Fundo lig/desl

Join the new world

 

[Prezentacja wyborcza] Czas dialogu, czyli Mwaca na Prezydenta

Dia 1,930, 15:52 Publicado em Poland Polónia por Mwaca
Witajcie drodzy Rodacy!

Piszę ten artykuł w związku z tym, że w marcu postanowiłem się ubiegać o stanowisko Prezydenta ePolski. Prezentację wyborczą podzielę na części: krótkie info o mnie, plany na kadencję oraz przedstawienie składu rządu.

Na początku chciałbym podziękować partiom, które dotychczas udzieliły mi poparcia: Narodowa Demokracja, Polska Partia Libertariańska, Husarska Brać, OW Party, Crolackie buraki, Unia Rozwoju Wolnej Ojczyzny, Obóz Wielkiej Polski, anti EU, Wielka Rzeczpospolita, Dirty Dozen oraz Iran Party.Kilka słów o mnie:

Marcin, lat 23, student politechniki mieszkający na Śląsku.

Przygodę z eRepem rozpocząłem 5 kwietnia 2011. Jak pewnie wielu z Was od przeglądania demotywatorów. Od samego początku jestem związany z Legionem Polsko-Węgierskim. Początkowo moja gra przypominała bardziej dwuklik, jednak w pewnym momencie coś mnie skusiło do aktywnej gry. Po zwiększeniu aktywności, dowództwo Legionu postanowiło o włączeniu mnie do swojego grona.

Posiadam doświadczenie na stanowiskach rządowych, za kadencji Propheta pełniłem funkcję Ministra Obrony Narodowej, ponadto 8 razy byłem vMON oraz dwukrotnie kongresmenem.Plany na marzec:

W naszym państwie wciąż gorącym tematem jest sprawa Wojska Polskiego i roli tej grupy w siłach militarnych kraju. Zamierzam prowadzić rozmowy mające na celu rozwiązanie tej kwestii. Chciałbym kontynuować dyskusje o rozliczaniu WP zgodnie z zasadami PGB, jednak przy utrzymaniu ich statusu Armii Narodowej. Możliwe jest przeprowadzenie odpowiednich okresów próbnych, jednak w tej kwestii może być wiele rozwiązań, ponieważ WP objęte jest ustawą w kongresie i kongres musi zgodzić się na wszelkie zmiany.

Ze spraw wewnątrzpaństwowych należy również ostatecznie zakończyć sprawę regulaminu współpracy pomiędzy PGB i MON, który w ciągu ostatnich kilku kadencji był modyfikowany. Projekt zmian jest już na ukończeniu.

Kolejną kwestią jest zwiększenie wpływów do kasy państwowej poprzez optymalne wykorzystanie organizacji narodowych. Należy odpowiednio rozreklamować prowadzoną aukcję, tak aby zainteresowanie nią zdecydowanie wzrosło.

Wszelkie inne sprawy bieżące będą rozwiązywane z uwzględnieniem interesu państwowego i poprzez dialog z zainteresowanymi stronami.

MEN zajmować się będzie aktualizacją podręcznika, postaramy się ponownie uruchomić Program Młodzi Aktywni, prowadzić spotkania z rządem, gry (tu przewidujemy kilka nowości) oraz... coś, co na razie pozostanie tajemnicą.

Dołożę wszelkich starań, aby polskie społeczeństwo było lepiej poinformowane niż w obecnej kadencji, bo 2 wydania gazetki rzecznika rządu to zdecydowanie za mało. Mój Rzecznik Rządu stanie na wysokości zadania i będzie informował o wszystkich bieżących wydarzeniach.

Marcowa kadencja może przynieść bardzo wiele ciekawych rozstrzygnięć na arenie międzynarodowej. Pogłębiający się kryzys EDENu zapewne spowoduje wkrótce przetasowania na arenie międzynarodowej. CoT pozyskuje nowych członków, dlatego też w interesie naszego sojuszu jest prowadzenie rozmów o przystąpieniu do TWO nowych państw, żebyśmy w przypadku ewentualnego konfliktu, nie stali na przegranej pozycji. Z całą pewnością do TWO nie dołączy Chorwacja, ale pozostałe państwa EDENu lub już do tego sojuszu nienależące, są rozważane przez TWO jako potencjalni sojusznicy.

W związku z obecną sytuacją panującą na arenie międzynarodowej i możliwości rozpadu EDENu, planowanie podbojów militarnych z dużym wyprzedzeniem jest utrudnione. Celem nadrzędnym jest utrzymanie kompletu surowców. Będziemy także starali się zapewnić względny spokój Łotwie i Estonii poprzez podpisanie stosownych traktatów, bądź dalsze utrzymywanie Szwecji i Finlandii pod zaborami. W temacie ekspansji naszego terytorium jedno jest pewne - wyprawa na Chiny od dawna jest nierealna. Plany militarne będą ściśle związane z polityką naszego sojuszu i korygowane w związku z bieżącymi wydarzeniami na świecie.Skład rządu:

vCP - Coehoorn

Były prezydent, aktywnie działający w strukturach sojuszu TWO, wyśmienicie orientujący się w międzynarodowym życiu politycznym.

MON - Arek9

Jeden z najlepszych polskich strategów erepa, bardzo pracowity i aktywny, moim zdaniem najlepszy MON ostatnich czasów.

vMON - Alvarovip008, CaveoPoland, krystekl, Quox, Tonko1

Doświadczony skład, który niejedną zbiórkę w życiu zrobił, dostępny o różnych porach dnia co zapewni aktywność ministerstwa.

MSZ - mpakosh

Specjalista od polityki wschodniej, dziennikarz Gazety Wschodnie. Z posiadanymi znajomościami zagranicznymi, świetnie zadba o nasze interesy w eŚwiecie

vMSZ - El Reto, MisziPL

Doświadczenie i dobra pozycja w kontaktach międzynarodowych to najistotniejsze atrybuty zapewniające skuteczne działanie tego ministerstwa. Wybrany skład z pewnością spełnia te kryteria.

MGiF - Takelbery

Doświadczona w pracy w tym ministerstwie, osoba bardzo sumienna i pracowita. Jej zapał do pracy na pewno pomoże stażystom stać się przyszłymi kandydatami do pracy w tym resorcie.

MEN - Siemko8

Wielokrotny członek MEN, ambitny, z wielkim zapałem do pracy, pozytywnie nastawiony do życia, co udziela się osobom z nim współpracującym, odpowiedzialny i obowiązkowy.

vMEN - Carmenl, Laciek, ShyBoy, Kijek93
doradcy MEN - anglov, scyzoryck i Beatka

W MENie część "starej gwardii" - Carmen i Laciek, osoby sprawdzone i godne zaufania oraz nowe twarze - ShyBoy i Kijek93 - w poprzedniej kadencji stażyści, którzy swoją pracą i zapałem zasłużyli na awans. Współpracownicy zostali dobrani ze względu na doświadczenie, dobre rady i chęć pomocy.

Ponadto planuję, aby w każdym ministerstwie pojawili się stażyści.

RR - Gerald666

Kilkukrotnie piastujący już to stanowisko, jego artykuły zapewniają wysoki poziom informowania społeczeństwa o bieżących wydarzeniach w eŚwiecie.Mam nadzieję, że zachęciłem Was do głosowania na mnie, zapewniam że nie zawiodę Waszych oczekiwań i bedę godnie reprezentował swoich wyborców zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Spotkajmy się na wyborach 5 marca!


Pozdrawiam

Kandydat na urząd prezydenta,
 

Comentários

Majbus
Majbus Dia 1,930, 16:09

Powodzenia Mwaca! o//

Mr. Kwiat
Mr. Kwiat Dia 1,931, 02:07

Popieramy! 😉

Coehoorn
Coehoorn Dia 1,930, 16:10

Mwaca najlepszy kandydat o7

El Reto
El Reto Dia 1,930, 16:10

o/

Russ3l
Russ3l Dia 1,930, 16:18

Kochany dowódca ugiął się pod naciskiem ludu, zostanie prezydentem, tak jak ustaliliśmy. Nic nie spartoli, bo musiałby mi zapłacić 100g. Co prawda nie dostałem posady w ministerstwie spraw nieważnych, ale jakoś to przeboleje.

Arek9
Arek9 Dia 1,930, 22:31

o7

MatiMat8
MatiMat8 Dia 1,930, 22:53

o/

Quox
Quox Dia 1,931, 23:05

Jestem za! o/

TwardyBernardo
TwardyBernardo Dia 1,931, 23:17

No Mwaca robisz kariere o/

jot1923
jot1923 Dia 1,931, 23:25

Hej mwaca gooooooool! Powodzenia! To na pewno dobry kandydat!

DrizztDrow
DrizztDrow Dia 1,931, 23:30

Mwaca prezydętę! \o/

WujekRemo
WujekRemo Dia 1,931, 23:53

Vote za niekupowanie votów 😉

Ethanamoz Lothardan
Ethanamoz Lothardan Dia 1,931, 04:56

są kupione 😢

WujekRemo
WujekRemo Dia 1,931, 04:57

Gdy pisałem, jeszcze nie były : D

Kotanos7
Kotanos7 Dia 1,931, 23:56

MGiF - Takelbery

jaka jest pewnosc, ze nie bedzie dzielila sie dostepem do orgów z reszta wp??

Anulka2
Anulka2 Dia 1,931, 01:38

Rozumiem, że Khere się dzieli dostępem do orgów z GROMem

Kotanos7
Kotanos7 Dia 1,931, 01:42

no właśnie nie rozumiesz, ale się nie dziwię

maly_zuczek
maly_zuczek Dia 1,931, 02:45

tak jak obecnie jest idealnie: CP - grom, MON - grom, MGiF - grom
nic dodać, nic ująć

Anulka2
Anulka2 Dia 1,931, 03:13

Ja tam doskonale rozumiem

Kotanos7
Kotanos7 Dia 1,931, 03:44

hehe... no tak, w końcu już przyzwyczailiście każdego, że wszystko wiecie najlepiej.

@maly_zuczek - może idealnie nie jest, ale nie jest źle. CP - nie był w GROMie w ubiegłym miesiącu. Do tego, nie zmieniaj tematu. No i nie próbuj wciągać w swój marny trolling GROMu 🙂

Anulka2
Anulka2 Dia 1,931, 06:29

Pitejro, a to nie Ty zacząłeś?

maly_zuczek
maly_zuczek Dia 1,931, 07:07

@Pitejro82 to ty zacząłeś uogólniać więc nie wiem o co Ci chodzi
Ty trollujesz - OK, każdy inny - źle
filozofia Kalego 😃
jeśli masz coś do kogoś to pisz do niego, ja żadnych dostępów do orgów nie dostałem
a co do przejścia Marvina do gromu to polecam
http://egov4you.info/citizen/history/2017050
o ile ja umiem liczyć to było w lutym (a'propos marnego trollingu to właśnie zostałeś moim idolem)

Kotanos7
Kotanos7 Dia 1,931, 08:59

a czym ja zacząłem? tym, że przywołałem sytuację w której to scyzoryck z wp dzielił się dostępem z takelbery, która też była w wp?z wami nie da się dyskutować 😁 najzwyczajniej w świecie... widać, że wiele czerpaliście od swojego mentora staruszka

NO FAKT
od 6 dni Marvin jest w GROMie, to mnie złapałeś na kłamstwie... rotfl

i rzeczywiście napisałem do mwacy czy nie ma obaw co do wybrania jej na mgifa -kulturalnie mi odpowiedział. Zatem nie rozumiem do czego pijesz pisząc "jeśli masz coś do kogoś to pisz do niego".

maly_zuczek
maly_zuczek Dia 1,931, 09:28

mój ostatni wpis w tym temacie, ale chyba konieczny
postaram się napisać prosto coby dotarło:

1. scyzoryk to nie WP

2. jakie mam zdanie o Tobie to nie określa całego gromu (nie mam nic do samej bojówki)

3. "nie bedzie dzielila sie dostepem do orgów z reszta wp?" <- to jest właśnie uogólnienie

4. WP to kilkadziesiąt osób, więc jeśli chcesz kogoś piętnować to do dzieła! Tylko nie uogólniaj, bo to jest lekką przesadą.

Dla mnie eot. Limit cierpliwości wyczerpałem o/

Mwaca
Mwaca Dia 1,931, 03:08

przez długi okres czasu współpracowałem z Takelbery i trochę ją poznałem, ma moje pełne zaufanie

Mizeroi
Mizeroi Dia 1,931, 04:27

to dziwne, że Twoje zaufanie jest niezachwiane pomimo wydarzeń w grudniu związanych z nieprawidłowościami w zarządzaniu najważniejszym orgiem finansowym ePL, masz prawo ufać komu chcesz, ale żadne zaufanie nie powinno być ślepe.

Sztandar
Sztandar Dia 1,931, 05:01

Również wydaje mi się dziwne, że do MGiF trafia osoba bądź co bądź zamieszana w poważne kombinowanie przy NBP. Przypomnę, że do dzisiaj nie wiemy na przykład, dlaczego scyzor przelał państwową kasę na swoje prywatne konto. Osoby z takimi znakami zapytania nie powinny zajmować się polityką, o ministerstwie nie wspominając. Osobliwe.

CaveoPoland
CaveoPoland Dia 1,931, 05:36

Tak, Sztandar sobie pisze arty i sam w nie wierzy. Było sprawdzone, nic nie zgineło więc przestańcie siać zamęt 😉

Tofikus7 Dia 1,931, 11:04

Comentário apagado

Tofikus7
Tofikus7 Dia 1,931, 11:05

Ja ją przypilnuje. 😉

Alvarovip008
Alvarovip008 Dia 1,931, 00:16

powodzenia o/

HunNapoleon
HunNapoleon Dia 1,931, 00:45

hail Legion!!

ehsan1362
ehsan1362 Dia 1,931, 00:48

v41

CaveoPoland
CaveoPoland Dia 1,931, 00:54

o7

Loide
Loide Dia 1,931, 01:33

o7

vandrar
vandrar Dia 1,931, 01:56

W tym miesiącu nie zagłosuje na nikogo ...

gwojtecki
gwojtecki Dia 1,931, 02:11

vote!

vejderr
vejderr Dia 1,931, 02:11

Dobry skład rządu

Al PuniSheR
Al PuniSheR Dia 1,931, 02:26

masz moj glos

NAVODE Dia 1,931, 02:54

Comentário apagado

Mwaca Dia 1,931, 03:05

Comentário apagado

NAVODE
NAVODE Dia 1,931, 03:11

kakawka ? a może Kawa_89 ? to tylko potwierdza co mówili o twoim stosunku do negocjacji

Mwaca
Mwaca Dia 1,931, 03:09

rozmawiałem, kakawka może potwierdzić

NAVODE
NAVODE Dia 1,931, 03:12

Szkoda, że usunąłeś ten fragment o propozycji, trudno

kawa_89
kawa_89 Dia 1,931, 03:16

@Navode

Umrzyj trollu. PROSZĘ NIE ŁĄCZYĆ TEGO TROLLA Z PWL.

Nie mamy z nim nic wspólnego.

NAVODE Dia 1,931, 03:19

Comentário apagado

tomas004PGU
tomas004PGU Dia 1,931, 04:48

Japa w rządzie nie ma vota

Ale za mpakosha i Siemko maly plusik

dyrcio
dyrcio Dia 1,931, 05:00

W tym miesiącu chyba jedynym kandydatem godnym głosu, jest Serb.

PPWojtek
PPWojtek Dia 1,931, 05:29

Mwaca mój prezydent o/

Wesolutki
Wesolutki Dia 1,931, 05:41

Mwaca \o/
Masz mój głos! Aż się łezka w oku kręci jak przypomnę sobie, że niespełna w lata temu byłeś moim wychowankiem w Akademii Legionu ❤ ; ) Tylko przestań mnie nazywać Ukraińcem : c

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.