Usaldusering - Circle of Trust

Day 1,840, 10:47 Published in Estonia Estonia by laurifederal
Täisliikmed:
Belgia
Bulgaaria
Tšiili
Jaapan
Indoneesia
Mehhiko
Uus-Meremaa
Paraguai
Peruu
Makedoonia Vabariik
Moldova Vabariik
Lõuna-Korea
Šveitš

Katse all liikme😛
Leedu

Läti?
Eesti?

Liidu kommunikatsioonikanalite säilitamine

Eesistuja riigi president nimetab meeskonna volituste ajal, mis on 1 kuu pikk ja algab 5. kuupäevaks iga kuu.
Eesistujariik vahetub liikmesriikide seas valitsuste tähestikulises järjekorras igakuiselt. Kui on rohkem kui 4 liiget liidus juhib koalitsiooni kaks eesistujariigi liikmesriiki. Sellisel juhul juhul riigid nendes koalitsioonid peaksid vahetuma ​​pikemas perspektiivis nii, et nähakse ette kõik võimalikud kombinatsiooni paarid enne, kui sama paar võtab üle eesistumise uuesti.

Nõukogu

Nõukogu on institutsioon, kus liikmesriikide juhid kohtuvad. Eesistujariik kutsub kokku regulaarselt Ülemkogu istungi 1., 10. ja 20. päeval iga kuu, juhul kui liikmesriik on kavandanud päevakorda teema. Iga liikmesriik võib teha teema päevakorda järgmisel korralisel nõukogu koosolekul, teatades eesistumise vähemalt 3 päeva enne koosolekut. On kohustuslik, et regulaarne Ülemkogu kohtumisel kavandatud 10. kuupäevaks kuu toimub, kui sellel kohtumisel:

- Kõikide ametnike määramiseks, mida käesolev harta sätestab.

- Eesistujariik peab teavitama liitlastele oma plaanidest.

Nõukogul on monopol poliitiliste otsuste tegemisel. Kõik ettepanekud ja päevakorra teemad hääletakse nendel koosolekutel. Iga liikmesriik on esindatud nõukogu poolt selle riigi president (või mõni teine riigi presidendi poolt määratud isik - soovitavalt välisminister - kui president ei saa koosolekul osaleda). Otsused on tavaliselt võetud loal kvalifitseeritud häälteenamusega ⅔ (2/3, kaks kolmandiku) või ühehäälselt (kui harta määrab, et vastav tegevuskava teema otseselt nõuab konsensust).
Sise-eeskirjad nõukogu koosolekutel tuleb täita allakirjutajate poolt eraldi määrusega.


Liikmelisus

Kõik alliansi liikmed on vaikimisi võrdsed. Selleks, et liituda alliansiga peab võimaliku taotleja riigi valitsus eesistujariigile väljendama oma tahet saada liidu liikmeks.
Eesistujariik on seetõttu kohustatud esitama taotluse/hääletuse kinnitamiseks järgmisel nõukogu istungil.
Taotleja saab ametlik kandidaat olla vaid juhul, kui nõukogu kiidab selle taotluse ühehäälselt ja ükski liikmesriik pole vastu või jäid erapooletuks/puudusid liikmelisuse ettepaneku hääletusest. Ametlik kandidaat peab siis tõestama oma ustavust liidule oma tegevusega liidu eest ühe kuu jooksul.
Kuu lõpus nõukogu hääletab uuesti selle liikme vastu võtmise kohta.

Sõjaväeülem

Sõjaväeülem (MC) juhib sõjalise alliansi operatsioone ja arendab strateegilist planeerimist.
Likmesriikide kaitseministeeriumide tegevuste koordineerimiseks, on need tema järelevalve all. Iga liikmesriik määrab ühe esindaja assistendi, et aidata MC oma ülesandeid täita. Selliseks esindajaks võib olla vastava valitsuse kaitseminister või muu isik, kelle juures peetakse parimaks sõjalist strateegia oskusi ja tegutsemisvõimet.

Liikmesriigi eesistuja esitab ettepaneku MC kandidaadi kohale.
Nõukogu kiidab tema kandidatuuri ⅔ (2/3) enamuse hääl alusel.
Hääletus toimub kohustusliku regulaarse nõukogu koosolekul, mis toimub 10. kuupäeval iga kuu. Kui eesistumise kandidaat ei osutu valituks, siis mõnes teises liikmesriik võib teha ettepaneku kandidaat, kuni valitakse 1 MC häälteenamust -2/3 saavutades.
Kestvus sõjaväeülema mandaadil on 1 kuu ja seda on lubatud ainult üks kord pikendada.
On soovitatav, et eesistujariik annab häid argumente, kui ta otsustab teha ettepaneku uue MC kandidaadi asemel uuendada praeguse MC mandaati ka teiseks ametiajaks.
MC peaks ideaalis olema teise riigi kodanik, kui kandidaadi esitaja riik.

Sõjaväelisi ja diplomaatilisi suhteid alliansiga tasandil reguleerivad järgmisi põhimõtte😛

- Ükski liikmesriik ei ole lubatud algatada, toetada ja korraldada agressiooni mõne teise liikme vastu.

- Iga liikmesriik peab allkirjastama vastastikuse kaitse pakti (MPP) kõigi teiste alliansi liikmedega.

- A member state needs the approval of the MC in order to initiate a long term military operation by its own will. In this case it is recommended that the MC coordinates his decision to approve the operation with the Presidency and/or his Assistants.

- Liikmesriik peab teavitama eesistujariik kõigi lepingute puhul, mida ta kavatseb sõlmida suhete kolmandate riikidega.
Kui nende kolmandate riikidega on ühine piir teiste liikmesriikidega peaks eesistujariik tegutsema vahendajana nende liikmesriikide vahel, et vältida võimalikke konflikte.

- Liikmesriik ei tohi kirjutada MPPS kolmandate riikidega, kes on sõjas teiste liikmesriikidega või kes on ise allkirjastatud MPPS muude selliste kolmandate riikidega.

- Vaikimisi on liikmesriikide tuumikregioonide kaitsel eelisõigus teiste sõjaliste operatsioonide ees, välja arvatud juhul kui asjaolud nõuavad enam optimaalseid alternatiiv meetmeid.
teema jätkub...

Kasutatud koogeltõlgit.
Laurifederal