[RES PUBLICA] Конфлікт та його суть.

Day 1,926, 07:05 Published in Ukraine Ukraine by KaIadin
Слава Україні!



Як і в РЖ, так і в еРепаблік, конфлікт є невід'ємною частиною політики. Це усі знають, проте не усі це вважають нормою. А дарма!



Конфлікт - невід'ємний атрибут політичного життя, політичного процесу. Найважливіші конфлікти між людьми і соціальними групами концентруються у сфері політики. Політика є ні що інше, як сфера діяльності по дозволу і відтворюванню конфліктів.

В латинській мові слово "conflictus" означає зіткнення. Це зіткнення інтересів двох або більше індивідуумів.



Р. Дарендорф в своїй теорії соціального конфлікту, що отримала назву «конфліктної моделі суспільства», вважає, що:

1 - кожне суспільство змінюється в кожному своєму сегменті, соціальні зміни всеосяжні.
- Кожна соціальна група має свої інтереси, та докладає зусилля для їх задоволення. Вона намагається розповсюдити свої думки на інші групи, і тим самим направити вектори інших груп у потрібному напрямку, задля швидшого досягнення мети. Коли мета досягнута, група перемикається на інший вектор. І таких векторів у суспільстві безліч. Проте соціумом рухають тільки ті, що є найбільш цікавими для соціуму у даний момент. З точки зору векторної направленості суспільство є аморфним та непередбачуваним, адже зміни виникають одночасно на всіх рівнях соціальної структури та у всіх соціальних групах.



2 - кожне суспільство суперечливе кожної миті, наповнене соціальними конфліктами.
- Фундаментом конфліктів між індивідуумами є боротьба за підвищення соціального становища та вдоволення своїх інтересів. Внаслідок конфліктів один отримує підвищення, інший залишається внизу. Головною проблемою такої боротьби є те, що на одне місце у соціумі претендує велика кількість індивідуумів, що веде до безкінечних конфліктів.



3 - кожне суспільство засновано на тому, що одні члени суспільства примушують до підкорення інших.
- Соціальна піраміда відображає розподіл можливостей індивідуумів, залежно від сходинки, що займає індивідуум. Така структура забезпечує розподіл обов'язків у суспільстві, та запобігає руйнівним наслідкам хаосу.
Адже чітко координоване суспільство ефективніше виконує завдання, аніж розпорошені групи.



4 - кожний елемент суспільства вносить свій внесок в його дезінтеграцію і зміну.
- В силу свого впливу кожен індивідуум коригує вектор розвитку суспільства. Так, наприклад, міжособистісний конфлікт двох правителів призводить до нищівної війни, а конфлікт двох бездомних лише до дизкомфорту оточуючих.



Отже, конфлікт являється невід'ємною частиною існування індивідуума. Завдяки конфлікту ми займаємо ті чи інші сходинки у соціальній структурі. Конфлікт існуватиме доти, доки існують інтереси індивідуума.



Особливістю міжособистісного конфлікту в еРепаблік є те, що жодна зі сторін не отримує підвищення в соціальній структурі та не міняє своєї соціальної групи. А значить конфлікт не виконує своєї реальної функції.
Чому ж тоді так багато міжособистісних конфліктів у еРепаблік? Можливо це перенесення негативних емоцій у віртуальний світ, де тобі за підвищення тону та образливі слова не розтрощать пику, а можливо шанс приміряти на собі накидку лідера, махаючи руками у всі сторони та підкріплюючи жести смачною лайкою, або ж можливість відсортувати індивідууми на нормальних та неадекватних. Так чи інакше, тут конфлікт не є корисним для розвитку особистості і несе тільки декоративний характер. Тому я ігнорую інфантильних тролів, що кидаючись лайном повністю забруднили себе.



Долучайся до "RES PUBLICA", та займай своє місце під Сонцем eRepublik!
Маєш хист до написання статей? Тобі до нас!
Умієш переконувати? Ми на тебе чекаємо!
Сумлінний працівник? Не барись!
Хочеш стати політиком? Приєднуйся до колективу "RES PUBLICA"!



Слава Україні!