Karinės apžvalgos. 1808 diena.

Day 1,808, 07:39 Published in Lithuania Lithuania by freshas


Šios dienos naujienos:
1. CTRL žlugimas. Pamąstymai apie naują aljansą
2. Treniruočių karas tarp Lietuvos ir Rusijos
3. Latvijos karas su Švedija. Latvija skelbia NE suomiams
4. Estija praradinėja savo teritorijas
5. Peru atidaro tiesioginę sieną su Argentina
6. Indonezijos ir Kroatijos karas. Įsikiša ir JAV
7. Galimas JAV ir Bulgarijos karas
8. Rumunija nepasipriešina bulgarams
9. Serbai neranda sau lygių Europoje
10. Būsimi treniruočių karai dėl NE misijų




CTRL žlugo. Ar bent jau taip galime teigti 99 procentais paliekant 1 procentą nenumatytiems atvejams. Dėl ko taip teigiu? Lenkija prieš kelias dienas pranešė, kad ji pasitraukia iš šio aljanso. Už pasitraukimą seime 21 seimūnas balsavo už, 2 susilaikė ir 12 pasisakė prieš. To priežastys gan aiškios – nesutarimai bei nuomonių nesutapimas su JAV (JAV liepė lenkams atsisakyti MMP su serbais ir vengrais). Dabar aljanse lieka trys valstybės – JAV, Ispanija ir Brazilija. Kokie bus jų keliai? Ispanija su Lenkija palaiko broliškus santykius ir jau galvoja apie naujo aljanso kurimą. Brazilija pažadėjo, kad tiek su Ispanija, tiek su Lenkija neatsisakys MMP ir toliau bendradarbiaus. Su JAV viskas aišku. Bent jau lenkai jų išsižada, paskui seks ir ispanai.
Kokios gi galėtų būti naujo aljanso perspektyvos. Išskirčiau keturias supervalstybes – Lenkija, Ispanija, Vengrija ir Serbija. Prie šio branduolio galėtų jungtis ir kitos šalys. Pastebėkite, kad su visomis paminėtomis šalimis Lietuva palaiko tikrai gerus santykius. Taigi, būsimoji mūsų URM galėtu palaikyti pokalbį. Kol kas tai tik mano spėjimai, netrukus pamatysime kaip viskas pakryps.



Nei viena, nei kita valstybė neturėdama natūralaus priešo, susitaria dėl treniruočių karo (dėl NE misijų). Tiesiog nukopijuoju tą sutartį, kurią neseniai parašė Lietuvos prezidentas Tautis_Lt. Be to, primenu, kad Hrodną atiduodame baltarusiams:
eLietuva ir eRusija susitarė dėl Treniruočių karo

Apibrėžimai:
1. Atakuojanti šalis - šalis, kuri pradėjo ataką einamajam mūšyje.
2. Besiginanti šalis - Šalis, kuri gina regioną einamajam mūšyje.

Taisyklės
1. Atakuojanti šalis turi pralaimėti kiekviename mūšyje.
2. Atakuojanti šalis neturi dėti einamojo mūšio kaip CoD.
3. Įvykus nenumatytam atvejui kai atakuojanti šalis laimi mūšį, ji turi kaip įmanoma greičiau sukelti RW savo lėšomis ir išlaisvinti regioną per 24h nuo RW pradžios. Taip pat šiuo atveju atakuojanti šalis turi atidėti puolimą 24valandoms (autoataka).
4. Griežtai draudžiama okupuoti du regionus vienu metu.
5. Rusijai draudžiama pulti Lithuania Minor.
6. Šalys baigia treniruočių karą kaip įmanoma greičiau ir netęs jo ilgiau nei 7 dienos.
7. Rusija paleidžia NE įstatymą kaip įmanoma greičiau

Abi šalys garantuoja savo garbe šios sutarties nuostatų laikymosi




Latvija šiuo metu kovoja su švedais ir prarado kelis regionus. Liko tik šiaurinė teritorija bei Gotlandas, kurį kaip tik dabar ir atakuoja Švedija. Rezultatas kol kas 21:23. Negana to, suomiai užėmė didžiąją dalį Estijos teritorijų ir priartėjo prie Latvijos sienos, todėl broliukai skelbia jiems NE. Kariauti dviem frontais bus išties sunku, todėl tikimasi lietuvių pagalbos.




Kaip jau minėjau, panašu, kad Asgard aljansas perima iniciatyvą. Estai nebesugeba apsisaugoti nuo Suomijos ir praradinėja vieną regioną po kito. Dabar vyksta mūšis dėl paskutinės likusios teritorijos Louna-Eesti ir jei jis bus pralaimėtas, Estija bus ištrinta iš žemėlapio.




Praeitame straipsnyje minėjau, kad Peru būtų protingiausia sustoti ir neatidaryti tiesioginės sienos su Argentina. Taip neatsitiko. Užėmusi rytinę Bolivijos teritoriją Beni and Cochabamba, Peru atidarys antrą karo frontą. Šiuo metu Argentinoje vyksta balsavimas dėl NE įstatymo minėtai šaliai. Tai paskatino ne tik atsidariusi siena, bet ir atisradusios naujos misijos.




Indonezijos ir Kroatijos karas pastaruoju metu lyg ant svarstyklių. Nei viena valstybė neišsikovoja apčiuopamo rezultato. Tačiau greitai viskas gali apsiverti aukštyn kojomis.


Prieš kelias minutes JAV priėmė NE įstatymą. Kaip jie patys afišuoja, tai tik dėl NE misijų, tačiau drįsčiau tuo abejoti. Kaip jau žinote, CTRL aljansas žlunga. Todėl amerikiečiams nebėra jokių kliučių nepulti Lenkijos ar Ispanijos sąjungininkių. Ir pulti ne dėl treniruočių karo, bet rimtai. Todėl Indonezija dabartinėje situacijoe rimtai nerimauja ir atidžiai seka tolimesnius JAV planus.




Jei visgi taip atsitiks, kad JAV į karą su Indonezija žiūri rimčiau nei patys apie tai kalba, tada indonezams į pagalbą pasiruošusi ateiti Bulgarija. Ji perspėjo JAV, kad jei bus bent menkiausių abejonių dėl rimto puolimo, tada numatomas Airstrike (Oro puolimas) į JAV originalias žemes. Būtų įdomu, ane? Žinant tai, kad bulgarai tikrai moka pasinaudoti oro ataka. Prieš keletą mėnesių jie taip puolė Argentiną.




Bulgarai su rumunais tęsia principinį mūšį. Bulgarai kol kas šioje kovoje perima iniciatyvą ir vėl po truputį užgrobia rumunų teritorijas. Rumunijai nepadeda net pasirašytos NAP sutartys su kaimynėmis Serbija ir Vengrija. Tačiau nesant tiesioginiam karui nereiškia, kad tiek serbai, tiek vengrai bulgarams nepadeda. Padeda netiesiogiai, kaldami bulgarų pusėje. Viskas gali apsiversti, jei Bulgarija nuspręs vykdyti Airstrike į JAV. Šiuo metu mūšyje Muntenia ir Bucovina regionuose tvirtai laimi bulgarai.




Kinijos išvyta iš artimųjų rytų, dabar Serbija tęsia invaziją po Europą. Ir ta invazija yra išties sėkminga. Pasinaudodama proga, kad kroatai rimtai užsiėmę su Indonezija, serbai pradeda masinę ataką prieš Kroatiją iš Bosnijos ir Hercogovinos žemių. Su italais susitvarkoma labai lengvai ir jų teritorijos be didesnio pasipriešinimo atitenka serbams.



Kaip visada atsiradusios NE misijos atneša šiek tiek sumaišties. Kurie turi savo natūralų priešą, tiem problemų nebūna, tačiau kurie gyvena ramų gyvenimą, turi sukti galvą. Štai karai, kurie be mano jau minėtų netrukus bus pradėti. Beveik visi jie dėl NE misijų.
1. Karas tarp Austrijos ir Vengrijos
2. Karas tarp Brazilijos ir P. Afrikos
3. Karas tarp Kinijos ir Pakistano
4. Karas tarp Jungtinės Karalystės ir Vokietijos
5. Karas tarp Jungtinių Arabų Emiratų ir Irano
6. Karas tarp Lenkijos ir Švedijos
7. Karas tarp Slovėnijos ir Šveicarijos
8. Karas tarp Albanijos ir Bosnijos
9. Karas tarp Egipto ir Kipro
10. Karas tarp Albanijos ir Juodkalnijos