Lietuvos karai [5]. Nuobodoka bei rami kadencija

Day 1,905, 06:02 Published in Lithuania Egypt by freshass


Sveiki. Tai straipsnių ciklas “Lietuvos karai”. Tai nebus politinių intrigų, svarbių ekonominių reformų ar skandalų atpasakojimas. Straipsniuose atsispindės geografinės padėties kitimas bei priežastys, Lietuvos diplomatiški santykiai su tuometinėmis kaimynėmis, sąjungininkais ar priešais.

Vienas straipsnis – viena prezidento kadencija.

Vienas straipsnis – mėnuo svarbiausių įvykių.

Tai bus tik vienas straipsnis, tačiau apie tą laikotarpį sužinosi viską. Dabar apžvelgsime 2011 metų rugsėjo 5 – spalio 5 kadenciją. TcTarget kadenciją.

Ankstesni šios rubrikos straipsniai:
2011 metų gegužės 5 – birželio 5 diena. Prezidentas gliookas II
2011 metų birželio 5 – liepos 5 diena. Prezidentas gliookas II
2011 metų liepos 5 – rugpjūčio 5 diena. Prezidentas gliookas II
2011 metų rugpjūčio 5 – rugsėjo 5 diena. Prezidentas EdgarSimeone



Vyriausybės sudėtis:
Užsienio reikalų ministras: EdgarSimeone
Vice Užsienio reikalų ministras: gliookas II
Krašo apsaugos ministras: pokstasq




Pirmą kartą prezidentu po aršios kovos išrinktas TcTarget. Įdomus faktas, kad pats jis tuo prezidentu nelabai būt ir norėjo, buvo prašoma piliečių nebalsuoti už jį, todėl ir komanda nebuvo pilnai sukomplektuota. Tik vėliau į ministerijas buvo priimti patyrę darbuotojai, aprašytikadencijos planai. TcTarget rinkimuose vos 14 balsų persvara įveikė EdgarSimone. Prisiminkime, kokie įvykiai vyko praeitą mėnesį ir kokią Lietuvą naujajam prezidentui paliko EdgarSimeone:

1) Rusija atakuoja Latviją, kitas jos žingsnis – Lietuva. Be to, prie Baltijos šalių artėja Kinija.
2) Lietuva gelbėja Latviją bei skelbia NE Rusijai. Lietuviai perima iniciatyvą ir atiduoda latviams jų teritorijas. Taip pat puolama Baltarusija, norint ją ištrinti bei panaikinti NE įstatymą.
3) Pareina NE įstatymas iš Ukrainos, tačiau dėl to jaudintis neverta, jis greitai panaikinamas.
4) Lietuviai pilnu tempu kariauja su Rusija. Sumažėjusi ONE pagalba lemia tai, kad Lietuva rugsėjo 2 dieną pirmą kartą okupuojama.
5) Okupacija trunka vos vieną dieną. Po to su rusais pasirašoma taikos sutartis ir iki kadencijos pabaigos Lietuvai grąžinamos visi jai priklausantys originalūs regionai.

Štai taip Lietuva atrodo rugsėjo 5 dieną.




Iš karto pranešu bei įspėju, kad mėnesio pradžia jokių pakeitimų Lietuvos teritorijose neatnešė. Lietuvių su rusais bei baltarusiais taikos sutartis turėtų galioti bent jau iki spalio 5 dienos, o kitų NE bonusų Lietuva neturi, todėl gyvena gan ramiai. Latviai taip pat visas užgrobtas teritorijas atidavė baltarusiams ir atnaujina savo išteklius bei biudžetą. Estai toliau kariauja su suomiais. Vienintelis įdomus dalykas per dvi savaites yra tai, kad švedai pateikė pasiūlymą, susijųsį su regionų mainais, tačiau detalės kol kas neskelbiamos.




Kaip vėliau paaiškėjo, švedai siūlė baltarusių teritorijas mainų būdais, tačiau ar kita valstybė turėtų būti suinteresuota visai kitų dviejų šalių reikalais? Lietuva, aišku tokį pasiūlymą atmeta. Kitas kiek ilgai lauktas bei malonus sprendimas, tai treniruočių karas su Rusija. Lietuviai tiesioginio karo neturėjo jau visas tris savaites, todėl šis karas, kad ir treniruočių, turėtų pratuštinti sandėlius bei padėti naujokams įvykdyti misijas. Abi valstybės įsipareigoja pralaimėti kiekvieną mūšį, jei kovojama dėl kitos valstybės originalios teritorijos. Jei tokia sąlyga bus pažeista, tai už kiekvieną netinkamai užimtą regioną kalta pusė turės sumokėti po 50 auksinių nukentėjusiai. Treniruočių karas numatomas bent jau iki kadencijos pabaigos, o tada bus sprendžiama ar pratęsti.




Treniruočių karas spalio pradžioje su Rusija nutraukiamas abiejų valstybių noru. Tuo pačiu baigiasi ir taikos sutartys tarp Rusijos ir Baltarusijos. Kas toliau? O toliau numatomas jau rimtas karas. Lietuva skelbia NE Baltarusijai, o Latvija skelbia NE Rusijai. Panašu, kad mėnesiuką pasiilsėję bei prisipildę savo sandėlius ginklais ir maistu, spalis turėtų anešti naujų vėjų – rimtą karą. Rugsėjis buvo ramus kaip niekad, tačiau dauguma šią kadenciją vertina palankiai. Šalies viduje aktyviau pradėjo veikti ministerijos, toliau buvo plėtojama LK reforma, sprendžiami ABC klausimai. Sekantis mėnuo karinių veiksmų atžvilgiu turėtų būti smagesnis, o kas tiems veiksmams vadovaus sužinosite kitame straipsnyje.

Garbės lenta: parėmusiųjų sąrašas:
1. - miestiete (60 Q7 tankų) [1889 diena]
2. - Sharass (24 Q7 tankai ir 3 GOLD) [1889 diena]
3. - Giedrius-Wraith (30 Q7 tankų) [1889 diena]
4. - ZygaLTU (5 GOLD) [1889 diena]
5. - Ovidijus Ilkinas (19 Q7 tankų ir 500Lt) [1889 diena]
6. - jot1923 (20 Q3 tankų ir 117Lt) [1890 diena]
7. - mygatukas (65 Q7 tankų) [1893 diena]
8. - odinas03 (5 GOLD) [1894 diena]
9. - Aurimasss (50 Q3 tankų) [1895 diena]
10. - ReeLt (40 Q4 tankų) [1895 diena]
11. - Orifidas Balionas (35 Q7 tankų) [1895 diena]
12. - GodleSsS (3 GOLD) [1897 diena]
13. - LTEmperor (200 Lt) [1900 diena]


Kaip čia tapo jau įprasta mūsų visuomenėje, tai kuo aš išskirtinis. Jei kas norite ir galite paremti laikraščio egzistavimą, tai visada laukiami pinigėliai ar maišas auksinių. Bus man ant kelionių ir bilietų į egzotiškas šalis. Ačiū.