Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

За новите играчи. Лесно заработете пари [Naluteniot]

Ziua 1,909, 11:34 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Serbia de Naluteniot


Здраво нови граѓани на еСветот
Дојде време да бидете запознаени со Voters Club .


Voters Club е одлично место за луѓето кои сакаат да заработат пари за помош во понатамошниот тек од играта.Доколку си активен гласач можеш да добиеш 3000 - 5000 МКД во 1 недела,додека некои ке добиваат до 1000 МКД
Еве ги најголемите добивки на некои наши членови:


Доколку имате дилеми дали Voters Club е лага, дали се исплаќа редовно и како се гласа,и доколку ви треба помош или ако сакате да ја откријат нивната тајна за нивната голема заработка можете лично да ги прашате нив.
Истотака почнавме мало натпреварување за членовите, оној кој има најголем број на гласови таа недела ке добие 10 голд ( во МКД ) како награда за неговата работа.


Ние имаме секој ден 40+ нарачки и со тоа ви даваме шанса да добиете 200 - 280МКД + дневно,невклучувајќи ги добивките од ФБ нарачките.
Во просек Voters Club добива околу 20 нарачки за Фејсбук неделно,секоја глас за ФБ носи 50 МКД.

Исто така можете да заработите и од нарачки преку вашиот реферал линк. За секој човек кој нарачал преку вашиот реферал линк вие добивате 10% од цената на нарачката.Линк за регистрација
http://erepublik-market.com/voters/userRegister.html (копирајте и пејстирајте во нов таб, или кликнете овде )


--- Како да се Регистрирате ---
--- Како да гласате/да се претплатите ----Voters Club има стрикна полиса кога е во прашање гласањето на фејсбук нарачките, поради големата плата и лажни профили на фејсбук.


- Фејсбук нарачки -


Сите клиенти мораат да направат гугл документ кој ке биде достапен за гости да може да го гледаат.Гласачите ке ги следат инструкциите кои мораат да чуваат слика од нивниот глас , за доколку модераторот побара доказ да го докажете својот глас,доколку не се направи тоа гласот ке биде избришан.Оние кои ке запишуваат лажни гласови,нивните гласови ке бидат избришани и ризикуваат да добијат бан на Voters Club
1. прифаќаме нарачки до 2000 претплати
2. нарачки за гласови до 1200 гласа
3. фб нарачки до 1000 гласови/лајкови ( 65 МКД од глас )

За да порачате од 600 до 2000 пишете кај мене на пм
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/4371638
а тие до 600 на линкот подоле


Кликнете ОВДЕ за да направите нарачка


--- Правилата ----

a:) 1 глас/претплата од нарачка
b:) максимум 5 гласа/лајкови за фб нарачки
c:) 1 Voters Club акаунт
Сите правила можете детално да ги прочитате на нашиот блог
http://votersclub.wordpress.com/the-rules/


--- екстра информации ---

Доколку сте заинтересирани за придружување во Voters Club можете да најдете се на нашиот блог
http://votersclub.wordpress.com/
или да прочитате некои од нашите претходни статии
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2103967/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/a-way-of-making-money-naluteniot--2052332/1/20
http://www.erepublik.com/en/article/how-to-earn-more-money-2101976/1/20
или да се обратите кај некој од вработените во Voters Club кои се наведени подоле.
Доколку ви треба помош можете да не најдете на нашиот ИРЦ Канал : #voters

Се најдобро,
Voters Club тимот
Naluteniot (сопственик) , Snowderblazer (модератор) и ivansk (модератор)
 

Comentarii

Pur3BlooD
Pur3BlooD Ziua 1,909, 11:38

o7

ivan.sk
ivan.sk Ziua 1,909, 12:09

^^

OverRude
OverRude Ziua 1,909, 12:16

o7 Im famous 😃:D:D

Strumicanec14
Strumicanec14 Ziua 1,909, 12:53

o/

TashaMKD
TashaMKD Ziua 1,909, 13:24

o7

fipil10MKD
fipil10MKD Ziua 1,909, 13:57

Need votes or subs?
Order them here:
http://erepublik-market.com/voters/newOrder.html?adp=5136155

Branislav 1995
Branislav 1995 Ziua 1,909, 14:03

o7

nikac123
nikac123 Ziua 1,909, 14:37

jako shit

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Ziua 1,909, 14:56

o7

Loyal Redcoat
Loyal Redcoat Ziua 1,909, 16:27

o7 !

Kiril Kornakov
Kiril Kornakov Ziua 1,909, 22:39

Antivirusot (AVG) mi javuva deka stranata od linkot e zlonamerna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

akmak
akmak Ziua 1,910, 01:00

mnogu komplicirano e ova za mene a i so angliskiot sum slab

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Ziua 1,910, 02:11

@ Kiril Kornakov

Druzhe pa arno ti pishuva.

Znachi linkot shto e za registriranje go kopirash i potoa mu pravish Paste vo drug tab i potoa ke ti se otvori stranata na eRepublik Voters Club bez problem i ete i jas probav taka i odma mi se otvori i potoa nema da ti javuva deka stranata od linkot e zlonamerna 😁))

A isto taka za da polesno ja otvorish stranata na eRepublik Voters Club, klikni tamu kade shto ti pishuva "ovde" so plavi bukvi, a toa se naoga odma pod linkot za registracija i povtorno ke ti se otvori stranata na eRepublik Voters Club 😁))

I plus i jas rabotam vo eRepublik Voters Club i seto ova shto Naluteniot go govori e vistina i jas si zarabotuvam extra prihodi koi ne se mnogu golemi, no sepak se nekakva zarabotka 😁))

PrePameten
PrePameten Ziua 1,910, 02:35

koga e isplatata?mislam po kolku vreme od vote

Naluteniot
Naluteniot Ziua 1,910, 05:42

@akmak
ne e ic komplicirano. bas e prosto.
se registriras , i gledas vo narackite sto ti se bara i pisuvas broj na glas.
i za toa dobivas pari. ako si zainteresiran i ti treba pomos pisi mi pm ili dojdi na #voters kanalot
i ke ti pomognam jas ili nekoj drug.
@PrePameten
pocnuva vo ponedelnik-vtornik. i se dobiva do kraj na nedelata

aleksandar1111111111
aleksandar1111111111 Ziua 1,910, 06:09

v436 sub 10084

thedragon
thedragon Ziua 1,910, 14:57

Доста го лжеш народот бе 😃П.С : Се зезам Чисти пари ви се ова народе !!!!

pesticid
pesticid Ziua 1,911, 06:07

Не ме спамирајте да ви го гласам весникот. Више пукнав!

C0RRAD0 BG Ziua 1,911, 07:02

Comentariu șters

C0RRAD0 BG Ziua 1,911, 07:03

Comentariu șters

C0RRAD0 BG Ziua 1,911, 07:03

Comentariu șters

C0RRAD0 BG Ziua 1,911, 07:03

Comentariu șters

C0RRAD0 BG Ziua 1,911, 07:03

Comentariu șters

C0RRAD0 BG Ziua 1,911, 07:03

Comentariu șters

Vrtolomej
Vrtolomej Ziua 1,911, 09:01

друже какви пари се erep - пари или реални пари... За erep не вреди да си трошам времето

ivan.sk
ivan.sk Ziua 1,911, 10:48

lol koj ti dava realni pari...

Strastniot
Strastniot Ziua 1,911, 09:14

fu

Kire mkd III
Kire mkd III Ziua 1,911, 09:39

v495 s10150

Z. Radosavljevic
Z. Radosavljevic Ziua 1,913, 20:58

evo sub

Z. Radosavljevic
Z. Radosavljevic Ziua 1,913, 20:59

evo shere*

TrakaisLacs
TrakaisLacs Ziua 1,917, 10:20

WANT +1 SUBCRIBE? - http://www.erepublik.com/en/article/want-1-subcribe--2214738/1/20

SHOUT PLEASE!

Lizardonis III
Lizardonis III Ziua 1,921, 22:57

s10509

hamed ip 2
hamed ip 2 Ziua 1,922, 11:11

v624

all06
all06 Ziua 1,936, 03:41

s29 nice

AntiRed.051
AntiRed.051 Ziua 1,943, 03:30

vote 6888
sub 10000

AntiRed.051
AntiRed.051 Ziua 1,945, 13:23

sub 11270

Tonik33
Tonik33 Ziua 1,947, 13:15

6773

CMPT HA HEBEPHA MOMA
CMPT HA HEBEPHA MOMA Ziua 1,948, 11:22

daj vrabotete me i mene 🙂

Giovanni Vilcapoma
Giovanni Vilcapoma Ziua 1,951, 08:52

sub 11406

debelaa
debelaa Ziua 1,956, 09:01

s11564,v806

Pastece
Pastece Ziua 1,957, 04:50

mnogu komplicirano e ova za mene a i so angliskiot sum slab

Naluteniot
Naluteniot Ziua 1,957, 05:35

ic ne e komplicirano. otvaras link stiskas vote ili sub i pisuvas broj. i dobivas pari

mamaliAryaee
mamaliAryaee Ziua 1,980, 12:53

voted

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.