[PPP] Analiza wyborów kongresowych / Podsumowanie kadencji kongresu

Day 1,954, 20:21 Published in Poland Poland by Kijek93



Witamy wszystkich czytelników PaPieru Politycznego - jedynej oficjalnej gazety Polskiej Partii Patriotycznej!

W dzisiejszym wydaniu PaPieru Politycznego:
- Oświadczenie DarkusaPL
- Podsumowanie kadencji luty/marzec 2013
- Wyniki wyborów
- Rekrutacja do Akademii PPP!
- Fundacja PPP (dodatkowa broń na czas walki o kopalnie złota!)

Życzymy miłej lektury 😉




Ostatnio głośna stała się sprawa osób, które opuściły ePolskę w poszukiwaniu kopalni złota. Jednym z takich graczy jest DarkusPL, którego w ostatnich dniach spotkała fala krytyki po tym jak zmienił obywatelstwo na amerykańskie. "Naskrobał" on kilka zdań, które wyjaśniają to, dlaczego postąpił tak, a nie inaczej. Myślę, że samo to, że chciał wyjaśnić swoje postępowanie na łamach gazetki Polskiej Partii Patriotycznej jest odważną decyzją.

Witam wszystkich! Jak już Kijek93 udostępnił mi troszkę miejsca w arcie partyjnym, to chciałbym poświęcić go na przeproszenie całej Polskiej Partii Patriotycznej za to, że moje ostatnie uczynki naraziły ją na zbędny flejm, PRZEPRASZAM przyjaciele 🙂

Przeglądając to, co dzieje się w ePL po mojej zmianie obywatelstwa natrafiłem na ciekawy tekst, do którego chciałbym się odnieść „Nie jest to też do końca migracja zarobkowa, bo co to jest dla 52 poziomu 20 golda” w moim przypadku takiej sytuacji nie ma, gdyż pomimo dużego lvlu to kokosów nie mam, a wręcz powiedziałbym, że osoby zaczynające dopiero grę lepiej radzą sobie niż ja. Wiec to właśnie migracja zarobkowa była powodem mojego wyjazdu.

Jednak najbardziej mnie boli, że moja zmiana obywatelstwa spowodowała zakończenie współpracy z MON, za co chciałbym ich również jak najmocniej tylko potrafię przeprosić i dziękuje wam, że mogłem zobaczyć jak pracujecie🙂 I dodam jak już coś robiłem dla was to przyznam, że sprawiało mi to przyjemność nawet przyjmowanie flejmu na dowódczym 😃

Pozdrawiam DarkusPL aka Chamstwo.




25 marca odbyły się wybory kongresowe. Nasze eSpołeczeństwo decydowało o tym, kto będzie ich reprezentował w kongresie. Jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że dzięki zaufaniu obywateli Polską Partię Patriotyczną w kongresie będzie reprezentować dziewięć osób. Jest to o tyle dobry wynik, że mimo że w porównaniu z poprzednią kadencją ubyło 7 miejsc w kongresie, my jednak utrzymaliśmy wynik 9 kongresmenów. Kandydaci, którzy będą zasiadać w ławach kongresowych to zarówno doświadczeni gracze (których żargon eRepa określa mianem betonu), jak i osoby, dla których będzie to pierwsze spotkanie z kongresem. Oto lista reprezentantów Polskiej Partii Patriotycznej w kadencji kwiecień/marzec:











Mamy nadzieję, że powyżsi kandydaci spełnią oczekiwania, jakie stawiają przed nimi wyborcy.



Jako że nikt do tej pory nie pokusił się o zaprezentowanie statystyk poprzedniej kadencji, postanowiłem sporządzić drobne statystyki z nią związane.

Są trzy wyznaczniki aktywności kongresmena w kongresie: ilość proponowanych ustaw i poprawek, aktywność w debatach oraz aktywność w głosowaniach. O ile pierwsze dwie są nieco dyskusyjne (bo propozycja ustawy może być idiotyczna, a wypowiedzi w debatach mogą nie wnosić nic pożytecznego do dyskusji) to jednak najczęściej używanym wyznacznikiem aktywności kongresmena jest jego procentowy udział w głosowaniach, ponieważ jest on najłatwiej mierzalny. Pomiędzy partiami także występuje pewnego rodzaju rywalizacja o to, aby kongresmeni danej partii mieli jak najwyższą frekwencję, dlatego analizę aktywności kongresmenów w głosowaniach rozpocznę od wykresu prezentującego zbiorcze wyniki dla konkretnych partii. Warto zaznaczyć, że do zbiorczego wyniku nie byli liczeni kongresmeni, którzy zrezygnowali przed końcem kadencji, tj. jahras i Pryq z PI oraz DarkusPL z PPP.



Jak widać największą aktywność prezentowali kongresmeni PI. Pod tym względem na dobre im wyszło to, że przed końcem kadencji kongres opuścił Pryq, który zaniżał im zbiorczą frekwencję. Drugą pozycję zajmuje w tym zestawieniu Polska Partia Patriotyczna. Jak się okaże zaraz, większość kongresmenów PPP wykazała się 100% aktywnością w głosowaniach. Nieco mniejszy wynik uzyskała ND oraz PWL. Najgorszy wynik w tej materii uzyskała Polska Partia Cywilna.

W całej kadencji odbyło się 21 głosowań. 100% aktywnością mogą się poszczycić gracze:
N😨 Gryzoniek, Konoha no Kiiroi Senko, Majbus, mario_wwy, metronilze, mpakosh, Thortom, Worot
PPP: Kijek93, Krzychur, Lodooo, Magic Hereos, Stunter
PWL: Laciek, suncaroll, xenophob, Stroki
PI: Armados, jahras*, hubertuses
PPC: Any name, JarkesH, RightDefender

95,2% - 20/21 głosowań:
N😨 Coehoorn, Gerald666, Kmab
PPP: DarkusPL*, twatwaratwa, WujekRemo
PWL: Giereo
PI: Redrumovy, Weinen
PPC: kacper5422

90,5% - 19/21 głosowań:
N😨 Siewca wiatru,
PWL: Leo Vince
PI: tomekfaszcz
PPC: ManitouPL

85,7% - 18/21 głosowań:
N😨 CaveoPoland, The Number of the Beast, Vainek
PWL: pulkownik von Wallenstein
PI: Pryq*

81,0% - 17/21 głosowań:
PPC: RaMzEs4

76,2% - 16/21 głosowań:
PPP: maxi1994

71,4% - 15/21 głosowań:
PWL: muchael

66,7% - 14/21 głosowań:
N😨 MamaMilena

61,9% - 13/21 głosowań:
Sir Marvin**

42,9% - 9/21 głosowań:
PPC: Konrado683

* Gracze, którzy zrezygnowali przed końcem kadencji
** Prezydent ma prawo brać udział w głosowaniach kongresowych


Na koniec pragnę zaznaczyć, że wszystkie informacje podane w tej części artykuły są nieoficjalne.



Te wybory były niezwykle przełomowe, ponieważ zmienił się skład partii TOP5. Z "topki" wypadła Polska Partia Cywilna, a ich miejsce zajęła Pomarańczowa Alternatywa. Do ostatnich dni przed wyborami jednak nie można było być pewnym składu "topki", ponieważ toczyła się zażarta rywalizacja pomiędzy Polską Partią Cywilną, a Partią Imperialną o to, która z nich zajmie miejsce uprawniające do wystawienia swoich kandydatów do kongresu. Ostatecznie to Partia Imperialna wyszła zwycięsko z całej rywalizacji. Jest to niejako historyczne wydarzenie, ponieważ ostatnia zmiana w składzie TOP5 miała miejsce w kwietniu 2012, kiedy to Polska Partia Cywilna wyprzedziła Polską Partię Libertariańską.

Po tym wstępie przejdźmy jednak do konkretów, zaczniemy od frekwencji, bo podczas tych wyborów była ona najniższa od bardzo dawna. W porównaniu z poprzednimi wyborami prawie identyczną ilość głosów. Zapewne głosów mogło być więcej, ale wpływ na to miała sytuacja opisana powyżej, czyli wypadnięcie PPC z topki. Część z członków tej partii zapewne nie wzięła udziału w głosowaniu. Duże znaczenie miało także to, że podczas tych wyborów nie zawiązano wielu koalicji (bodajże jedna koalicja: ND, PPL i BPW). Stosunkowo duże partie, takie jak Polska Partia Cywilna, Niezależna Polska i Partia Dobrych Ludzi nie popierały żadnej partii z TOP5, więc cześć z ponad 600 członków tych partii nie brała udziału w głosowaniu.



Kampanie wojskowe, jakie toczyła Polska ostatnimi czasy doprowadziły do tego, że utraciliśmy kilka regionów. Konsekwencje takiej sytuacji można dostrzec także podczas wyborów, ponieważ od ilości regionów, które są w posiadaniu danego państwa zależy liczba miejsc w kongresie. W tej kadencji funkcję kongresmena będzie pełniło 40 graczy, w porównaniu z poprzednim miesiącem liczba kongresmenów spadła o 7 (jednak liczba miejsc zmalała o 8, wynika to z mechaniki gry, w poprzednim miesiącu jedno miejsce w kongresie było nieobsadzone).



Po tym krótkim, ogólnym, podsumowaniu przejdźmy do tego, ile miejsc w czterdziestoosobowym kongresie uzyskała jaka partia. Jak widać na poniższym wykresie najwięcej, bo 12 kongresmenów będzie w tej kadencji reprezentowało Narodową Demokrację. Polskiej Partii Patriotycznej udało się uzyskać wynik pozwalający na wprowadzenie 9 kandydatów do kongresu, Pomarańczowa Alternatywa w swoim debiucie uzyskała bardzo dobry wynik - 8 kongresmenów. Nieco mniej, bo 6 kongresmenów będzie reprezentowało Partię Wolnych Ludzi, a pięciu kongresmenów, to osoby startujące pod szyldem Partii Imperialnej.



Uwzględniając rzeczywistą przynależność partyjną widzimy, że swojego przedstawiciela w kongresie, oprócz partii TOP5 będzie miała Polska Partia Libertariańska (Worot). Tym samym Rzeczywista ilość kongresmenów wywodzących się Narodowej Demokracji to 11.



Na podstawie wykresu, który znajduje się poniżej można zauważyć, że największy spadek w liczbie kongresmenów (nie licząc PPC) nastąpił w Narodowej Demokracji, która wprowadziła w tej kadencji aż o 4 kongresmenów mniej. Partia Imperialna, która w dotychczasowych wyborach utrzymywała stały poziom 7 kongresmenów, w tych wyborach straciła 2 przedstawicieli w kongresie, myślę jednak, że dla nich sam fakt, że mogli wystawić swoich kandydatów w tych wyborach jest sukcesem. Partia Wolnych Ludzi straciła, w porównaniu z poprzednimi wyborami, 2 reprezentantów w kongresie. Pomarańczowa Alternatywa wprowadziła w tym miesiącu 8 kongresmenów, w poprzednich wyborach startując w koalicji z PPC udało im się wprowadzić jedną osobę. Na stałym poziomie 9 kongresmenów pozostała Polska Partia Patriotyczna. Będąc szczerym, to dla mnie, jako prezesa ten wynik był bardzo zaskakujący, przed wyborami liczyłem, że najrealniejsza opcja, to 8 kongresmenów, dlatego ten wynik ogromnie mnie ucieszył. Myślę, ze ta 9 osoba, czyli twatwaratwa (a także pozostali) nie zawiedzie wyborców, dzięki którym udało mu się dostać do kongresu.



Analiza tego wykresu może przynieść następujące wnioski: Polska Partia Patriotyczna to jedyna partia (nie licząc PA, która nie startowała w poprzednich wyborach), której przybyło głosów. Widać także, że ND i PI od kilku kadencji prezentują wyraźną tendencję spadkową, jeżeli chodzi o liczbę głosów, zaś PWL, po zeszłomiesięcznym znacznym wzroście liczby głosów, w tym miesiącu uzyskało wynik podobny do tego przed dwoma miesiącami.



Następny wykres niejako obrazuje, jak rzeczywiście zmieniał się podział głosów na przestrzeni ostatnich miesięcy. Widać na nim jasno i klarownie, której partii rzeczywiście ubyło, a której przybyło głosów, biorąc pod uwagę frekwencję. Tutaj jasno widać, że spadek w liczbie głosów oddanych na ND przełożył się także na ich wynik procentowy. Stracili on prawie 3% głosów w porównaniu z poprzednim miesiącem. O prawie 2 % zmalała procentowa pozycja w wyborach Partii Wolnych Ludzi. Partii Imperialnej ubyło ponad 1,5% głosów. Jedyną partią, która zyskała w tej materii jest Polska Partia Patriotyczna, która zanotowała ponad 2% przyrost w procentowym podziale głosów.



Na koniec został jeszcze wykres obrazujący to, jak liczba głosów ma się do liczby członków danej partii. Na początku pragnę zaznaczyć, że jeżeli chodzi o liczbę członków danej partii, jest to stan na 26.03, ok. godziny 9:00. Jak widać na pierwszy rzut oka, Narodowa Demokracja uzyskała znacznie więcej głosów, niż posiada członków. Myślę, że za taki stan rzeczy odpowiadały 2 czynniki, pierwszy z nich, to ich umiejscowienie na liście wyborczej. ND znajduje się na samym szczycie listy, dlatego niektóre osoby, wybierają "pierwszą lepszą" opcję i zazwyczaj ich wybór pada na partię, która znajduje się najwyżej. Moim zdaniem ustawienie list kongresowych powinno być losowe, aby nie faworyzować przez to żadnej z opcji politycznych. Drugim czynnikiem, który wpłynął na taką, a nie inna liczbę głosów na ND jest na pewno ich koalicja z PPL oraz Braterstwem Polsko-Węgierskim. Ciekawym przypadkiem jest także sprawa Pomarańczowej Alternatywy. Partia ta jest postrzegana jako otwarta na młodych graczy, myślę, że przejęli oni przez to pewną część elektoratu PPC. Poza tym jest to pewna nowość na epolskiej scenie politycznej, więc część głosujących wybrała ich na zasadzie eksperymentu, a także w uznaniu dobrej pracy, jaką wykonują tworząc serię poradników. Nieco mniej głosów niż członków partii zanotowała Partia Wolnych Ludzi, szczerze, to nie umiem w tym wypadku doszukać się przyczyn tego stanu rzeczy, myślę, że PWL nie była w stanie uzyskać wyborców spoza partii. Znaczna różnica "in minus" w ilości głosów w porównaniu z ilością członków wystąpiła w Partii Imperialnej. Dla mnie wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy może być to, że do PI przeszli ludzie, aby zapewnić im miejsce w TOP5 na czas wyborów kongresowych, ale niekoniecznie wiązało się to z oddaniem głosów na tą partię. Pewnie wpływ na mniejszą ilość głosów spoza partii miała także głośna niedawno "afera PMkowa". Na koniec została jeszcze Polska Partia Patriotyczna. Nasza partia w tych wyborach uzyskała nieco więcej głosów, niż miała w tym czasie członków. Przypuszczam, że wpływ na to miało to, że od 5 miesięcy staramy się zatrzeć pewne sprawy, które niekoniecznie były jasną częścią historii naszej partii. Zapewne znaczenie miało także to, że na naszej liście znalazła się mirela, osoba, którą znają prawie wszyscy bywalcy IRCa, a ostatnio także bohaterka interesującego wywiadu. Szczerze, to są tylko moje przypuszczenia, bo do końca nawet ja, jako prezes partii nie wiem, co miało wpływ na taką a nie inną liczbę głosów.





Młody graczu! Dopiero zaczynasz swoją przygodę z eŚwiatem! Chcesz by ktoś pomógł Ci w stawianiu pierwszych kroków oraz poinstruował co robić by nie zbankrutować w tych ciężkich czasach, a także w co inwestować by stanąć na własne nogi?? Nasza ekipa składa się z zarówno doświadczonych graczy, którzy "z niejednej fabryki chlebki jedli", jak i młodych, aktywnych graczy którzy lepiej znają realia startu przy obecnych warunkach.

Interesuje Cie polityka! Chciałbyś się dowiedzieć z czym to się je, a może chcesz rozpocząć swoją karierę polityczną? Mamy dla ciebie rozwiązanie! Akademia PPP to projekt, stworzony właśnie z myślą o młodych, w ramach którego, pod okiem doświadczonych graczy, mogą oni zdobywać swoje pierwsze szlify, a przede wszystkim, uczyć się tajników mechaniki gry i politycznego „know how”. Jest to również najkrótsza droga do tego, by w niedalekiej przyszłości znaleźć się na listach wyborczych.

Każda osoba, która zgłosi się do projektu otrzyma opiekuna, który będzie czuwał nad jej rozwojem oraz służył radą i pomocą. Dla wszystkich członków Akademii PPP przewidujemy różne konkursy, a także dodatkowe wsparcie materialne. Najaktywniejsze osoby zostaną wynagrodzone wysokim miejscem na liście do kongresu, co będzie zwieńczeniem ich ciężkiej pracy. Nie bój się, czekamy na Ciebie!

Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie Akademią PPP, wszystkich którzy się zgłosili pragnę poinformować, że startujemy zaraz po świętach! O szczegółach zainteresowani zostaną poinformowani w wiadomości w grze 🙂

Nie czekaj, już dziś dołącz do Akademii PPP!! Wypełnij ten FORMULARZ!
Wejdź na nasz kanał IRC - #ppp.akademia w sieci Quakenet.



Każdego gracza, który posiada level mniejszy lub równy 27 oraz posiadającego polskie obywatelstwo, zapraszamy do wypełnienia tego formularza.

Graczom spełniającym kryteria, fundacja wypłaci chlebki, pozwalające odnowić 800 punktów energii i 1 broń Q7, dzięki czemu skuteczniej będziecie mogli walczyć zgodnie z rozkazami MON.

UWAGA! W dniach 1953-1958 Fundacja PPP będzie wydawała wszystkim graczom spełniającym wymagania dodatkową sztukę broni Q7 (w sumie dwie sztuki)!!! - jest to związane z rywalizacją o kopalnie złota. W ten sposób nasza fundacja chce pomóc ePolsce w zdobyciu dostępu do 100 tysięcy sztuk gold!!!

Nasza fundacja nie ogranicza się do wypłacania chlebków, lecz służy również pomocą młodym graczom na kanale naszej fundacji. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania dotyczące gry i na wszystkie staramy się fachowo odpowiedzieć.

Zapraszamy także doświadczonych graczy do tego, aby wsparli nas darowiznami. Jeśli masz dużo zbędnych chlebów, możesz przekazać je na działalność Fundacji PPP poprzez donate na któreś z tych kont:



Szczegółowe informacje na temat działania fundacji znajdują się w jej regulaminie.

Zapraszamy,
Ekipa Fundacji Polskiej Partii Patriotycznej:
Kijek93, Stunter, Lodooo, DarkusPL (Chamstwo), SirCorwin, Zawa99

Opracował: Zawa99



Prezes: Kijek93
Viceprezes: Magic Hereos
Sztab Prasowy: WujekRemo, Hqnn
Sztab Spraw Wewnętrznych: Stunter, twatwaratwa, BorysSzyc,
Sztab ds. Fundacji PPP: Kijek93, Stunter, DarkusPL, Zawa99, SirCorwin, Lodooo



- FORUM POLSKIEJ PARTII PATRIOTYCZNEJ
- KANAŁ IRC POLSKIEJ PARTII PATRIOTYCZNEJ
- FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY FUNDACJI
- KANAŁ IRC FUNDACJI
- PORADNIK IRC
- PODRĘCZNIK MEN
- PODRĘCZNIK PA

DLA Zmyslaxa: Losowe cycki z Mieszka: http://24.media.tumblr.com/tumblr_le4t1ne0LV1qfsbiho1_500.jpg