Fundo lig/desl

Join the new world

 

International eRepublik Meeting 2013 [MK VERSION]

Dia 1,900, 09:55 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) República da Macedónia (ARJM) por Plainswalker


Поздрав до целиот Нов Свет!

Чест нѝ е да ве известиме дека почнавме со организирање на Меѓународната еРепублик средба 2013.

Како што можеби знаете, последната еРепублик средба се случи во Темишвар, каде согласно со традицијата на средбите се одлучува која ќе биде следната земја. Земјата со најголемиот број на присутни играчи беше нашата убава Грција. Така одлучивме дека идеалното место би бил Солун...
Солун е најголемиот град во северниот дел на Грција и е лесно достапен со кола, воз, брод и се разбира со авион.Сѐуште треба да одлучиме за датумот на средбата.
Со цел да ги задоволиме сите, креиравме прашалник во кој сите граѓани самите ќе го одлучат датумот!
Имајте на ум дека летата во Грција се навистина топли, па имаме две опции: јуни или септември.
Сепак можете да предложите било кој месец кој ви одговара и одлуката ќе биде донесена согласно со резултатите од прашалникот.
На следниот линк можете да го најдете прашалникот!Ве молам пополнете го одговорно со цел сите да имаат корист од резултатите.

Прашалникот ќе биде достапен во траење од еден месец, така што одлуката донесена од сите нас ќе биде објавена на почетокот на март. Не морате да го пополните денес. Имате време.

Повеќе информации на http://summit.erepublik.gr и на facebook http://www.facebook.com/pages/eSummit2013/131174133718669

Тимот “Меѓународна еРепублик средба 2013”

Sunsetter
XtaSia
_Taina_
Asomac
Charisiadis Hlias
Earentir
Iaswn
McLarenDr
The Voyager
 

Comentários

TashaMKD
TashaMKD Dia 1,900, 10:08

o7

Ashkolsun
Ashkolsun Dia 1,900, 10:09

Еј, а тука смее коментари од стилот „Солун е наш?“

Mr.Santino
Mr.Santino Dia 1,900, 10:24

o7

Chucky001
Chucky001 Dia 1,900, 10:31

Сите што ке одите носете си вазелинче xD

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Dia 1,900, 10:45

07

Uber kiko
Uber kiko Dia 1,900, 10:45

Ojdeme li? Ja sum za : )

Stef40
Stef40 Dia 1,900, 10:46

па чим одбираат земји со најголеми претставници на самитот, да им одиме.

Quosai
Quosai Dia 1,900, 11:40

NO !

kiolum
kiolum Dia 1,900, 11:45

''нашата убава Грција''
http://cdn.head-fi.org/7/71/71b14a93_jackie-chan-meme_thumb7.png

DiplomatMk
DiplomatMk Dia 1,900, 13:14

./

tole pasaII
tole pasaII Dia 1,900, 14:32

Кој не сака да оди во нашиот Солун, зар има такви 🙂, НЕ. Сигурно ке бидеме најбројни а и како нема да бидеме кога ќе бидеме свој на свое. Автобусите од Штип возат 800 денари повратна карта.

ltpao
ltpao Dia 1,900, 14:59

Solun e nas, a Atina ke ja delime (mozebi).

thekoki
thekoki Dia 1,900, 16:43

PREDAVNIK!!!

FriedmanPAS
FriedmanPAS Dia 1,900, 16:50

WELCOME TO THESSALONIKI
THE CAPITAL OF MACEDONIA
THE HEART OF GREECE

cenodekaMKD
cenodekaMKD Dia 1,900, 17:25

Idam i ja obavezno xD

Mr B...
Mr B... Dia 1,900, 20:09

zsh ne ga napraviva u ohrid 😃 😃

Aminta Makedonecot
Aminta Makedonecot Dia 1,901, 00:15

сомнително е што поканава има геј знаме на неа : )
случајност или пошто грција е домаќин?

Plainswalker
Plainswalker Dia 1,901, 00:28

: )

Only one Macedonia
Only one Macedonia Dia 1,901, 02:05

Ne vregjaat vaka koga pishuvaat, kakva grcija kakvi bakrachi. Solun e nash: http://www.erepublik.com/en/article/-1-2197782/1/20

Stickman Warrior
Stickman Warrior Dia 1,901, 03:13

Од Охрид организиран превоз е 20 евра некаде 😃

theconqueror86
theconqueror86 Dia 1,901, 03:50

You will see how the real Macedonia looks like ; )

Only one Macedonia
Only one Macedonia Dia 1,901, 04:46

@theconqueror86

Being creators of it, we know how the real Macedonia looks like, but we cannot see how the "real greece" looks like. )))

Ghost of Styx
Ghost of Styx Dia 1,901, 05:28

tesko tesko koga odbrale vakva sranje drzava nema da imaat max odziv mozele BG, Srbija nesto takvo da odberat oni bas gejcive

sto na kurot barame nie tamu koga ne sme ni dobredojdeni

Konan MkD
Konan MkD Dia 1,901, 05:47

Нема да им одиш во Атина па да не си добредојде..... Ке си одиш во Солун на наша терирорија xD

TheTrooper69
TheTrooper69 Dia 1,901, 06:25

tessaloniki.

virus.mkd
virus.mkd Dia 1,901, 10:50

Цицки!

BoboBTMK
BoboBTMK Dia 1,901, 12:51

i poentata na ova e??

eDnopmk
eDnopmk Dia 1,901, 13:38

Одиме на наша територија, присуство ваљда ќе биде големо. Ако најдам време доаѓам со мммммм.... 😃

ПС. Пријавете го педерон погоре!

ППС. Честит празник на сите грци, за многугодини нека ви е, да си го славите во африка таму од кај што сте дошле!

povratnikot
povratnikot Dia 1,901, 15:49

koj ke ide ke jade kotek...mozebi...poise od sigurno

ElektrodataNaTiger
ElektrodataNaTiger Dia 1,902, 05:40

Дали ќе има поинтимни контакти меѓу членовите како на коштаплерските собиранки?

Mac123321
Mac123321 Dia 1,903, 09:06

Солун е најубавиот град во *јужниот дел на Македонија. 🙂

Danco the Conqueror
Danco the Conqueror Dia 1,903, 14:24

АЈде на наше море , во нашиот Солун ајде гемиџии

Circless
Circless Dia 1,905, 15:38

Така одлучивме дека идеалното место би бил Солун...
Солун е најголемиот град во северниот дел на Грција

I posle DSW bile predavnici....

Euphorique
Euphorique Dia 1,923, 00:18

TrinityKiller disapproves of Plainswalker

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.