Fundo lig/desl

Join the new world

 

Hallet Shqipetare

Dia 1,825, 11:13 Publicado em Albania Albânia por iI L Y R I D Aa

Në qoftë se Shqipëria do të vdiste ndonjëherë, atëherë në epitafin e saj duhet të shkruhet: " Shqipëria lindi nga Zoti, shpëtoi nga rastësia, vdiq nga politikanët. " (Faik Konica).
Fatkeqsisht edhe ne nje loje sic eshte kjo ne demostrojme percamjen, shantazhet dhe kerrcenimet ne mes veti nga lidershipi yne, e gjitha kjo eshte si nje pasqyre e jona qe tregon realitetin e hidhur te shqiptareve ne jeten reale por qe ne nuk mundemi ta anashkalojm edhe ne nje format loje sic esht EREPUBLIK.
Te gjith themi se jemi per nje Shqiperi te madhe, per unitetin e shqiptareve por e gjitha kjo mbetet vetem me fjale . Ne nuk mundemi te bashkohemi dhe ti lem anash mosmarveshjet as ne dite te veshtira e as ne dite festash sic esht 100 vjetori i shtetit mem, por per kundrazi harxhojme energji per tju kundervu oponentit politik.
Shqiptaret jan te njohur per mendjehollesine e tyre per iniciativat e tyre vetjake me tgjith rriskun qe mund tu kanoset por e gjitha kjo eshte individuale e kur vjen puna tek uniteti te gjith ne hezitojme dhe si arsyetim kemi se X individi eshte tradhetar hileqar etj , e ky arsyetim fsheh ne vete ate deshiren e te qenit ne krye si udheheq (Endrra e madhe).
Ne (Perdor kete vetë per tmos perjashtuar asnje nga ky faj i perbashket) edhe ne votimet ne nje loje te ktill perdorim metoda te ndryshme ("Multi") per te marre x funksione qe shihen si metoda me te mira per fitimpersonal dhe te x personave qe na mbeshtesin.
Fakt per te ardhur keq eshte edhe politikberja e politikaneve ne opozit dhe ne pozite , politika e tyre ndryshon 360* sa qe bie ne kontrast me mendimin e mehershem.


E permbyll kete artikull me shpresen qe sadopak do te ndryshoj gjerat nga politikbersit ktu ne Erepublik se ne jeten reale po ndryshojne ne aspektin negativ...

Shkruar nga:Struga dhe ILYRIDA

 

Comentários

Brigo Corleone
Brigo Corleone Dia 1,825, 11:19

ku e ke ate palacon more?

larrasian
larrasian Dia 1,825, 11:22

V 5 + s 680

kushtrimzz
kushtrimzz Dia 1,826, 03:31

v o/

Mr.Tosi
Mr.Tosi Dia 1,906, 11:41

suported

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.