Fundo lig/desl

ПОДЕЛБА НА ТЕНКОВИ - ЗАТВОРЕНА Е ПОДЕЛБАТА !

226 Dia 2,055, 12:45 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublik

Здраво ,

решив да направам една поделба од 150q7 тенкови , се што треба е:

1.sub
2.vote
3.shout (ако сакате)

МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА И ОБЕДИНЕТА ! o/

ler mais »

ПОСИЛНИ И ПОЈАКИ !!

7 Dia 2,024, 13:42 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Análise e debates políticos Análise e debates políticos

Здраво МАКЕДОНЦИ и МАКЕДОНКИ.

Сите знаеме што направи плато последнава недела со банерот. Многу играчи сакаа да се откажат и 60% (може и повише) беа банирани поради сликата. Мило ми е и драго што сите ве болеше поради тој банер како и мене исто

ler mais »

СРЕЌЕН ПРАЗНИК ГРЦИЈА !!

9 Dia 1,900, 15:26 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublik

Здраво на сите еМакедонци.

Како што знаете денес е 02.02 и е празник на нашиот јужен сосед и јас како секој културен граѓанин на нашата мила , убава , сакана Македонија решив да им го честитам преку статија..ЧЕСТИТО ПРАЗНИК ГРЦИЈАА

ler mais »

ВРЕМЕ Е !

12 Dia 1,832, 15:26 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Ordens de batalha Ordens de batalha

СИТЕ МАКЕДОНЦИ ЗНАЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВАШЕ ИЗМИНАТИВЕ ДЕНОВИ .. СИТЕ ЗНАЕТЕ ДЕКА
АКО НЕ СЕ СОЕДИНИМЕ ЗАЕДНО НЕМА ДА МОЖЕМЕ НИШТО ПРОТИВ сечените !


ВРЕМЕ Е БРАЌА И СЕСТРИ ... ВРЕМЕ Е ДА СЕ ОБЕДИНИМЕ !


[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.[/img]

ler mais »

вистината за преспанското чудовиште ....

6 Dia 1,640, 13:04 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

ех не можам повеќе да ќутам и морам да ја извадам мојата приказна во јавноста. не можам повеќе да кријам, Преспанското чудовиште всушност сум јас. Чудно но вистинито. Пред некое времеси бев во претор и покрај ладното време решив да се избањам пошler mais »