Fundo lig/desl

Join the new world

 

Претседателска кандидатура - Тим и Програма [Prilep4an4e]

Dia 1,900, 07:42 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) República da Macedónia (ARJM) por Prilep4an4e

Добар ден. на сите !

После подолго играње решив да се кандидирам за претседател на еМакедонија како официјален кандидат од политичката партија Обединета еМакедонија.
Некои од вас ме знаат а некои не , а за тие што не ме знаат ќе ви ја претставам мојата еЛична карта:

* 4 пати конгресмен на еМакедонија
- 3 пати во комисија за државјанства од кој еднаш претседател на комисијата
* Еднаш член на МОД тимот на еМакедонија
* Портпарол на партијата Обединета еМакедонија
* Долго време дел од управата на воената единица ДБК
* Член на Армакедон

А сега ќе ви ја презентирам мојата програма и тим за наредниот месец:

Претседател: Prilep4an4e
Советници:
Cyril of Macedon
Maked0ner
KepenciMKD

Министерство за надворешни работи:
Министерството за надворешни работи според мене е едно од најважните министерства. Во овој сектор од мојот тим очекувам најголема посветеност, и дипломатијата треба да биде на што повисоко ниво.
Една од главните цели ќе ни биде зајакнување на односите и комуникацијата во сојузот.
Околу војната со Грција. Сигурно на сите ни се здосади оваа пинг-понг војна со нашите јужни соседи, па ќе се залагаме ако е можно да се прекине оваа војна каде што се трошат многу средства а без ефект, и да се пренасочиме во друга насока. Доколку нема можност да тргнеме кон освојување на друга држава тогаш остануваме посветени на Грција.Министер за надворешни работи :
Aliss Wonder
Помошници:
Aspadora
Ова министерство ќе биде биде надополнето со други искусни помошници.

Министерство за одбрана:
Министерството за одбрана исто така ќе биде едно од најактивните министерства. Прва и основна работа е да има секој ден статии со наредби за престојниот ден, и да нема поважна битка да се насочат еМакедонците што да прават. Околу ударите ќе пробаме да направиме мала измена со што на понеискусните играчи ќе му биде полесно внесувањето на удар. Удари ќе се организираат само доколку има потреба од тоа.

Министер за одбрана:
estonian

Помошници:
Matejsh
Дедо Мраз
Blagojche1995
PukniUmri
Maced0n
Maagik
Министерство за здравство:
Ова министерство ќе продолжи со истата работа како досега. Единствено можеби ќе има мала измена во начинот на делење која ќе му ја олесни работата на тие што делат. Поделбата исто ќе остани на послабите играчи, со што ќе се забрза нивниот развиток, а и нивната помош за еМакедонија ќе биде поголема .

Министер за здравство:
Hristijan Tasevski

Помошници:
Tehno Petel
LazarosaMKD
liveshit
Министерство за образование:
По подолго време ова министерство ќе се реактивира. Ова министерство долго време е неактивно, а ние имавме и Бејби Бум неодамна, секој ден нови играчи чија информираност е многу мала. Поради тоа и го реактивираме ова министерство каде што ќе се пишуваат статии за се ново на играва. Во скоро време ќе се активира и новата мапа, па ова министерство ќе биде добредојдено.

Министер за образование:
Дедо Мраз

Министерство за економија:
Во овај сектор ќе се залагаме колку што е можно повеќе да се зачува сегашната состојба во НБРМ, особено голдот чија цена е значително падната на монетарниот маркет. Покрај тоа ќе има неделен извештај за тоа колку се собрало од данок, колку средства се потрошени и моменталната состојба во НБРМ.

Министер за економија:
Persej Makedonski

Клуч од НБРМ ќе имам само јас, ако има потреба клучот ќе го добие и некој доверлив играч.
Министерство за информирање:

Во ова министерство засега нема да има одредени министри, поради тоа што горенаведените министерства секое за себе ќе пишува статии. Доколку има потреба нешто дополнително да се извести тоа ќе го правам јас преку претседателски обраќања.

Доколку мандатот биде успешен ќе биде заслужен целиот тим и нивната колективна работа, но доколку се случи спротивното кое што никој не го посакуваме ќе бидам крив ЈАС и само ЈАС.
Црни листи ќе немаме, но ќе бидат јавно пофалени тие што заслужуваат.

Тоа е се од мене и се надевам на вашата подршка. о/

Се за еМакедонија !!!

 

Comentários

Prilep4an4e
Prilep4an4e Dia 1,900, 07:43

Претседателска кандидатура - Тим и Програма [Prilep4an4e]
http://www.erepublik.com/en/article/-prilep4an4e--2204673/1/20

Kpakep4e
Kpakep4e Dia 1,900, 07:45

o7

insightz vol.2
insightz vol.2 Dia 1,900, 07:46

o7

Aexil Kong Junior
Aexil Kong Junior Dia 1,900, 07:47

НЕ ! Пак арамија да биде ЦП ? НЕ !

blagojche1995
blagojche1995 Dia 1,900, 07:47

o7

Aspadora
Aspadora Dia 1,900, 07:53

o7

Hristijan Cvetanovski
Hristijan Cvetanovski Dia 1,900, 07:55

o7

BlackMK
BlackMK Dia 1,900, 07:57

Жутокрилци Напаѓаат xD

Со Срејча о/

Aliss Wonder
Aliss Wonder Dia 1,900, 08:00

o/

Cyril of Macedon
Cyril of Macedon Dia 1,900, 08:05

o/

V l a d O
V l a d O Dia 1,900, 08:06

Ебаго !?

Romb0
Romb0 Dia 1,900, 08:08

ПнП \o/

Тука сум и јас да помогнам колку можам xD

Tio Lucho
Tio Lucho Dia 1,900, 08:09

Turski RUK za estonian : )

GoodBeer
GoodBeer Dia 1,900, 08:09

Konecno pointeresni izbori ! o7

vojislavp
vojislavp Dia 1,900, 08:09

Pepe Botu .......

Romb0
Romb0 Dia 1,900, 08:10

Банани ке има за сите !!!

Maced0n
Maced0n Dia 1,900, 08:10

Време е искуствотот да дојде на виделина..

Само напред о7

BugsMoney
BugsMoney Dia 1,900, 08:11

охооохохохо ж`тите се разбудија и решија пак да ја потопат еМакедонија : )

insightz vol.2
insightz vol.2 Dia 1,900, 08:12

Romb0 прати му и на овој Humerus ако има поголема зошто малите величини ги поминал одамна 😃

n e v e r C G
n e v e r C G Dia 1,900, 08:15

\o/

El Che G
El Che G Dia 1,900, 08:20

o/

TashaMKD
TashaMKD Dia 1,900, 08:25

o7

Loyal Redcoat
Loyal Redcoat Dia 1,900, 08:28

o7

Persej Makedonski
Persej Makedonski Dia 1,900, 08:30

o7

Persej Makedonski
Persej Makedonski Dia 1,900, 08:33

Покрај тоа ќе има неделен извештај за тоа колку се собрало од данок, колку средства се потрошени и моменталната состојба во НБРМ.

Статијата со неделниот извештај од министерството за економија ќе биде поткрепена со принт скрин за секој златник,МКД и тенк

klimenta
klimenta Dia 1,900, 08:34

nema kostapler nema vote!!

Aquilamk
Aquilamk Dia 1,900, 08:35

mislam deka ti i Buce ste dobri ama BC e zakon 😉

gjurevski
gjurevski Dia 1,900, 08:36

o7

TheTrooper69
TheTrooper69 Dia 1,900, 08:45

фаил

N1ksa.bRIGANDE
N1ksa.bRIGANDE Dia 1,900, 08:48

nema El Che vo tim nema vote :PP

VojnikMs
VojnikMs Dia 1,900, 08:48

Pepe - one and only... o/

Krvnikot
Krvnikot Dia 1,900, 08:52

Me nema mene. Fala bogu. Vote!
haha

Anakin Skywalker MKD
Anakin Skywalker MKD Dia 1,900, 09:00

So srekja druzhe Prilep4an4e 😁)

ArMakedon Forever !!!!!

Hail ArMakedon 😁)))

o7

BucephalusIII
BucephalusIII Dia 1,900, 09:01

So sreka bato o/

Viki MKD
Viki MKD Dia 1,900, 09:03

So sreka.. o7

mkdfighter97
mkdfighter97 Dia 1,900, 09:08

looool lazarosa pomosnik xD

dimzaaa
dimzaaa Dia 1,900, 09:11

а где је печат?

CobeMakedonski
CobeMakedonski Dia 1,900, 09:19

o7 majmunce ama stom ne si smislil nekoe ministerstvo za mene ke razmislam za glasanje 😃

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dia 1,900, 09:26

АрАмија за црепедател!!!

Сите ќе ве лустрираме!!!

Долу багро комуњарска!!!

МнМ, ПнП!

о7

KralMarkoPP
KralMarkoPP Dia 1,900, 09:30

Сите мои мулти од Прилеп Че гласаат за тебе!!! 🙂
о7

Ivan Vancho Makedonski
Ivan Vancho Makedonski Dia 1,900, 09:30

АрАмија за црепедател!

Да си го вратиме тоа што е наше!

НБРМ или СМРТ!

DarkoDimovski1
DarkoDimovski1 Dia 1,900, 09:32

о7

doktor dominator
doktor dominator Dia 1,900, 11:02

odlicen tim so sreka na izborite ja imate mojata podrska

MKDHrist0
MKDHrist0 Dia 1,900, 12:25

o7 Ni prestojuvat interesni izbori 😃

Kliton C.T
Kliton C.T Dia 1,900, 13:02

So sreka

Milan Lazar
Milan Lazar Dia 1,900, 13:24

o7

Felllix
Felllix Dia 1,900, 15:09

o7

Macedonian Power
Macedonian Power Dia 1,900, 15:48

za baby squad nisto ne procitav... koj ke gi opremuva tie mladi borci???

Djuk75
Djuk75 Dia 1,900, 16:56

Abe pak ke me naterate da izlezam od dvoklik i da trolam a?

PS ne vi treba sreka imate strashen tim.

mkdsk12345
mkdsk12345 Dia 1,900, 22:38

o7

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.