Ambient pornit/oprit

Join the new world

 

Интервју со Персеј Македонски

Ziua 1,903, 09:24 Publicat în Republic of Macedonia (FYROM) Macedonia (FYROM) de Konan Varvarinot

Здраво драги мои денеска кје ви го презентирам интервјуто со Персеј Македонски

1.Кој е Персеј Македонски во реалниот живот ?

Зоран Мијалков од Штип, Татко на два сина, Голем верник во БОГ, бранител од 2001 и крводарител. Работам како библиотекар во единствената библиотека на тркала во Македонија Инфо-бус

2.Зашто името Персеј Македонски ?

Персеј бил последниот крал на Антигонидската Империја една од наследничките на Македонската Империја на Александар Македонски, водел 3 Македонско – Римски војни и во 3-тата предаден од својата коњаница кај планината Пинда е заробен и Македонија е поделена на 4 области од страна на Римјаните. Во негова чест во сите воени игри кои сум ги играл, ги игам и ќе ги играм налозите го носат името Персеј Македонски

3.Кога започна да играш еРепублик и што те поттикна да играш ?

eRepublik birthday, Jun 16, 2011 На ФБ случајно ми падна во око линк од играва која беше опишана како воена игра во која Македонија е во војна со Двоцефките и бугарите – секако тоа за мене беше и повеќе од доволна причина.

4.Со кого од играва се спријатели ?

Се спријателив со многу играчи и со голем дел од нив имав чест и среќа лично да се запознам. Најавувам собиранка во Штип за овој месец, само чекам да заврши испитната сесија на повеќето играчи.

5.Кога кје слушнеш еРепублик на што прво те потсетува ?

Ме потсетува на најбитната работа во врска со мултиплеер игрите – моите новостекнати пријатели коида не беше играта никогаш ќе ја немав среќата да бидат дел од мојот живот

6.На кого се спремаш да му ја дадеш подршката овие претседателски избори и зошто?

Овие избори имаме одлични кандидати и очигледно е дека зборот ќе падне на еден од двајцата кандидати Прилепчанче и Буце, кој и од нив двајцата да победи сигурен сум дека еМакедонија ќе напредува. И двајцата се активни играчи и што е најважно Македонски патриоти кои се кандидираат за да ја унапредат нашата сакана еМакедонија.

7.Што мислиш за моменталната состојба во еМакедонија ?

Моментално еМакедонија не е на нивото од порано кога имаше повеќе жар во играва, дел од ова се виновни админите а за дел сме виновни ние самите бидејки и овде во играва владее Македонскиот синдром на неединство, но пополека почнаа да доаѓаат и нови играчи и мислам дека имаме шанса пак ако иамме неколку месеци по ред добри претседатели да станеме империја.

8.До кога планираш да играш еРепублик ?

Играва ќе ја играм се додека постои!

9.Што правиш кога не играш еРепублик ?

Кога не играм еРепублика имам 101 обврска брат, но фала му на БОГА за мојата вродена упорност, така да некако успевам колку толку да ги завршам сите задачи.

10.Има нешто што би го променил во играва кога би имал таква можност?

Би променил многу работи брат. Би требало да има подобар економски модул, кога некоја земја е окупирана на пример тоа да го осетат играчите на таа земја така што даноците и дел од нивните пари би одел како данок за окупаторот, би требало цената на златото да биде поефтина така што секој би можел да си дозволи одвреме навреме да купи злато и слични работи

11.Твојот најсреќен и најтажен момент во играва е ?

Најсреќен момент во играва беше кога ми се роди вториот син, а првиот испука за мојот втор БХ медал

Најтажен момент во играва – имам неколкумина такви моменти

Банирањето на играчи како толе Паша ( добро е што пак игра ), откажувањето на Воикс и други добри пред се луѓе а дури потоа играчи и секако кога доживеав во неколку наврати Македонци да одат против Македонија па дури и да си пукаат против својата земја.

12. Колку години имаш ?

Имам 33 години

13.И за крај што сакаш да им препорачаш на останатите играчи ?

Најважно од се во вакви игри е стекнувањето на нови пријатели, јас лично од оваа игра сум побогат за многу нови пријатели кои ќе ми бидат пријатели до крајот на животот.
На оние кои поради мојата инпулсивност сум постигнал да бидат навредени им се извинувам, но тоа е се во жарот на играта. Што да правам кога сум еПатриот, тоа ни е работата 😉

Ви благодарам што потрошивте 1-2 минути да прочитате нешто и да дознаете во врска со Персеј Македонси еден од многуте еМакедонски Патриоти.

Останете ми со здравје..
За Shout:
Интервју со Персеј Македониски
http://www.erepublik.com/mk/article/-1-2206557/1/20

 

Comentarii

Zombinho
Zombinho Ziua 1,903, 09:34

V + S
браво

MacedonianKvoda Karan Ajga
MacedonianKvoda Karan Ajga Ziua 1,903, 09:37

Браво за статијата,имаш в+с и шаут

о7

Volk No1
Volk No1 Ziua 1,903, 09:38

o7

Konan Varvarinot
Konan Varvarinot Ziua 1,903, 09:38

fala

DGKukusev
DGKukusev Ziua 1,903, 09:39

V+S
o7

Mr.Santino
Mr.Santino Ziua 1,903, 09:46

o7

MKDpedza
MKDpedza Ziua 1,903, 09:46

\o/ v+S

Mihail0vskii93
Mihail0vskii93 Ziua 1,903, 09:49

Мојот еТатко... човекот со големо срце... кога би можел не 1 туку 1001 воте би дал за него!

Хаил Персеј!

о7

karo.mk
karo.mk Ziua 1,903, 09:49

sub 11

serginius73
serginius73 Ziua 1,903, 09:56

o7

SaJrUs
SaJrUs Ziua 1,903, 10:09

o7

marjansp
marjansp Ziua 1,903, 10:14

Браво и за тебе и за Персеј и да му порачам поскоро и како еПретседател да го видиме

vojislavp
vojislavp Ziua 1,903, 10:34

Се спријателив со многу играчи и со голем дел од нив имав чест и среќа лично да се запознам. Најавувам собиранка во Штип за овој месец, само чекам да заврши испитната сесија на повеќето играчи.

opa sobiranka ovaj mesec u Stip ...toa znachi edna svajcovana .....!!!
i druzenje...

Felllix
Felllix Ziua 1,903, 10:41

v+s
Да живее Персеј Македонски \o/

sasapg
sasapg Ziua 1,903, 10:54

o7

VAse the Great
VAse the Great Ziua 1,903, 11:02

o7
Хејл Персеј !

Strastniot
Strastniot Ziua 1,903, 11:04

o7

Kpakep4e
Kpakep4e Ziua 1,903, 11:19

o7

Ace Veles
Ace Veles Ziua 1,903, 11:20

Persej za Crep 😃:D

El Che G
El Che G Ziua 1,903, 11:23

Персеј за ЦП
о/

El Che G
El Che G Ziua 1,903, 11:23

а да
в+С

BucephalusIII
BucephalusIII Ziua 1,903, 11:29

o/

персеј за ЦП во Март!

Wendy Power
Wendy Power Ziua 1,903, 11:29

\o/

nikolaapo
nikolaapo Ziua 1,903, 11:44

o7

IronLionMK
IronLionMK Ziua 1,903, 11:45

o/

персеј за ЦП во Март! +1

Krvnikot
Krvnikot Ziua 1,903, 11:58

Zasto mene ne me spomna? Haha
o/

Konan Varvarinot
Konan Varvarinot Ziua 1,903, 12:08

@krvnikot tebe kje te ima u slednata statija 😛

CobeMakedonski
CobeMakedonski Ziua 1,903, 12:08

v+s 🙂

Alorkokombi
Alorkokombi Ziua 1,903, 13:17

o/

BugsMoney
BugsMoney Ziua 1,903, 13:18

o7

DANl1640
DANl1640 Ziua 1,903, 13:18

o7

Prilep4an4e
Prilep4an4e Ziua 1,903, 13:19

o/

Ordan Piperkata
Ordan Piperkata Ziua 1,903, 13:20

s+ v
o7

ambarche
ambarche Ziua 1,903, 13:25

http://www.erepublik.com/en/article/-7-1-2206714/1/20 За неколку чекори до ку7ки тенкови за секој еМакедонец !
V + S + SHOUT !

dedo mraz 78
dedo mraz 78 Ziua 1,903, 14:26

Еден Ден кога ќе бидеш ранет и
оставен од твоите на бојното поле.
И кога ќе дојдат непријателските
жени, деца и кучиња.
Да те растргнат на парчиња,
испукај си метак во глава.
И Умри како Херој.

Persej Makedonski
Persej Makedonski Ziua 1,903, 14:27

тој куршум е подобро да биде испукан во уште еден непријател

Cosworth 99
Cosworth 99 Ziua 1,903, 15:23

Te poshtuvam coveku i milo mi e shto se zapoznav so tebe !!
Patriot najgolem ! Samo napred Persej .

A vojislavp obavezno u Shtip na sobiranka i obavezno da ima shvajcovana 🙂 hehe

rolocalca74
rolocalca74 Ziua 1,903, 15:32

respekt

Nikola Gruevski Makedonec
Nikola Gruevski Makedonec Ziua 1,903, 15:54

o7

TashaMKD
TashaMKD Ziua 1,903, 16:23

o7

Macedonian Power
Macedonian Power Ziua 1,903, 16:23

o7

CAT DADDY
CAT DADDY Ziua 1,903, 16:23

Day 1,656, 16:14 За шаут :
Интервју со Персеј Македонски :
http://www.erepublik.com/en/article/-1-2050458/1/20

Бар да напишеше дека оргиналната статија ја поседува ЗецОригинс

buli11
buli11 Ziua 1,903, 16:25

Persej da si mi ziv i zdrav i cela tvoja familija i mnogu mi e milo so zapoznav u RL covek kako tebe pozdrav

Viki MKD
Viki MKD Ziua 1,903, 16:25

o7

Boban Mitrovski
Boban Mitrovski Ziua 1,903, 16:43

v

rengenzy
rengenzy Ziua 1,904, 10:06

sub 61

povratnikot
povratnikot Ziua 1,904, 11:01

o7

Strumicanec14
Strumicanec14 Ziua 1,904, 11:46

Наредни избори Персеј за следен војсководец 🙂

Kanopy I
Kanopy I Ziua 1,904, 11:48

o7

 
Postează răspunsul tău

Ce este asta?

Acesta este un articol scris de un cetățean eRepublik, un joc de strategie bazat pe țările din viața reală. Creează-ți propriul cetățean și condu țara ta pe drumul ei spre glorie. Îți poți câștiga faima în războaie, luptând ca un erou, în presă, scriind articole, sau construind un imperiu financiar.