mitte, seda näitab aeg, kuid hetkel võib öelda, et see toob meile pigem kasu kui kahju, sest see samm on ka üks nendest põhjustest, mis meie naabreid meiega tihedama koostöö peale mõtlema on pannud.

Serbia, Horvaatia, Montenegro
Siin tasub äramärkimist asjaolu, et Serbia ja Horvaatia, kes on juba ammusest ajast tuntud kui "vanad sõbrad", eemaldasid üksteise suhtes rahvusvaenlase (National Enemy) staatuse, ning paistab, et ka sellel rindel liigub asi rahu sõlmimise poole. Hetkel on see samm kasulikum Horvaatiale, sest Montenegro, kelle juhte on vist suurushullustus tabanud, otsustas kuulutada Horvaatia enda rahvusvaenlaseks, ning kui see oli tehtud, siis ka ründas koheselt Horvaatiat. Nagu arvata võiski, lõppes see üritus Montenegrole läbikukkumisega.
Horvaatia poole pealt mainiks veel seda, et ka neil on nüüd uus graafiline tervitustekst uutele liitujatele. Minu silmade jaoks see küll millegi erilisega ei hiilga, kuid nagu öeldakse - oma silm on kuningas, igaüks saab seda oma silmaga kaeda siit - http://www.erepublik.com/en/Croatia/law/64243

Indoneesia
Indoneesia on suure tõenäosusega lõpetanud oma järjekordse missiooni Austraalias ja hetkel omavad nad praktiliselt kogu mandrit, vaid 1 väike ala on veel sinna jäänud. Kas Indoneesia seda ka vallutama läheb või jätab selle Austraaliale lohutuseks, seda ei oska ma veel öelda, kuid väga tõsiseid plaane Indoneesial sellega vist ei ole, sest parasjagu on käimas seal rahvusvaenlase maha hääletamine, kelleks oligi Austraalia.

Tänase ülevaate lõpetaks pildiga, millelt on näha, kui suureks meie liitlased ennast paisutanud on.