[S.K] Історія української авіації. Перший випуск.

Day 4,146, 13:51 Published in Ukraine Portugal by Sucateir2
Доброго часу доби. І ласкаво просимо до ангарів авіа об`єднання Sokill.

Давайте трохи відпочинемо від постійних чвар та взаємних образ.

Хочу спробувати написати цикл статей про становлення і розвиток української авіації. Так як ця область є мало дослідженою і в Україні є лише дві, відомі мені книги-дослідження, що дійсно займалися вивченням історії становлення вітчизняної авіації.

В одну статтю помістити все не вдалося меня як я не крутив, та і цікавіше чекати випуску наступної статті, як серіала.

Почнемо.

Загальна історія авіації(коротко)

Авіація - одна із самих наймолодших галузей техніки. Звичайно, людина постійно дивилася в небо і мріяла про польоти дивлячись на літаючих птахів але дійсно покорити небо вдалося відносно нещодавно.

Початком ери дослідження літальних можливостей, можна вважати 15 століття і відомого Леонардо Да Вінчі. Саме він у своїх працях зображав можливий вигляд літального апарату, за допомогою якого людина зможе покорити небо. Але все залишилося лише на папері.
Чимось нагадує крила кажана, правда ?

Також, звичайно можна виділити братів Монгольф'є. Два брати-мрійники з бідної сім`ї, котрим пощастило народитися на початках зародження процесі механізації і швидкої розвитки науки.

1783 рік, повітряна куля або скоріше - аеростат, піднялася над Парижем на висоту 2 кілометри!! з двома людьми на борту. А "паливом" для неї було мокра шерсть і солома.

Мокра шерсть Карл.. неуявляю як там пахло..

Далі звичайно були спроби винахідників приборкати небо за допомогою Хімії, яка в тей період розвивалася просто семимильними темпами. Професором хіміком Данилевським з Харкова, була винайдена речовина, яка була легше за повітря і давала змогу підніматися легким дерижаблям в повітря. І першим українським дерижаблем, що піднявся у повітря, стала машина під мелодичною назвою "Ембріон" у 1897р. Взагалі ідея дерижаблів доволі цікава, але цікава як скоріше науковий проект ніж як машина для плавання по небу. Дуже вони ненадійні ці дерижаблі.

І звичайно як це не згадати знаменитих братів Райт, котрі методом спроб і помилок здійснили справді перший політ людини у всіх сенсах цього слова. На дворі стояв 1903 рік.



Але як у всіх молодих, він тривав всього 12 секунд...Але навіть цього часу вистачило, що б ім`я Райтів було знане у всьому світі.


Історія ж вітчизняного літакобудування тісно пов`язане з КПІ. Саме в Київській політехніці професори, а згодом і студенти заснували перший в Європі гурток авіаконструкторів. Члени гуртка слухали лекції професорів КПІ й університету св. Володимира, самі виступали з рефератами і науковими доповідями з питань авіації, будували і випробовували літаючі моделі, повітряні змії, планери. Серед них студенти КПІ, майбутні авіатори Сікорський, Билінкін, Карпека, Адлер та інші.

5 червня 1910 року на Сирецькому іподромі Києва відбувся перший в Україні політ українського літака, виготовленого (крім двигуна) з вітчизняних матеріалів.



Побудував літак і літав на ньому Професор КПІ Олександр Сергійович Кудашев.

Також звичайно згадаємо Ігоря Сікорського, котрий в свій час своїми винаходами в авіації шокував весь світ і назавжди вписав своє їм`я в становлення і розвиток світової авіації.

Самий цікавий факт, що Сікорський здавав на звання пілота-авіатора на літаку, який сам і збудував.

Та, звичайно, перший в світі пасажирський літак "Ілля Муромець" конструкції Сікорського.

Звичайно можна загадати і перші французькі моноплани Блеріо. Але все ж стаття про українську авіацію, яка швидко почала розвиватися в роки першої світової війни, зокрема авіації УНР, про яку я розповів в наступній своїй статті.


Ширіньки застібнули...

Дякую за увагу.

Lemish.

Для шаутів:
Історія української авіації. Перший випуск.
https://www.erepublik.com/uk/article/-s-k-1-2693763