[KORKOMIN] A Kormány kommunikációs Index filozófiai háttere

Day 1,326, 08:24 Published in Hungary Hungary by Mandalaa




Miért tartom fontosnak a KORKOMIN-t? Ezt szeretném veletek megosztani.
Eddigi előzményei:
1) (KORKOMIN) definiálása, útjára bocsájtása
2) (KORKOMIN) teszt időszaka

KORKOMIN a mindenkori kormány kommunikációját hivatott nyomon követni és összehasonlítani a havi cikluson belül négy alkalommal, később a kormányok kommunikációs tevékenységét is összeveti egymással.
Az index célja a lehető legobjektívebben mérni a kormányzat kommunikációs tevékenységét, hiszen részlehajlás esetén nem lenne semmi értelme az egésznek. Legyen tehát bármelyik politikai erő kormánya a hatalom gyakorlója, ha tisztességesen végzi a kommunikációs munkáját az becsülendő, dicsérendő, elismerendő.
Ebből következően szándékosan nincs beépítve szubjektív elem az index számítási mechanizmusába. Ez automatikusan feltételezi azt is, hogy a hatalom birtokosa felelősségének tudatában, rangjához méltóan használja a kommunikációs eszközeit, a közlönyöket.



Miért tartom fontosnak? Engedjétek meg, hogy egy képpel kezdjem:



Technikailag ugyanabban a játékban játszunk, hiszen a játékfelületet biztosítja az erepublik.com, mégis teljesen elkülönül a kormányok hatósugarában tartózkodók és a körön kívülre esők játékvilága.

A kormány ötletel, tervez, szervez, egyeztet, gazdálkodik, prioritásokat állít fel, legjobb esetben nyüzsög, pezseg, él! Intézkedik bennünket érintő ügyekben, e-sorsunkra kiható döntéseket hoz.

Kommunikáció nélkül mindebből a halandó ember semmit nem lát, semmit nem tud, semmit nem érzékel. Focis példával élve a zárt stadion körül lézengünk, és csak reméljük, hogy a meccs izgalmas, jó és megfelelően alakul.

A kormány szellemi vezére, útmutatója, irányfénye a népének. Ebbéli minőségében, szerepében amennyiben elhanyagolja kapcsolatát a nemzetével, akkor az céldezorientálttá, lehangolóvá, demoralizálóvá süllyeszti a játékot a nemzet számára, hiszen tulajdonképpen kirekeszti abból. Ez igen káros hatásokhoz vezet, melyet nem hiszem, hogy igazán megértett volna jó néhány kormány.

Úgy gondolom, hogy a tartósan diszkvalifikált nemzet érdeklődése csökken a játék iránt. Elhatalmasodik a közöny, a játékelhagyók (öngyilkosok) száma növekszik. Találgatások a kormányzat tisztaságát illetően szárnyra kapnak.

A kormánynak tiszteletet kell mutatnia, azaz jó kapcsolatot kell ápolnia azzal a népével,
- akitől a legtöbb szavazattal a bizalmat megkapta,
- akinek az adó útján beszedett pénzét közös feladatokra költi,
- akinek érdekében döntéseket hoz,
- s akinek katonai erejét irányítja, használja hazája javára.
Egészséges szimbiózisban kell tehát együtt élnie a kormánynak és a nemzetnek, melyet csak az épkézláb kommunikáció biztosíthat.

Biztosra veszem, hogy a korrekt kommunikációért a csendes többség a – kevés szélsőségest és depresszióst leszámítva – hálás és elégedett lesz, a játékélmény sokkal inkább inspirálóvá válik, és egy sor pozitív externáliákhoz is vezethet. Hiszem, hogy sok olyan kétkattos játékos van, akik csendesek, ugyanakkor szomjaznak erre.

Természetesen az ábra jobban mutat így:



Az előzőekben kifejtett érzések vezettek el odáig, hogy megalapítsam az indexet, mely tükörképet állít a kormányok számára, valamint remélhetőleg felébreszti a nemzet igényét a minőségi és folyamatos kommunikáció iránt.

Úgy látom, hogy a Kolosh Kormány komolyan veszi ezt a fontos tevékenységet, ami szívmelengető számomra.

Jövő hét közepén immár az első heti indexszel jelentkezem a témában.

Addig is ne feledjétek: ha nincs közlöny, jön a közöny!


Mandala