Вісник еУніверситету ім.Ю.Дрогобича # 2

Day 1,935, 01:21 Published in Ukraine Ukraine by az110381


Почалось навчання в Українському еУніверситеті ім.Ю.Дрогобича. Висловили бажання пройті курс - 19 осіб.

Учора була проведена перша лекція - Valeviko - "Партії як частина соціалізації та самовираження в eRepublik".

1. Механіка політичної складової в частині створення та існування партій
2. Робота в партійних службах (відділах) як метод просування по кар’єрній драбині
3. Соціальна складова партійної роботи
4. Дивіденди політичної активності


1. Механіка політичної складової в частині створення та існування партій

Політика - є однією з частин eRepublik. Її можна умовно розділити на три напрямки:
- державна робота
- робота в конгресі
- робота в партіях.
Державним службовцем є Президент країни та Кабінет Міністрів. Конгрес обирається народом з 5-ти найбільших партій і виконує ту ж функцію, що й президент + має можливість виводити гроші з державної казни, видавати громадянства , зробити імпічмент президенту тощо.

Що ж стосується партій, то зазвичай саме через них і починається політична кар'єра кожного. З 13-го рівня з’являється можливість вступити у вже існуючу партію або створити свою. Оскільки створення партії вимагає значних капіталовкладень (а саме 40 голд), то більшість просто обирають собі якусь із вже створених, враховуючи напрямок діяльності партії та її курс. Після цього кожен рядовий партієць має доступ до партійних шаутів та має можливість приймати участь в голосуванні ПП або висувати свою кандидатуру на цю посаду. Також є можливість висувати кандидатуру в конгрес, але її має затвердити ПП.

Вибори Президента партії проходять кожного 15-го числа. Перемагає той, хто набрав більшу кількість голосів. Якщо кількість голосів однакова, то перемагає той, в кого більше очок досвіду. Якщо ПП під час своєї каденції знімає свою кандидатуру, виходить з партії або потрапляє в БАН - повноваження переходять до кандидата, який зайняв друге місце.

Механіка гри передбачає вільний вхід та вихід з партії. Неможливо це зробити тільки під час виборів, коли кандидатура висить в списку претендентів на ПП або конгрес.

ПП має можливість обрати напрямок партії, змінити назву, логотип та поставити людей на посади віце президента, генерального секретаря, радника та представника партії. Всі ці посади не дають ніяких додаткових можливостей в грі, тільки визначають надписом у профілі користувача його приналежність до виконання тих чи інших обов’язків в партії.


2. Робота в партійних службах (відділах) як шлях до кар’єрного росту

Кожна більш-менш поважаюча себе партія намагається диференціювати свою діяльність, створюючи різні служби, відділі, підрозділи тощо. Як би то не було, але основною оцінкою діяльності партії є кількість її членів. Чим більше активних людей в партії - тим більша ймовірність потрапляння в ТОП5 список партій та отримання більшої кількості місць в конгресі. Відповідно ця сила має можливість здійснювати більший вплив як на внутрішньо, та і на зовнішньополітичній арені. Щоправда, оскільки це гра і кожен отримує задоволення від різних речей, то є такі випадки, коли людина створює партію для фану - партію Пива, наприклад тощо. Метою створення такої партії є об’єднання однодумців, хоч і у вузькому колі, та отримання задоволення від спілкування.

Отож, для більшості партій основною метою є збільшення свого впливу. Для цього вони як мінімум мають утримати нинішніх членів + робити все для того, щоб залучити нових. Саме тому і створюють окремі підрозділи, які займаються різноплановою роботою для розвитку партії. Зазвичай за браком часу більшість партійців просто туклікає, але є й ті, хто бажає проявити себе в партійній роботі. Це гра і люди в ній не вічні, одні приходять - інші йдуть. Тому на зміну старим гравцям приходять молоді та енергійні. Показати себе вони можуть якраз таки в партійній роботі. Обов’язково має бути людина, яка виявляє та спрямовує таких новачків в потрібне русло. Подібна робота має стимулювати новачків проявляти свої здібності. Великий плюс якщо партія додатково стимулює партійців за ту чи іншу роботу. Тому, показуючи свою роботу та прагнення йти далі, кожен рядовий партієць має змогу підніматись на вищий щабель та, згодом, претендувати на крісло ПП. Після змін в політичному модулі голосування в конгрес відбувається не за окремих членів партій, а за партію в цілому. Тому, відповідно до кількості отриманих голосів, проходить певна кількість перших партійців зі списку. Кандидатуру може виставити будь-хто, але кожного місяця 24-го числа ПП обирає список з 10-ти партійців, які мають змогу пройти в конгрес. Якраз цей список має складатися з найбільш активних та корисних для партії людей. Тому кожен має бути зацікавленим проявити себе та показати що саме він гідний представляти свою партію в конгресі.


3. Соціальна складова партійної роботи

Ми вже розібрались, що якщо хочеш чогось досягти в цій грі в політичній складовій - треба попрацювати. Не так важливо що ти робиш, головне щоб тобі це подобалось та твоя робота була корисна партії. Зрозуміло, що якщо знаходишся в соціумі, навіть віртуальному, то без спілкування нікуди. Основним джерелом наразі є скайп. Більшість чатів і чатиків знаходяться саме там. Саме там вирішується доля країни. Так, є й інші ресурси, за допомогою яких можна спілкуватись - ВК, різні ІRC канали, персональні повідомлення, накінець, але найпопулярнішим на даний момент дійсно є скайп.

Від того на скільки ви гарно спілкуєтесь з людьми, залежить ваше майбутнє в цій грі. Адже це соціальна стратегія і комунікації між людьми відіграють чи не найголовнішу роль. Отож, якщо ви все ж таки вирішили долучитись до якоїсь партії - роздивіться що до чого, розпитайте які види партійної роботи є, що потрібно робити. Якщо часу на то немає - просто попросіть щоб вас додали до партійного чату. Зазвичай вони досить жваві + будете мати можливість отримувати корисну інформацію та координувати свої дії. В грі не варто закриватись від людей - йдіть їм назустріч і вони будуть йти на зустріч вам. Можливо декому важко повірити, але більшість з присутніх дійсно знаходять тут собі друзів, влаштовують “сходки” в РЛ, допомагають один одному. Тому рекомендую розслабитись та отримувати фан не тільки від гри, а й від спілкування з іншими.


4. Дивіденди від політичної активності

Як би то не було, політика в eRepublik чітко відображає політику з РЛ і тут ми також несемо відповідальність за всі свої дії. Політика ніколи не була чистою + слід пам’ятати, що щоб ти не робив і ким би не працював, як тільки ти досягаєш якихось вершин - тебе обов’язково починають критикувати.
До того ж не всі проходять випробовування владою. Наші бажання та амбіції, які ми не можемо реалізувати в РЛ ми можемо перенести в гру, але ми не знаємо як будемо вести себе після того, як отримаємо бажане. Тому я б радив спробувати, адже в противному випадку не дізнаєтесь. Спробуйте побувати в партії, спробуйте стати ПП, спробуйте вийти в конгрес чи влаштуватись на державну роботу, спробуйте бути президентом. Якщо вам дійсно це цікаво - пробуйте, досягайте, отримуйте задоволення.
Якщо ж ви не та людина, яка хоче себе бачити в політиці - не варто затрачати на це час. Гра дає можливість зайнятись іншими справами і не лізти у ті всі політичні перипетії.



Усіх жінок, дівчат - зі святом!