Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Наредби за Ден 1827 [EDITED]

Ziua 1,826, 05:44 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Macedonia (FYROM) de Ministerstvo za Odbrana
МИРНО!!! о>


Најпрво да апелирам до сите командири да ги известат своите војници да ги штедат бустерите добиени од утрешниот ден поради зголемување и концентрирање на штетата во наредниот налет на јужњаците!!!

Морам да го истакнам моето задоволство и благодарност до сите кои пружија максимален напор и вложја многу за да се одбие налетот на јужнаците кои осоколени од нивното неколкумесечно штедење/собирање на зимница тргнаа по она што ни е најсвето - МАКЕДОНИЈА!!!
*Затоа сите ве сакам! 🙂

БРАЌА И СЕСТРИ, АЈДЕ БАРЕМ ВО ЕДЕН МОМЕНТ ДА ПРЕСТАНЕМЕ ДА МИСЛИМЕ НА ИНДИВИДУЛАНИ МЕДАЛИ И ДА ПОЧНЕМЕ ДА МИСЛМЕ НА ЕДЕН МЕДАЛ ЗА КОЈ МОРАМЕ И МОЖЕМЕ ЗАЕДНО ДА ГО ДОБИЕМЕ, МЕДАЛ КОЈ НЕМА ДА НИ БИДЕ НА НЕКАКОВ СИ ПРОФИЛ... МЕДАЛ КОЈ ЌЕ НИ ГО ЗАКИТИ СРЦЕТО...И НАМЕСТО ЗЛАТО/ГОЛД ЌЕ ДОБИЕМЕ ЕДНА РАДОСТ...РАДОСТ КОЈА ЌЕ ГО РАЗБУДИ ЛАВОТ КОЈ СПИЕ ВО СИТЕ НАС!!!

ЕПА САКАНИ МОИ БАРАВТЕ ВОЈНА...ЕВЕ ВИ ВОЈНА!!! ВОЈНА ЗА КОЈА СИТЕ СМЕ ДОЈДЕНИ ВО ОВАА ВИРТУЕЛНА ИГРА!!!

o>НАРЕДБИ -ИМАМЕ САМО ЕДЕН ПРИОРИТЕТ: МАКЕДОНИЈА!!!


Доколку имате било какви прашања може да не контактирате на #mod.team
MoD
BucephalusIII

o>
 

Comentarii

Ministerstvo za Odbrana
Ministerstvo za Odbrana Ziua 1,826, 05:47

Наредби за Ден 1826
http://tinyurl.com/c954s8b

о>

MorpheusMK
MorpheusMK Ziua 1,826, 05:49

o7

StoleAmpov
StoleAmpov Ziua 1,826, 05:49

o//

Stef40
Stef40 Ziua 1,826, 05:49

o7

Alexander Macedon
Alexander Macedon Ziua 1,826, 05:52

o7

TRTE T
TRTE T Ziua 1,826, 05:52

o7

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Ziua 1,826, 05:54

АЛОООООООООООООООООООООООООООООООООООО

намалите данок на плати 10% . Кај немаме ресурси уште и 7% ДДВ.

http://www.erepublik.com/en/country/economy/Republic-of-Macedonia-FYROM

Black Snakee
Black Snakee Ziua 1,826, 05:55

o7

El Che G
El Che G Ziua 1,826, 05:56

o/

Ve4en Ogan
Ve4en Ogan Ziua 1,826, 06:00

o/

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Ziua 1,826, 06:00

o7 samo dajte malce i pomos na igracive. nie sme ipak pobitni!

VAse the Great
VAse the Great Ziua 1,826, 06:01

Прозор мора пасти xD

CHEVEYO
CHEVEYO Ziua 1,826, 06:08

o7

Ton Dieu
Ton Dieu Ziua 1,826, 06:19

o7

zicerman
zicerman Ziua 1,826, 06:43

o7

zatvornika
zatvornika Ziua 1,826, 06:44

za bugarija veke ne ke se boram sosed koi ima teritoralni pretencii kaj mojata rodina ne e moj sojuznik http://www.erepublik.com/mk/article/bugarska-provokacija-2160005/1/20

KireDimoski
KireDimoski Ziua 1,826, 06:50

А да исплатефте рефундот не ќе беше лошо

svegan87
svegan87 Ziua 1,826, 07:18

@ deda_mraz82

Neznam sto ke ti smeniat 5% od 21mkd plata ??? 1 MKD ?

igor.decko.1970
igor.decko.1970 Ziua 1,826, 07:29

otporot prodolzuva ???!!!!............... kolku sto znam jas nie napadnavme : )

BucephalusIII
BucephalusIII Ziua 1,826, 08:31

igor.decko.1970 во моментов сме напаѓани 🙂

Jurukov
Jurukov Ziua 1,826, 08:37

o/

Davorsk8
Davorsk8 Ziua 1,826, 09:36

Само напред!

о7

Suckerpunch MKD
Suckerpunch MKD Ziua 1,826, 10:05

o7

n e v e r C G
n e v e r C G Ziua 1,826, 10:14

baneri li se baneri, partiski boi dosadni

goce.bs
goce.bs Ziua 1,826, 10:44

o7

Zoran I Makedonski Ziua 1,826, 12:42

Comentariu șters

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Ziua 1,826, 12:59

@svegan87 a DDV 7% sto vikas na toa .

Money Rules the World
Money Rules the World Ziua 1,827, 01:14

o7

B a z e
B a z e Ziua 1,827, 01:25

o7

NKFV
NKFV Ziua 1,827, 01:26

Време е да ги прцаме!

Macedonian Power
Macedonian Power Ziua 1,827, 01:26

o7

Dragonce
Dragonce Ziua 1,827, 01:27

Анализа и обид за помош! [Dragonce]
http://www.erepublik.com/mk/article/-1-2159451/1/20

mane komita
mane komita Ziua 1,827, 01:33

o7

Slabich
Slabich Ziua 1,827, 01:36

ke dam se od sebe za MAKEDONIJA !

marjansp
marjansp Ziua 1,827, 01:53

o7

MK Stalker
MK Stalker Ziua 1,827, 02:00

se krshat poleka poleka.
samo pametno treba...
za dva dena ke go jadat

BOOM B00M
BOOM B00M Ziua 1,827, 02:06

o7

VAse the Great
VAse the Great Ziua 1,827, 02:23

Vekje odvratno stanuva , postojano dzidot e 49,xx% / 50,xx% vo nivna korist . Kako e mozno sekogas da e tolku tesen dzidot, kako e mozno tolkava kontrola da imaat be ? Zarem nema bagra kaj niv shto ide na medali, prcanje i ostanati raboti ?

tonikuze
tonikuze Ziua 1,827, 02:26

ke izdrzime uste malku i posle nasise

The Argead
The Argead Ziua 1,827, 02:36

5 years Erepublik Anniversary[TW news]
http://tinyurl.com/d5fbm56
Туторијал за младите играчи[TW news]
http://tinyurl.com/d28a9dm
~~~~chain shout~~~~

Commander Vic
Commander Vic Ziua 1,827, 02:56

treba da se vratat i po4esto da igraam i jakive sto se ScymeX,aexil, mudash i dr ne gi znam site da se organiziraat i oni.. i treba da mavame kao porano da 4ekame da kaze nekoj po nekolku udari da dade... itn

Rob3rtMK
Rob3rtMK Ziua 1,827, 03:27

treba da se cuvaat zimnici, bazuki i raketi pagaat poleka grcite, im snemuva zimnica da ne ni se sluci i na nas istoto

semmy connor
semmy connor Ziua 1,827, 04:08

o7

Muse 4 Life
Muse 4 Life Ziua 1,827, 04:09

cuvav ja zimnica dojde vreme da ja ispukam, rezervirana e za zadutre 😃

VAse the Great
VAse the Great Ziua 1,827, 04:54

Јас мислам дека денешната битка во Албанија е загубена...најдобро е сите до куче да одиме во бугарската битка (Пловдив) да го осетат Грците конечно вкусот на поразот .

Goceski
Goceski Ziua 1,827, 09:13

o7

Lionmind
Lionmind Ziua 1,827, 09:27

350 000 damage !!! Ми отиде зимницата 😃 o/ Македонија над се!

Draknar
Draknar Ziua 1,827, 10:25

o7

Bulgurs are gay Ziua 1,827, 10:46

Comentariu șters

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.