Fundo lig/desl

Join the new world

 

Guerrilla Fight [HustlerTV]

Dia 1,925, 07:46 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) República da Macedónia (ARJM) por Zhonga

Здраво Македонијо

Лично не сум задоволем од Герила тепањево еве ќе ви објаснам детално што уствари бара плато за да влезеш да се бориш 1 против 1.

Ќе ви ги објаснам правилата во точки:
1. Треба да имате 100 Енергија
2. Треба да го опремите човекот а тоа ќе го најдете доле десно во кошот
3. Потребно е да направите 5 убиства
4. Кога ќе направите тие 5 убиства ви се појавува како зелено иконче доле десно во кош над статистиката во битката
5. И потоа кога ќе го кликнете тоа зелено копче, ќе ве уклучи во битката 1 vs 1
6. Во битката неможете да се борите после 1400 поени


За да победите во Герила Битката најважни се 2 правила:
1. Идеален спектар на своето оружје
2. Растојание на непријателот


Ако сте поблиску или подалеку од вашиот противник вашиот hit шанса ќе се намали. Со Пиштол и одалеченост од 500М или Снајпер со одалеченост од 50М би можело да ви направи MISS или да го промашите. Исто што е најважно е ако се одлучите да направите чекор напред или назад или пак смените оружје тоа значи дека ќе можете да го контролирате човекот дури кога ќе заврши противникот со нападот. Целата битка што ќе ја водите ќе се прикаже лево во аголот.

Сега ќе ви преставам со слики

Ова го имате лево под вашите пари ама само за тие што се одбраниВи објаснува каде можете да го опремите човекот со која опрема и каде се наоѓа тоа за да го уклучитеГо имате објаснето во точките погореОва се инструкции за во борбата што ќе ги иматеВи го имам објаснето ова под точкитеЕве го дуелот помеѓу вас и противникотНарагада од битката 1vs1Тоа е све за новиот модул ако дојдам до некои нови слики или пак нешто друго сигурно ќе ги ставам.
а сега ВОТЕ и ШАУТ за да видат сите

За ШАУТ:

Guerrilla Fight [HustlerTV]
http://www.erepublik.com/en/article/guerrilla-fight-hustlertv--2219276/1/20

VOTE и SHOUT да видат сите


Поздрав до сите

 

Comentários

Zhonga
Zhonga Dia 1,925, 08:53

Guerrilla Fight [HustlerTV]
http://www.erepublik.com/en/article/guerrilla-fight-hustlertv--2219276/1/20

VOTE и SHOUT да видат сите

Korkac
Korkac Dia 1,925, 09:01

v5
o7

Brotherhood and Unity
Brotherhood and Unity Dia 1,925, 09:04

prv

Konan MkD
Konan MkD Dia 1,925, 09:04

од кога почнува
Guerrilla Fight

Zhonga
Zhonga Dia 1,925, 09:05

почнато е од денес од 5 саат избрани се некои луѓе од сите држави еве мене ме избраа и пуштив одма слики

Konan MkD
Konan MkD Dia 1,925, 09:06

како ке се бројат поените ?? што ке добијам ако победам?

Mr.Hiccup
Mr.Hiccup Dia 1,926, 08:39

a sto gubis ako izbugis?

Zhonga
Zhonga Dia 1,926, 08:41

ne znam toa

Zhonga
Zhonga Dia 1,925, 09:11

Konan MkD ete dodadov slika

Konan MkD
Konan MkD Dia 1,925, 09:31

OK..fala

JimmyDolan
JimmyDolan Dia 1,925, 09:46

v

Alexander Macedon
Alexander Macedon Dia 1,925, 10:39

counter strike 😕

Tiger Macedonia
Tiger Macedonia Dia 1,925, 10:41

Не требаше ова да биде стратегија бе? Шо е сеа ова? Пуцачина у прво лице ли ќе ја праат играва?

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Dia 1,925, 10:57

ме интересират.. се трошит XP на Горила Фајт ?

NlKoLa MaCeDoN
NlKoLa MaCeDoN Dia 1,925, 10:57

т.е. дали дават XP .. 🙂

Plainswalker
Plainswalker Dia 1,925, 11:06

Plainswalker approves this article

Mithrantir
Mithrantir Dia 1,925, 11:11

vote 🙂 nice fight...but it could have been better 🙂

Strumicanec14
Strumicanec14 Dia 1,926, 13:40

o/ nisto ne razbiram 😁)

krembananka
krembananka Dia 1,926, 15:00

i ja nisto ne razbiram i uste go nema kaj mene ova o/

eKomita
eKomita Dia 1,926, 15:06

Najdobro ke bide sea da ni ja vratat V2...

matejcee
matejcee Dia 1,927, 03:00

UKINATO LI e gorila fight sea ? ili sdto e rab..

Zhonga
Zhonga Dia 1,927, 05:29

sega nema toa bese vo Vtornikot od 4-6 saat ama sega ke ima pak samo ne znam koga

matejcee
matejcee Dia 1,927, 11:54

okej.. fallaa

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.