Fundo lig/desl

Збогум еМакедонијо ! [A K J] - ЗАВРШЕНО !

416 Dia 1,958, 01:38 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

Добро утро.

Вчера,по долго размислување решив да ја напуштам оваа игра.
Пишав тикет до админите да ми го избришат акаунтот,но пред да ми го избришат акаунтот ке направам поделба за сите македонци.

[img]http://fotografija.com.mk/images/2013/03/[/img]

ler mais »

Денешните поделби ! [Ден 1956-1957]

24 Dia 1,956, 05:20 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublikЗдраво еМакедонијо !Во соработка со dia761 се договоривме да направиме и македонски превод на статиите во кои таа … ler mais »

Денешните поделби ! [Ден 1954-1955]

22 Dia 1,954, 12:43 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Primeiros passos no eRepublik Primeiros passos no eRepublikЗдраво еМакедонијо !Во соработка со dia761 се договоривме да направиме и македонски превод на статиите во кои таа … ler mais »

[eMKD]Top20 MUs - Top10 Soldiers

25 Dia 1,953, 04:53 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Análises de guerra Análises de guerra


'Top 20 Military Units of MKD - monthly damage'
http://www.egov4you.info/country/units/79

monthly data were counted from 22:00eR day ler mais »

[ТМОРО]15 дена постоење-450 членови! Биди и ти дел од нас

18 Dia 1,951, 04:23 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) Republic of Macedonia (FYROM) Entretenimento e interacções sociais Entretenimento e interacções sociais

Здраво еМакедонијо !

Здраво браќа и сестри !Здружението Т М О Р О денеска прави 15 дена од активно постоење.
Во таа чест ве поканувам сите да станете дел од нас.
За само

ler mais »