Podolia margójára

Day 991, 02:56 Published in Hungary Poland by bubberr

Üdvözlet a nyájas olvasónak.

A tegnapi remek podoliai győzelem után nézegetettem a csata statisztikáit, és néhány dolgon megakadt a szemem:

Bogdan_L immáron harmadszor kiadott (nini lengyel informatikus barátaink már a ingame cimboráikat sem tisztelik) Podoliára vonatkozó cikkéből kiderül, hogy román oldalon 1357 deployolt harcosból mindössze 335-en vannak azok, akik nem románként a régió megtartásáért küzdöttek.
Horvátország (124 fő), Lengyelország (102 fő), Moldova (25 fő) hogy csak a három legnagyobb létszámú küldöttséget említsük.

WTF?

A közel 17.000 80-as health feletti lengyel lakosból 102 ember utazott a szintúgy A3-mas Romániába (egy zónás repjegy elég)? PlayerP statisztikáját böngészve látható, hogy ennyi emberből mindössze 46-an tudtak sebzést bevinni.
Horvátország teljesítménye sem értékelhető igazán. Bár több katonát vittek, többet utaztak (2 zónás jegy kell) és épphogy, de többet is sebeztek a lengyeleknél mégsem lehetnek büszkék magukra: A magyar-szerb-szlovén támadások után elfoglalt Horvátország aktív lakóinak egy jelentős része Romániában telepedett meg és ott tartózkodik a mai napig is.
A háromzónányira lévő Kína 13 harcost tudott felmutatni. Ez még mindig több mint Spanyolország, USA, Kanada, Görögország katonái, ők ugyanis 0, azaz nulla embert küldtek a román frontra.


Örülünk ennek? Naná. Azért felmerült bennem a kérdés, hogyha a sok embert utaztató Lengyelország, Spanyolország és Horvátország így le tudott szerepelni az első v2-es erőpróbán mire számíthatunk a korábban utazás terén passzív orosz, brazil, vagy éppen indonéz szövetségesektől. Ez egyelőre maradjon költői kérdés, félek a egy kicsit a választól.


Miért változott ekkorát a világ egy hónap alatt?

Két fő okot látok.

Egyrészt ez a játék már nem az a játék, mint korábban: a csaták több időt vesznek igénybe, a gazdasági modul annyit sem ér, mint egy marék döglött lepke és még lehetne sorolni. Másrészt viszont maradt ugyanaz: bug bug hátán, a magyar élelmiszeripar nem lenne akkora gondban, ha csak fele annyi fejetlen csirkénk lenne, mint ahányat itt egy nap látunk, és megmaradtak a csalók, akik még pofátlanabbak, mint valaha (lásd a mai esetet).

A másik pedig a teljesen elbaltázott költözés-rendszer. Az embernek két dolog között kell választania: vagy a healthje megy gallyra -egy egy zónás oda-vissza út fapados jeggyel 8 healt és 8 happiness veszteséggel jár-, vagy elég komolyan a pénztárcájába kell nyúlnia. Világos, hogy a repjegyipart akarták felpörgetni, hogy ne csak a q1-est vegyük, de azzal, hogy egy utazás alapból 5 healt és 5 happiness csökkenéssel jár betették nekünk az ajtót. Akkor még nem is beszéltünk arról, ha ellenséges országba akarunk utazni (oda-vissza 4 utazás és még mindig ott a dilemma, hogy hol legyen az átszállás, mert a régi, jól bevált országok 3-4 zóna távolságban vannak).


Magyarországot abban a szerencsés helyzetben találta a rájzing, hogy környező ellenséges országok felé több tucat nyitott mpp-vel rendelkeztünk. Az elkövetkező kormányok egyik feladata szerintem nyilvánvaló: a fontosabb mpp-ket semmi áron nem szabad hagyni kifutni, vagy kiütni. Egy erős országot nem eredeti területről, amit mondjuk a Podoliai szinten védenek egy az egy ellen lehetelen megverni.



Más: Job marketen megjelent több állásajánlat irreálisan magas fizetéseket kínálva. Csapda, ne dőljetek be nekik, ne váltsatok munkahelyet, nincs fedezet a cégekben a fizetésekre.

Még mindig más: továbbra is toboroz a Gábor Áron Tüzérei reguláris század, eMagyarország legaktívabb és legjobb reguláris százada. Fegyverek, kaja q5, ezért cserében csak aktivitást várunk. Ha érdekel a dolog és legalább egy skillből nemesis vagy, katonai rangod pedig legalább general írj Levi Kaynek, vagy nekem a részletekért.