[MoC] - ІГОР ТОНЕ !

Day 4,375, 11:25 Published in Ukraine Ukraine by Ministry of Culture


Шалом мої пінополістирольні! Одразу перепрошую за криву шапку (хто зна, може ще лишилися любителі регламенту та дотримання усіх церемоній, яких подібне посягання на державний устрій заставить битись як свіжовиловлену рибу яку б*ють електрошоком). Так вже вийшло, що редактор попередніх статтей вимикається через якийсь проміжок часу, а остання стаття звідси, я бачу, ще писалась в далекому 2017 році.



Отож, мною були обіцяні усякі там конкурси. Почнемо з, мабуть, самого ресурсоємкого: ТВОРЧОГО. Суть дуже проста: написати статтю. Рекомендована тема - розповісти про як мінімум 3 свої найулюбленіші гри (бажано різних жанрів/епох), але якщо ви там в часи своєї молодості знаходили розваги куди цікавіші, ніж рейди на монстрів/360 ноускопи (хоча кому ви там брешете, ви ж граєте в браузерку в 2к19, лол), можете розповісти і про них.




Зважаючи на те, що об*єктивно оцінити подібне буде важко, на цьому етапі не буде змагань, балів, журі і тому подібного - лише залік чи незалік. Залік (змістовна стаття) - 5000 СС і 4 бали в турнірну таблицю, і всім хто відкоментує статтю учасника - по 100 ку2 булок, незалік (два речення та рандомпікчі) - батя, старайся краще.



А поки почну сам:



#Хоч ця гра древня вже як лайно мамонта, але, раз я вже перейшов на фекальні порівняння, процитую Пана Пахоменка: "Шишка ще стоїть". Особливо цей витвір актуальний у світлі останніх провальних частин "Зоряних Воєн" - відчуйте, так сказати, різницю. Так, тут є сюжет, і так, він дає фору навіть оригінальним фільмам. Я не жартую, гравця чекатиме такий розрив шаблону, що його навіть можна порівняти з "Люк, я твій Батько".

Я не буду спойлерити, бо раптом кому буде цікаво, як що - бачив що є навіть порт на Відроїд, тому ті хто бояться оскверняти свою RTX 2080 TI графонієм з вичерпаним терміном придатності (грі-то другий десяток скоро буде), можуть позабавлятись зі свого мобільного пристрою. Є ще не менш шедевральна, але дико порізана(а то би на консолях не запустилась) та незавершена (завдяки ЕА, яким конче треба було зрубати баблішка якнайшвидше, ага, вони ще на початку 2000х вбивали круті франшизи) друга частина

В плюси:

- Цікавий та оригінальний сеттінг. На відміну від більшості "творців", які гвалтують по 100 разу той самий проміжок часу та героїв далекої та давньої галактики (щоб зрубати шекелів на ностальгії та знайомих персонажах), розробники цієї гри пересунулись на кілька тисяч років назад, і змогли з одного боку зберегти атмосферу Зоряних Воєн, але з іншого - розповісти абсолютно нову та при цьому не менш захоплюючу історію.

- "Нема світла без темряви". Якщо в оригінальній трилогії поділ на добро і зло був доволі очевидний, в пріквелах лише були видні перші натяки в тому, що не все в Силі біле та чорне, то сюжет цієї гри змушує гравця поглянути на події зовсім свіжим оком, та іноді сумніватись у правильності свого шляху.


Для неангломовних: Гравець безкорисно дає гроші людині яка просила милостиню, і здається, зробила добрий вчинок. Але в результаті цю людину б*ють та грабують. "Будь обережним з милостинею та добротою: потягнути рука може зашкодити більш як стиснутий кулак"

- Доволі помітна кількість скілів та шляхів прокачки, тому навіть пройшовши гру, можна буде перепройти іншим білдом ради фану. Хоча мій улюбленець - Джедай-Консул із замакшеною мудрістю, який по КД кидається силовою хвилею (яка станить та розкидує ворогів) та блискавками (які пробивають навіть блок світловим мечем).

В мінуси:


- Трохи незвичний геймплей - покроковий еРПоГешний, тому так, іноді підгоратиме з того, як твій персонаж не може попасти з 2 метрів в якогось 3-метрового ранкора, бо, бачте, скілл погано вкачаний. Але із появою Сили та світлових мечів ці незручності пропадають, ба більше - ІМХО, для джедайського бою подібна система навіть краще пасує

- Баги. Іноді може вилітати та іноді може не запускатись на нових Шиндовсах.

- Хвороба усіх ігор по Зоряних Війнах - з*являється світловий меч - вся решта зброї стає непотребом.

Цей шедевр доступний для, кхм, друзів Капітана Джека Горобця, але є великий шанс попасти на криву збірку, або, здається можна отримати як бонус за Discord Nitro. А, і на плеймаркеті бачив, але не купляв, тому не гарантую якості там.



Fallout: New Vegas, або симулятор кур*єра Нової Пошти


Хоч і олдфаги нахвалюють перші дві частини, і судячи по оповідкам, то справді дуже файні ігри, але каюсь, бігати в 2д ізометричному піксельному світі та витрачати по 30 хв на шахоподібні бої - це надто хардкорно для мене. Якщо хто знає якийсь мод з автовигравання битв - я би може і потицяв кнопки, а так вибачайте

Якщо в третьому Фоллауті мені подобалася атмосфера, але бісила крива бойова система та іноді дурнуватий сюжет, в 4 - бісило майже все, то от Вегас назавжди лишився в моєму серці як одна з найкращих ігор в яку мені доводилося грати.

Правда шкода, що як завжди, ради клятих гравців на консолях, вирізали половину міста Вегас та зробили екрани завантаження (а то їх би юзлесні калькулятори не потягнули), але і без цього тут непогана атмосфера, доволі цікавий сюжет, відчуття що вчинки твого ігрового альтер-его мають вплив на ігровий світ, прописані персонажі та діалоги, і, знову ж таки - відсутність стереотипних "білих" героїв та "чорних" антигероїв. Вибір гравцю в кінці доведеться робити майже ескобарівський. Окремо варто відмітити DLC "Old World Blues", як файну пародію на стереотипи про науковий світ та "Dead Money", який надовго заставить вас сторонитись гучномовців та радіо.

Мінус - збірка снайпера-стелс-піхота надто імбова, і якщо не ускладнювати собі життя цілеспрямовано - марафонський забіг в одну печерку за "Пацюкострілом"(який має страшнючий бонус до критів, інтегрований глушник, використовує дешеві боєприпаси та мабуть єдиний на всю гру має ПНБ) та вкачані скіли на невидимість та вогнепальну зброю перетворюють гру на симулятор Тиру у 95% зіткнень з ворогами.

Війна.... Війна ніколи не змінюється.



Command and Conquer: Generals

Спочатку хотів тут було вписати відомий РедАлєрт, але мені, імхо, він доставляв не так геймплеєм, як дотепними та не дуже жартами на тему Холодної Віни, СРСР, Японців, Американців, чаю з полонієм від ПітунаСталіна, Лєніна-екстрасенса, бойові ведмеді які запускаються з циркових гармат та приземляються на парашутах, АЛЬБЕРТ ЕНШТЕЙН З МАШИНОЮ ЧАСУ... Або згадати світ зелених та синіх кристаликів, названих на честь римського імператора-річки...

Але саме "Генерали" здавалися якимось... Реалістичними? Хммм, шилка яка збиває надзвукову "Аврору" та "Раптори", бойові трактори які поливають водою з Дніпра, магічні тунелі які телепортують через всю карту.

Збалансованими? Класичний любовний трикутник: Американці за допомогою пари снайперів повністю вирубають економіку та ослабляють ППО арабів(а ослаблена ППО проти візитної картки США в цій грі - авіації то труна труна цвинтар), китайці вертять ту ж саму авіацію США на своїх гарматах Геттлінга, яким трохи по цимбалам на системи ПРО (ракета - дурепа, куля, а точніше - тисячі куль - молодці), а підступні араби влаштовують Алоха Снекбар, Алла я в Бар, коротше, навертають нещасних неповоротких китайців своїми диверсійними групами в РЕЛІГІЮ МИРУ.

Мабуть, я підібрав правильне слово: вони були якимось "живими". Ніяких надфутуристичних юнітів, все виглядає як сучасна техніка, доволі просте управління, усі роди військ однаково корисні, асиметричний баланс, можливість реалізації іноді відчайдушних, але лулзових збірок... І ЛЕГКО ПІДДАЄТЬСЯ МОДИФІКУВАННЮ! САМ ЦИМ ГРІШИВ

Рекомендую Generals: Zero Hour (моєю улюбленицею є Генерал Алексіс з її імбобомбардувальниками, системою ППО та дешевшими та потужнішими супутниками з ЯДРЬОНИМИ КАЛАЙЗЄРАМИ. Ради такого можна і пожертвувати можливістю клепати важку бронетехніку), а як захочеться модів - вони правда майже всі доволі шизонуті, але самий адекватний Reborn: The Last Stand, де допиляний і флот (хай і трохи криво реалізований).



Що ж, буду радий почитати про ваші вподобання! Нагадую, за адекватні статті 5000 СС та булки тим хто їх коментуватиме, а, і ще до поки ще не вигаданого мною Гран Прі додається 10-євровий пак від Мікі. Нехай вам щастить!

UkrainianGuerrilla