[HK] Hadügyi és külügyi helyzetjelentés

Day 1,827, 14:16 Published in Hungary Hungary by Hadugyminiszterium


Jó szerencsét!

Az utóbbi unalmas napok után felpörögtek az események. Ezekből készültem egy kis beszámolóval, hogy lássátok, hogyan állnak a dolgok.

Mind a fehérorosz, az ukrán és az osztrák RW-inket megvédtük. A macedón görög és a bolgár-görög háborúkban is győzedelmeskedtek a görögök. A háborút kezdeményező Macedónia és Bulgária saját területein kényszerül védekezésre. Hatalmas igyekezetük ellenére is folyamatosan alulmaradnak a görög tankolásokkal szemben.



A görög gyarmatbirodalom viszonylagos hosszú háborítatlansága miatt a fővárosuk az Arab-félszigeten található, Asirban. A tegnapi nap folyamán próbáltuk egy Makah régióban indított RW-vel elvágni őket, de ez sem sikerült. Egyetlen sikerünk az egyiptomi Western Desert RW volt, de ez is csak marginális szerepe miatt.



Bár a Macedónia és Bulgária másik szövetségben van, mégis szövetségeseink, ezért segítjük őket a megállíthatatlannak tűnő görög mastercardokkal szemben. Azonban fontos tudnunk, hogy megkérdezésünk nélkül, később pedig tiltakozásunk ellenére és elbizakodottságukban nyitották meg a görög frontjaikat. Éppen ezért mint barátok segítünk a csatatéren, de elvárjuk, hogy képesek legyenek vagy a csatamezőn vagy a diplomáciában meggyőző teljesítményt nyújtani a háború lezáráshoz. Ennek okán, míg a görög fenyegetés nem válik kézenfoghatóvá, addig nem tervezünk görög NE-t adni. Határunk egyébként Várna és Taurida régiók között lehet majd.


Orosz helyzet

Ma délután nyilván sokaknak feltűnt, hogy az egyébként folyamatos egymáshoz való közeledő politika után NE-t adtunk az oroszokra (megjegyzem szavazattartással). Ennek vagy több, vagy mondhatni komplex oka is van. Ezek közül jó pár köztudomású, ezek közöl sorolok fel néhányat.

Casus belliként az oroszok által a britekre beadott NE javaslat szolgált amelyet, mint némi utánajárást követően kiderül, komolyan gondolnak. Az angolok szövetségeseink, míg az oroszok nem. A minimum az lett volna, hogy előre kikérik a véleményünket vagy legalább tájékoztatnak a dologról. Ez nem történt meg, ami eléggé visszaveti a kapcsolatunkat.
Az oroszok közeledési szándékaikat tettekkel nem sikerült kimutatni korábban sem, ezt mutatta North Caucasus esete is. Míg mi pénzért béreltük volna, nem voltak hajlandóak átadni nekünk a bónuszrégiót, amire nekik szükségük sincs. Pár nappal később ingyen adták át a bolgároknak.
A múlt hónapban a fehéroroszoknak mi szerveztük le, hogy lehessen kongresszusuk, ennek ellenére jelenlétünket Ukrajnában és Fehéroroszországban nehezményezik.
Külügyeseiknek is olyan hangot sikerült megütniük velünk, amit helyzetükből adódóan nem engedhetnek meg velünk szemben.

Egy nagyon jó fordítás az orosz sajtóból, hogy ők hogyan látják a helyzetet.

Bár ezek elégnek tűnnek, hogy NE-t adjunk, jelen helyzetben még sem tehetjük meg. Feszülten figyeljük mi történik tőlünk délre. A görögök egy régióra vannak tőlünk, és a török elnök sem magyarbarát. Szeretnénk elérni továbbá, hogy ebben a hónapban sem legyen ukrán kongresszus, így reméljük, hogy a törökök vagy görögök nem támadnak meg Tauridán keresztül. A régió kiRWzése sem lenne megoldás, csak elodáznánk egy esetleges harcot, és ukrán konga is lenne, ezért nem áll szándékunkban magunkat RW-vel elzárni.

A szerb vezetés és az elnök belső konfliktusa kihat ránk is. Bár az utóbbi napokban némileg javult, de a megszokott jó szervezettséghez képest igencsak rossz a kommunikációnk. Reméljük ennek most vége szakad, és Szerbia kulcsa lesz a déli stratégiánknak.

A legjobb viszonyunk jelenleg a lengyelekkel van. Bár egyik országnak sincsenek nagy csatái, folyamatos közös munka zajlik. Ez a hosszútávú eredményei mellett rövidtávon is segítségünkre lesz. A lengyelek fő partnereink az északon, akik minden eshetőségben segítségünkre lesznek.

Ezek alapján elmondható, hogy ebben az éles és feszült nemzetközi helyzetben is biztosítottnak látjuk országunk számára a legjobbat szövetségeseink által.

Az, hogy a natural enemynek megszavazzuk-e Oroszországot függ az oroszok angol NE-jétől, és az angolok orosz NE javaslatától is. Bármelyik is átmegy, kénytelenek leszünk támadni. Ha viszont nem akkor le kell szavaznunk! Óriási stratégiai lyuk lenne védelmünkön, ha nem így tennénk.
A mi orosz NE javaslatunk beadásával egyidőben pmben, szobatopicban és shoutban is tájékoztatva lettek az illetékesek. Hozzávéve továbbá, hogy általános elvárás bármely NE javaslat esetén a szavazattartás, annak a 12 embernek, akinek ez nem sikerült: szégyelljék magukat! Az egész országot veszélybe képesek sodorni, heccből vagy tájékozatlanságból. Kérem a választópolgárokat és a pártok vezetőit, gondolják meg kiket indítanak...

Rajk Laszlo s.k.
Hadügyminiszter és
a Kongresszus elnöke