[SD] BVP skaičiavimas, žodžiu menkniekiai

Day 2,736, 23:08 Published in Lithuania Poland by Augenis1

eEuropos gyventojų pasiskirstymas - tiems, kurie prašėt žemėlapių


Jeigu reikėtų sakyti tiesą, tai sakyčiau, kad istorija ir ekonomika - du man patys įdomiausi dalykai iš visų (ne tik dėl to, kad ten gaunu grynus dešimtukus, beje). Jais daugiausia domiuosi, ir nenuostabu, kad juos daugiausia žinau. Aišku, tikrojo pasaulio istorija nelabai padės šiame gyvenime, tačiau ir ePasaulyje ekonomika - svarbus dalykas. eRepublik sukuria ganėtinai realistišką ir sudėtingą ekonomikos modelį (be to, kad kiekvienas čia - verslininkas ir gali iš nieko gauti aukso tik padirbęs mėnesį ir pataškęs priešus pakankamai ilgai), kuriam galime pritaikyti tikrosios ekonomikos principus ir tuo įstatyti viską į rėmus.

Na, tai važiuojam.

Gūdžioje senovėje kandidatai į CP postą turėjo dar ir pranešti masėms, ko jie ketina pasiekti per savo kadenciją. Žinot juk tuos - "išlaikyti visus originalius regionus" "padidinti gyventojų skaičių iki x". Taip pat, pamenu, buvo ir "padidinti valstybės BVP x procentų". O kas čia dabar? - kai kurie galbūt paklaustų. Apie kokį bėvėpė čia skiedžia bajoraičiai?

BVP - tai santrumpa žodžiui "bendrasis vidaus produktas". Jei ir vėl neaišku, "pazvoninam" draugui Vikipedistui:

Bendrasis vidaus produktas (BVP) (angl. Gross Domestic Product – GDP) yra vienas iš pagrindinių rodiklių, rodančių šalies ekonomikos išsivystymo lygį. Bendrasis vidaus produktas yra apibrėžiamas kaip galutinė prekių ir paslaugų sukurtų šalyje rinkos vertė per tam tikrą laiko tarpą.

Runkeliams tarp mūsų paaiškinu, kad BVP - tai viskas, ką valstybė pagamina per metus. Dažniausiai per metus. Tai dabar mes norime tą ekonomikai itin svarbų skaičių pritaikyti šiam Balkanų imperializmo ir personalinių įmonių simuliatoriui.

Bus nelengva, tad iš karto pranešiu - dėl informacijos trūkumo šis skaičiavimas bus labai abstraktus ir netikslus.

Vėl pakviečiam Vikipedistus:

Dažniausiai naudojamas būdas matuoti ir suprasti BVP yra išlaidų metodas:

BVP = privatus vartojimas + bendros investicijos + valstybės išlaidos + (eksportas – importas)


Iš karto numušam eksportą ir importą. Mes ne kokie adminai, negalim šitokių dalykų sužinoti. (Įdomu, bet seniau patys adminai rinkdavo informaciją apie valstybių BVP, bet kažko nustojo).

Tad gauname šią formulę:



Čia B = bendros investicijos, V = valstybės išlaidos, P = privatus vartojimas.

Matot, atsiminti paprasta! Deja, mes tik pradedam. Matot, mums reikia sužinoti kiekvieną iš šių trijų dalių. Naudojantis savo turimomis žiniomis.

Oi.

Sutvarkykime pačius lengviausius pirma. Valstybės išlaidos? Tai sužinoti lengva. Visos eRepublik vyriausybės leidžia pinigus juos siųsdami į valstybinį banką (aš nelaikau aukso mokesčio už karą ir kita kaip tinkamą išlaidą, nes tie pinigai tiesiog dingsta ir negrįžta į cirkuliaciją), tad iš to:

Valstybės išlaidos = dotacijos į valstybinį banką.

Kaip sakiau, imame abstrakčiai.

Privatus sunaudojimas gal ir būtų pati sudėtingiausia vieta, jei ne viena informacija "Ekonomikos" puslapyje. Valstybės gauti mokesčiai iš regionų. Tai daro viską paprastesnį.

Štai formulė privačiam sunaudojimui, kurią aš galų gale gavau:



Čia ORM - mokesčiai iš originalių regionų, MOK% - valstybės mokesčių vidurkis, %, 365 - 365 dienos. Imam metams.

ORM yra tik maža dalis nuo visos gamybos ir sunaudojimo šalyje, ta dalis apibrėžta mokesčių. Padalinus ORM iš MOK%, gauname visą privatų sunaudojimą tai dienai (apytiksliai, bet taip mes ir darysim), tada padauginame iš 365 ir gauname visų metų P. Iš dalies.

Bet pakaks.

O dabar B - bendros investicijos. eRepublike, investicijos galėtų būti gold leidimas gamykloms, treniruočių stovykloms, ir jų patobulinimas. Bet kaip mes sužinosime visa tai?

Na, reiks imti apskričiai. eRepublike, didžioji dals gold yra gaunama iš dviejų šaltinių: lygių kėlimo bei apdovanojimų ir tikrų pinigų, tai yra gold pirkimas. Gold pirkimo mes neliesime, labiau žiūrėsime į pirmąjį būdą.

Nemažai aukso gauna naujokai, ir nemažai jo išleidžia. Pirmus 20 lygių pasiekti - menkniekis, po to - sunkiau. Naujokus eRepublike maždaug atstovauja I divizija, tad būtų logiška, kad vidutinis jų divizijos nario investicijų kiekis yra didesnis nei kitų. Jei yra informacijos, kad tai netiesa - praneškit man, patobulinsime šią formulę.

Štai ką aš gavau:



IDIV, IIDIV, IIIDIV, IVDIV - divizijos, 365 - dienos metuose, 20 - gold pavertimas į cc.

Na, kai viską sustatėme į vietas, pabandykime paskaičiuoti Lietuvėlės BVP.

Lietuvos regionų mokesčių pajamos (mūsų ir lenkų gaunamos) yra 1919,17 cc.
Mokesčių vidurkis paskaičiuotas gavosi 9,25 procento.
Pagal šitą svetainę, Lietuvoje I divizijos 251, II divizijos 116, III divizijos 92, IV divizijos 100.
Valstybės dotacijos - 0, tad iškrenta V.

Na skaičiuojam.

(skaičiuoju fone)

B = 1 590 670 cc.
P = 7 572 941.08 cc.

BVP = B + P = 9 163 611.08 cc.
O 1 gyventojui = BVP/gyv. = 13 109.6 cc.
Palyginimui, tikrosios Lietuvos BVP 1 gyventojui = 15 100 $.

Tai va. Net kai pas mus 100% gyventojų turi savo verslą ir gali iš nieko gauti pinigus, mes net savo gimtinės nepralenkiame.