Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Сеуште имало чесни луѓе во Државава !!! [Naluteniot] [EDIT]

Ziua 1,789, 18:20 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Serbia de Naluteniot

Иако не ме бива за пишување статии сепак морав ова да го споделам за сите да видат што значи зборот ЧЕСТ , збор кој е пред "истребување" од Македонскиот речник. Една многу чудна постапка на еден вработен во Voters Club , чудна бидејки многу малку луѓе би го направиле тоа што тој го направи . Се работи за Anakin Skywalker 85 кој поради грешка во гласањето напиша цел реферат на еден од модераторите на Voters Club ivan.sk само за да испадне фер и да му се избрише гласот за да не испадне дека краде. Еве ја пораката:Погоден од неговата искреност му донирав 500мкд како знак на почит кон него за неговата постапка.

Несебичноста на овој лик ме инспирираше да ја напишам оваа статија и да докажам на сите дека сеуште има МАКЕДОНЦИ кои знаат што е ЧЕСТ , ФЕРПЛЕЈ И ДОСТОИНСТВО . Многу Македонци ги имаат заборавено овие зборови. Случката се деси во време кога се возможни најголемите измами ,сега од кога ги воведоа смените на имињата. Ова не е лекција само за познатите крадци како MACEDONIAN T REX , Seleuk Nikator и dzuklencemkd туку за сите Македонци , не го црнете името на Македонија, некој долго време го "градел".
Наместо да се крадеме меѓу себе ,можеме да си помогнеме.
Обединети можеме да ги преминеме сите препреки и да победиме секого .

САМО ЕДНА Е МАКЕДОНИЈА
САМО ЕДНИ СЕ МАКЕДОНЦИТЕ
ОБЕДИНЕТИ СМЕ ПОСИЛНИ

Naluteniot.

EDIT:

 

Comentarii

CaCa.D
CaCa.D Ziua 1,789, 18:21

PRFFFF

ivan.sk
ivan.sk Ziua 1,789, 18:22

hail ivan.sk : D

S P L I N T E R
S P L I N T E R Ziua 1,789, 18:24

o7

SpartakMKD
SpartakMKD Ziua 1,789, 18:26

И јас сум Анакин!

кампања на еРепублик Вотерс Клубот

Kpakep4e
Kpakep4e Ziua 1,789, 18:47

anakin e najak lik u armakedon, hail anakin neka silata bide so tebe:D

Saskobt
Saskobt Ziua 1,789, 18:52

o7,sekoja cest

Stole Lazarov
Stole Lazarov Ziua 1,789, 19:02

o7

WOLVERlNE
WOLVERlNE Ziua 1,789, 19:05

Виртуелни се овие пари, не гледам зошто некој би си ја продавал честа за да ги добие! о7

Naluteniot
Naluteniot Ziua 1,789, 19:16

@legenda1
ima i takvi

TigerII91 Ziua 1,789, 19:37

Comentariu șters

cenodekaMKD
cenodekaMKD Ziua 1,789, 20:05

o/

Wendy Power
Wendy Power Ziua 1,789, 20:24

\o/

Captain H. Barbossa
Captain H. Barbossa Ziua 1,789, 20:42

o7

Jurukov
Jurukov Ziua 1,789, 22:04

o7

guru7mkd
guru7mkd Ziua 1,789, 22:59

kako i vo realen taka i vo virtuelen svet, ako covek e fer ke bide i vamu i tamu...o/

robertjnoe Ziua 1,790, 00:07

Comentariu șters

maafakadude
maafakadude Ziua 1,790, 00:23

hahahahhaha a jas so vrativ 4200cc nema statija za mene 🙂 ccc ccccc c ccc

El Che G
El Che G Ziua 1,790, 01:08

секоја чест
ретко морал има кај играчите,и никако да се свати дека преку нивниот акаунт се отсликува до некаде и она што се или што би сакале да се!!!

vlado77
vlado77 Ziua 1,790, 01:41

Повекето од насите се чесни освен некои недораснати дечишста,аман сватете веке еднаш!!!
о/

Aproximus
Aproximus Ziua 1,790, 02:07

o7

Aleksandar the Macedonian
Aleksandar the Macedonian Ziua 1,790, 02:20

абе овој не е македонец сигурно

Light Angel
Light Angel Ziua 1,790, 02:51

hahah
Makedonec i e mnogu fino dete 🙂
Pozdrav i bas mi e milo so si go nagradil,zasluzil
o7

GGoxyto
GGoxyto Ziua 1,790, 02:54

Ме радува што сеуште имаме полнолетни „дечиња“ во играва.

United Macedonians
United Macedonians Ziua 1,790, 03:02

o7

BugsMoney
BugsMoney Ziua 1,790, 03:45

поздрав за статијава доволно има статии за измамниците.. и чесните луѓе заслужуваат да ги има во статија
о7

mac3donia
mac3donia Ziua 1,790, 03:55

braos za gestot !!!

Strumicanec14
Strumicanec14 Ziua 1,790, 04:02

odlicno

uste vo RZ da bideme takvi, sekoja cest

Djuk75
Djuk75 Ziua 1,790, 04:04

Dzadaite se sekogash cesni luge. Ne ocekuvaj dzedaj da te zaebe.

VAse the Great
VAse the Great Ziua 1,790, 04:45

Sekoja cest !
Chuvaj se od "The Dark Side" xD

Mile Kostadinoski
Mile Kostadinoski Ziua 1,790, 05:00

еден од ретките...о7

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Ziua 1,790, 05:10

Holy cow i'm in the front page on the newspaper in the top 1 article and hello mom and dad if you are reading this lol

Decki jas se izvinuvam sto upagam ovaka nenajaven,ali da ne znaete slucajno vo kolku casot e vozot za Evropa razbiras? lol

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Ziua 1,790, 05:13

Aleksandar the Macedonian druze znaci kako si pogodil deka jas ne sum Makedonec,znaci sekoja ti cest druze i kako baba Vanga si lol

Znaci tocno e deka jas ne sum Makedonec i po nacionalnost sum Marsovec i se krijam kaj vas zatoa sto amerikancite me baraat so poternica,otkako se srusiv vo 1947 god. vo Roswell America lol

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Ziua 1,790, 05:16

Dobro druze malce se seguvam,ama vistina e deka ne sum Makedonec i ete jas po nacionalnost sum Vlav, znaes jas sum Jedi Vlav lol

May the Force be with all of you,you awesome friends lol

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Ziua 1,790, 05:23

Druze Naluteniot ti blagodaram sto si me stavil vo tvojata statija 😁)))))
Inace da im kazam na ostanatite igraci deka jas ne sum dete,bidejki site cesto me mesaat deka sum dete lol
I jas imam 27 god. i sum igrac koj sto saka da se seguva non stop i koj sto saka da pomaga kolku sto moze na ostanatite igraci vo Erepublik i ete i megu vas ima mnogu cesni igraci i ne sum samo jas takov,a takov sum cesen i vo realniot zivot,jebi ga i taka sum programiran i nikoj ne moze da me reprogramira lol

thedragon
thedragon Ziua 1,790, 05:27

o7

velecaro1
velecaro1 Ziua 1,790, 05:28

triesetiiiiiiiiiiiiiiiii
o7

Pero Nakov BB
Pero Nakov BB Ziua 1,790, 06:46

абе џедај си е џедај.

Volk No1
Volk No1 Ziua 1,790, 06:47

o7

MeCheemkd
MeCheemkd Ziua 1,790, 07:15

HAIL ANAKIN ! o7

MACEDONIAN 9
MACEDONIAN 9 Ziua 1,790, 08:03

браво за ова

maafakadude
maafakadude Ziua 1,790, 08:16

ABE A MENE OTI NE MI DADOVTE NESO ZARADI CESNOSTA VRATIV 4200C NIKOJ NI ZBOR DA KAZE !

maafakadude
maafakadude Ziua 1,790, 08:21

I NITU EDNO FALA NE DOBIV OD ivan.sk

maafakadude
maafakadude Ziua 1,790, 08:21

a tuka za 50c mudata gi otekovte

The black Raven
The black Raven Ziua 1,790, 09:45

Do you want to get your MM Medal or Get some CCs voting articles?
http://bit.ly/ULz1ml

Macedonian Power
Macedonian Power Ziua 1,790, 10:25

bravo

DeLaCroa
DeLaCroa Ziua 1,790, 10:28

ANAKIN ко крлеж на маде си !!!

igor.decko.1970
igor.decko.1970 Ziua 1,790, 10:32

Иако не ме бива за пишување статии ......... sobraj 6800 pretplati : ) bravo sekoja cest

SKOPJE 5
SKOPJE 5 Ziua 1,790, 11:04

Anakin e najdobriot i najcesniot covek sto postoiiii kolku pati mi doniral i sum mu gi vrakjal i on pak mi gi vrakja stvarno covek za primer 😁)))))))

MKD Foreverrr
MKD Foreverrr Ziua 1,790, 11:34

DOSADEN SI KO PORTOKALOVA JAKNA PRED BUTIK ZA CEVLI!

damjanTricko
damjanTricko Ziua 1,790, 12:10

Ako ne ti gi treba tie 500 MKD prati gi kaj mene! cesen coveku 😃

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.