Fundo lig/desl

Join the new world

 

Interviu su naujuoju politiku Tautis_LT

Dia 1,828, 07:47 Publicado em Lithuania República da Macedónia (ARJM) por Aveun.

Sveiki visi,
Šį kartą sveikinuosi kaip LTS Žurnalistikos Klubo narys. Norėčiau paminėti, kad tai buvo pirmasis mano interviu per visą savo gyvenimą.

Interviu buvo imtas su exCP, 3kadencijas išbuvusiu vKAM. Šiuo metu jis eina vKAM ir vURM pareigas. Teisingai, tai yra gerbiamasis Tautis_LT. Turbūt daugelis su juo susipažinote, kaip su žmogumi, iš miestietės interviu.

Bet prieš tai pasileiskime muzikinį foną (Tautis_LT mėgstamo serialo soundtrack'ą.)– Kaip sugalvojai pretenduoti į CP postą?
- Hmm... Nebuvo aiškių kandidatų į šį postą, tai pat atsibodo, kai į valdžią eina žmonės be vizijos, be plano. Ir kartais panašu, kad be sugebėjimų.
Tą mėnesį turėjau daugiau laisvo laiko ir turėjau noro nuveikti šį tą gero dėl eLietuvos. Be to, su manim sutiko dirbti ir padėti patyrę ir svarbūs man žmonės, tad sprendimas eiti į CP nebuvo spontaniškas ar neapgalvotas. O ir viešai pradėjus kalbėt apie kandidatavimą sulaukiau nemažai palaikymo.

–O koks buvo tavo planas? Ir ar pavyko jį įgyvendinti?
– Pagrindinis planas buvo sutvarkyti santykius su Baltarusija ir mažiau mėtytis kare su Asgard - apibrėžti prioritetus ir dirbti kryptingai išvengiant dvigubų kariavimų (kai vieną regioną puolam, o kitą jau atiduodam, RW kaldami prieš LT). Antras svarbus punktas, dėl kurio dalis senųjų žaidėjų dar ilgai grieš ant manęs dantį - LK reforma.

Pirmąją dalį dėl karų manau išsprendžiau puikiai - puse kadencijos išvis neišleidau nei vieno tanko dalinimams (išskyrus LK misijas), jokių dvigubų kariavimų ir susitarimai tiek su vokiečiais, tiek su švedais. Baltarusams nenusileidom ir pasiekėm tai, kad iki šiol jie laikosi draugiškos mums politikos (išėjo iš EDEN, pasirašė MPP su Lenkija).

Na, o dėl reformos manau pirmas žingsnis buvo žengtas ir daugiau toje situacijoje nebuvo ko tikėtis.

– Kaip gi įspudžiai po pirmosios CP kadencijos? Ar patiko? O gal planuoji sugrįžti į CP kėdę?

– Įspūdžiai neblogi, tikėjausi, kad bus sunkiau, bet iš tiesų viskas gan šauniai praėjo. Aišku laiko „surijo” labai daug ir tai buvo vienintelis didelis minusas, kurį reikia apsvartyti kandidatuojant į CP postą. Būtent dėl laiko stokos ir neplanuoju artimiausiu laiku pretenduot į šalies vadovo pareigas. Dabar tiesiog negalėčiau skirti tiek dėmesio, kiek galėjau tuo metu, kai buvau prezidentu.

– Ar buvo lengva susigaudyti visam tam politiniame gyvenime? Juk vis dėl to nei karto nebuvai seime, nepriklausai jokiai partijai.

– Žinai, gal tas nepriklausymas partijai ir nebuvimas seime man ir padėjo, nes nebuvau su niekuo susipykęs. Niekas negalėjo kabint etiketės, kad atstovauju tai arba kitai partijai. Galima sakyt, kad buvau neutralus prezidentas absoliučiai visiem ir galėjo mane vertint pagal darbus, o ne pagal politinę ideologiją.

– Ar ateityje negalvoji apie stojimą į kurią nors partiją? Ar sukūrimą naujos? Argi paragavus CP duonos nesinori į seimą?

– Į partijas tai vienareikšmiškai - NE. CP rinkimai tik sustiprino įsitikinimą, kad nėra man ten vietos. O nesenai buvę pykčiai tarp kai kurių partijų įtikino, kad ir savos kurti neverta ir tas seimas kaip nors be manęs išgyvens. Gaila, kad nėra galimybės išsikelt pačiam (kaip yra įmanoma RL - surenki gyventojų parašus ir gali kandidatuot).

– Jei jau prakalbome apie RL. Tai ar dalyvauji politiniame gyvenime RL? Galbūt priklausai kokiai partijai? Ar tik stebi viską iš šalies?


– Ne, kaip jau minėjau miestietei jos interviu - nekuriu atskiro žmogaus internete. Tad ir RL tik stebiu partijas (nors labiau atskirus politikus), kad žinočiau už ką balsuoti per rinkimus. Nepriklausau jokiom partijom, nedalyvauju jokiuose judėjimuose. Užtenka veiklos ir be to.

– Kaip vertini eLietuvos nemėgstamas personas? Ar pats turi tokių?

– Turiu. Tik būtų nekorektiška juos įvardinti.
Laikausi principo, kad visi turim savo „dark side”, bet kai kurie atrodo tiesiog mėgaujasi demonstruodami, kiek blogi jie gali būti. Man tas nepatinka, kadangi šitas žaidimas yra bendruomeninis ir nevalia griauti egzistuojančios bendruomenės „just for fun”, ar vien todėl, kad tavo vizija yra kitokia.

– Patebėjau, kad eLietuvos politiniame gyvenime daug kas nemėgsta gliooko II. Kaip manai, ar iš tikrųjų jis daro tiek „blogio”?

– Esmė tame, kad jis tikrai talentingas politikas ir turi savybę vesti žmones į priekį. Bėda ta, kad pastaruoju metu sunku suprasti, kuria kryptimi jis pats žengia, ir ko nori iš žaidimo.
Buvau vKam, kai jis buvo prezidentas ir išskyrus, kai kurių nešvarių žaidimų su seimu, nemačiau nieko labai grėsmingo ar blogo. Bet jei dabar jis eitų į CP, ko gero nenorėčiau dirbti jo komandoje.


Pabaigai Tautis_LT norėtų pasakyti, kad yra ištiesų dėkingas seimui, kad nebuvo didelių problemų, už tai kad klausė nurodymų dėl balsavimų ir šiaip paminėjo, kad visai gerai su seimūnais bendravo.
Tai pat Tautis_LT paminėjo:
– Mano kadencijos metu biudžetas buvo teigiamas (t.y. pliusinis), nors prieš tai prognozavo, kad su tom išlaidom, kurios man buvo paliktos, visą iždą ištaškysime dar iki lapkričio pabaigos. Kiek žinau Žyga irgi laikosi taupymo politikos, kurios dėka greičiausiai ir šios kadencijos biudžetas jei ir nebus pliusinis, tai bent jau nelabai daug nukentės.


Dėkui, už dėmesį 🙂

 

Comentários

Povilas1989
Povilas1989 Dia 1,828, 08:15

Vote+sub:) Ir už straipsnį ir už sountrack(:

Vi Di
Vi Di Dia 1,828, 08:16

Geras straipsnis 🙂

LS HQ
LS HQ Dia 1,828, 08:20

vote. saunus interviu:)

Brisiaus Galas
Brisiaus Galas Dia 1,828, 09:04

Sveikinu su neprisvilusiu pirmu blynu 🙂

iPSiArt
iPSiArt Dia 1,828, 11:57

vote

Vilkas Pilkas
Vilkas Pilkas Dia 1,828, 14:02

naujas politikas? cha cha cha 😃 ,bet v

miestiete
miestiete Dia 1,829, 07:00

Šaunuolis!

Aveun.
Aveun. Dia 1,829, 09:01

Vikas Pilkas, o negi senas 😉?

BlMBA
BlMBA Dia 1,830, 01:10

v+s

kriste ir darius
kriste ir darius Dia 1,830, 02:52

Auf Wiedersehen von Tautscheiße Šikengruberi-LT... Ihre Abschieds brief "Mein Kampf" litauischen Volkes, lesen unbedingt.

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.