Fundo lig/desl

Join the new world

 

Stereotipi un skaidrojums

Dia 1,927, 00:55 Publicado em Latvia Letónia por LatvijasLats

Cik es noprotu savus pirmos soļus eLV es neesmu spēris tos labākos un esmu pārprasts gandrīz katrā no tiem. Sākot ar sava nika izvēli un beidzot, ar saviem rakstiem.

Tātad "LatishuGans" - Citējot b0bE "LatishuGans izraisa negatīvas emocijas".
Bet kāpēc?
Pirmais, kas man nāk prātā ir arī iemesls, kāpēc es viņu izvēlējos par savu niku. Cilvēki kā b0bE savā dzīvē ir saskārušies ar situāciju, kad viņš gājis pa ielu un kāds "Urļiks" viņam ir uzbļāvis LATISH vai GANS.
Un kaut tas ir nepatīkami dēļ teiktā attieksmes, tomēr ieklausies ko viņš saka un padomā "Kāda velna pēc tevi tas aizskar?"
Latish - Tiešs tulkojums no krievu valodas vārdam "latvietis", kas tev ir kauns būt latvietim? Kas tevi aizkar, ja kāds tevi nosauc par latvieti?
Gans - Mans vecvectēvs bija gans, mani abi vectēvi jaunībā bija gani un ja kāds mani nosauc par "ganu" mani tas neaizskar, es nekaunos savas dzimtas pagātnes un personīgi nesaprotu, ko tie krieviņi tur rēc. (Protams kā jau vienmēr, ja kāds zin, var droši izpausties komentu sekcijā)

Un šo iemslu dēļ es arī izvēlējos tādu niku un nekaunoties varu teikt, ka es esmu LatishuGans


Tirgus info (28.02 10:45)

Acīmredzami uzlabojas ieroču tirgus, bet pārtika vēl ar vien stabili turās vecajās cenās un līdz ar to vērtības īsti nemainās.
Redzams, ka vēl ar vien tirgus nav izlīdzinājies, bet ievērojams, ka viss tiecas uz vecajām sliedēm.
Ievēro:
Q1 un Q2 ēdiens ir vienādās cenās
Q4 ieroči ir lētāki par Q3 ieročiem

 

Comentários

vanadzinsh
vanadzinsh Dia 1,927, 04:39

Vau, raksts nika skaidrošanai!

Saproti jel, cilvēk, man nav nekādu aizspriedumu, kad vārds "gans" tiek lietots profesijas apzīmēšanai, bet "gans" saiknē ar "latishu" nebūt ne tuvu nenozīmē profesiju. Tas ir vārds, ar kuru tiek nozākāti latvieši, tāpat ka vārds "urļiks" tiek lietots krievu aizvainošanai.

Vārdu sakot, šis vārds tiek pielietots savstarpēja nacionālā naida kurināšanai un RL vai arī spēlē tam nav vietas. Vari, protams, tēlot idiotu un mums skaidrot, ka nekas tamlīdzīgs tev nav zināms, bet par to es ļoti šaubos.

Vēl piebildīšu, ka ne reizi vien es esmu mācījis cilvēkus tādus vārdus nelietot- spēlēs vienkārši uzliekot banu, RL ir gadījies arī iespaidot citādākā veidā.

LatvijasLats
LatvijasLats Dia 1,927, 05:06

Un Tu galīgi nesaproti manu domu!
Un ja godīgi man arī vienalga...
Es zinu, kas un kāpēc to lieto un tieši tas bija iemesls kādēļ man ir šis niks

Ir tādi cilvēki, kā tu. Kurus ja kaut kāds urļiks nosauks par "ganu" sāks vārīties un cepties par to
Un ir tādi, kā es. Ja mani nosauc par "ganu" man tas neko nemaina, jo mani radi ir bijuši gani un man nav kauns no šī vārda un tik tāpēc, ka pastulbi krieviņi un b0bE to nesapro un piedēvē tam kādu citu jēgu man tas neko nemaina.

vanadzinsh
vanadzinsh Dia 1,927, 05:19

Es tev vēl vienreiz saku, ka minētajā kontekstā šim vārdam vispār nav nekāda sakara ar ganīšanu, lai arī kas ir bijuši tavi radi. Ja gribēsi, pats noskaidrosi šī vārda izcelsmi.
Es nebūt nesāku vārīties, cepties, šmorēties izdzirdot šo vai tamlīdzīgus vārdus, bet man tas nepatīk un ja man nav grūti, tad daru, ko varu, lai cilvēciņš nākošo reizi labi padomātu pirms šī vārda lietošanas.

kefirs182
kefirs182 Dia 1,927, 06:30

Vārds ir cēlies Hanss- tb visi latvieši ir nacisti, tatad vacieši, tātad Hansi. un zinot krievu valodas specifiku h = g. Lūk arī gansi

LatvijasLats
LatvijasLats Dia 1,927, 06:36

Paldies kefirs182!

kefirs182
kefirs182 Dia 1,927, 10:13

Bet tu saproti ka tas ir apvainojums. Vismaz manā uztvere nacists ir apvainojums.

Slinkais latvietis
Slinkais latvietis Dia 1,927, 04:42

kāpēc tad vienkārši nerakstiji latviešu gans?

LatvijasLats
LatvijasLats Dia 1,927, 05:11

Labs jautājums, visticamāk tāpēc, ka tad man nebūtu iegansta stāstīt savus uzskatus ^^
Man patīk tādi cilvēki kā b0bE, kas visu redz tā, kā tam to pasniedz citi cilvēki un pat necenšas saprast, ka tikai tāpēc ka kāds ko saka, nenozīmē ka tā tam jābūt.
Atvainojos, ja šo tekstu ir pagrūtāk saprast

jaannis
jaannis Dia 1,927, 09:52

Nelasīju komentārus un varbūt kāds jau pateica, taču izlasot tavu "uztveri" par vārdu gans man ir jāsaka, ka tā ir pilnīgi greiza. Krievvalodīgie tevi nesauc par lauķi, kas govis ved pļavā, bet gan par nacistu. Vārds Gans ir domāts kā Hans, kas otrā pasaules karā bija stereotipisks vārds vācu nacistu apzīmēšanai, tāpat kā vāciešiem bija vārds Ivan, kreivu sarkanarmiešu apzīmēšanai. Ceru, ka tas tev izskaidroja to, kādēļ bobe ir neapmierināts par tavu niku. Taču ko es varu teikt ir, ka tā kā tu šo vārdu "Gans" uztvēri kā lauķi, kas govis ved pļavā, tad neredzu par ko bobim šeit būtu jāstreso. Ir simtiem vārdu, kuriem ir dažādas nozīmes, taču rakstījums ir tāds pats. Tikpat labi varam ņemt par piemēru to pašu mūsu pērkonkrustu, kuru parādīsi jebkuram eiropietim vai jebkuram no citas pasaules malas un viņš tev pateiks, ka tā ir Hitlera svastika, kaut mums letiņiem ir zināms labāk, ka svastika ir apgriezta versija perkonkrustam. Šinī strīdā nostāšos LetišaGana pusē!

LatvijasLats Dia 1,927, 10:49

Comentário apagado

vanadzinsh
vanadzinsh Dia 1,927, 20:56

Manis dēļ vari nepūlēties. Tu un tavs segvārds man esat vienaldzīgi. Es tikai pamatoju iemeslu, kāpēc tieši man šis segvārds ne īpaši patīk. Tas, kā sevi nosaukt, jau ir katra paša darīšana. Varēji vienkārši uzrakstīt PM neskaidrību gadījumā nevis drukāt veselu rakstu.

kefirs182
kefirs182 Dia 1,927, 21:54

Perkonkrusts ir svastika - apgriestais variants ir Ugunskrusts. 2. svastika nau nebūt īpaša parādība kas raksturība latviešiem. Tas ir viens no pasaulē senākajiem un sastopamākajiem simboliem. Itsevišķi indoeiropiešu kulturās..
Kas atiecās uz LatišuGans - Kā norāda vārda pirmā daļa vārds ir uztverams krieviski. tātad arī Gans Daļa.

jaannis
jaannis Dia 1,928, 00:49

Jā, mana kļuda par to pērkonkrustu un ugunskrustu, samisējās ar organziāciju pērkonkrusts..
Kas attiecas par ugunskrusta izcelsmi, tad jā, šī zīme ir viena no senākajām zimēm, sevišķi indoeiropiešu kopienās, no kurām arī ir cēlušies latvieši, kas var izskaidrot šī simbola izmantošanu arī latviešu kultūrā.

Telefons112
Telefons112 Dia 1,927, 11:35

Interesanti, ka daudziem vārds ''telefons'' asociējas ar tamponiem. Varbūt kāds zin, kāpēc šāda saikne starp šiem vārdiem ir radusies?

Krateris
Krateris Dia 1,927, 21:00

TU pats esi kā tampons tev visur vajag ielīst. Tā arī radās.

Telefons112
Telefons112 Dia 1,928, 02:39

Paldies par paskaidrojumu!

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.