Fundo lig/desl

Join the new world

 

[EA Gazetesi] Turcja zawsze zaprasza! [TR][EN]

Dia 1,842, 10:59 Publicado em Turkey Turquia por simsekcountr


Son kale Türkiye gününü bekliyor. ONE Birliği planlarını bir bir uygularken Yunanistan az da olsa toprlanmaya başladı. Yunanistan'ın toparlanması dikkat çekse de başkanlık seçimlerinin etkisinin rolü de büyük.

Türkiye'ye kim saldıracak veya hangi ülkeler saldıracak derken son anda değişen politikalar sonucunda ismi geçen ülkeler beklemeye çekildi. Bulgaristan'ın ortadoğuya inişi devam ederken bu sayede Türkiye'nin batı sınırını tamamen kapatmış oldu.

Sırbistan henüz beklemede kalırken başkanlık seçiminden sonra harekete geçecegine yönelik kuvvetli şüpheler mevcut. Makedonya ise Yunanistan'ı bastırmak ve Arnavutluk'a söz geçirmekle görevlendirilmiş durumda.

Daha geride olan Polonya ise güneyden yaptıgı girişimde başarılı olamadı. Akdeniz'den Türkiye'ye saldırmayı dusunen ancak basarılı olamayan Polonyalılar şimdi de 2.planı devreye sokmuş durumdalar.Bu plana göre Ukrayna'nın belli bölgeleri özgürleşecek ve Polonya bu bölgeleri işgal edecekti. Şu ana kadar plan işliyor ve Türkiye için geri sayım başlamıs durumda. Yaklaşık 2-3 bölge uzaklıkta olan Polonya'nın saldırısı artık kacınılmaz durumda. Macaristan'ın izin vermesi ile başlayan bu plan Türkiye saldırısı ile son bulacak.

Sırbistan'da bu noktada öne cıkıyor. Muhtemelen Sırplar Polonya'nın saldırısı ile birlikte Türkiye'nin ortadoğuda ki işgal bölgelerine çıkarma yapacaklar. Yeni döneme büyük ve çekişmeli savaşlarla girileceği artık kesin diyebiliriz.

Yine muhtemelen bu savaşlar yasanırken Bulgaristan'da İsrail ve Kıbrıs'ı tamamen işgal edecek. Sırbistan ile Bulgaristan ortadoğu topraklarını bölüşürlerken Polonya'da anadolu topraklarına yerleşecek. İran'da işgal edilebilir ancak şimdilik düşük ihtimal.

Tabi bu noktada bazı sorularda öne cıkıyor. Polonya zaten bonusa sahip ve Macaristan'a toprakları geri bırakacaktır. O zaman saldırının asıl sebebi ne? Türkiye'yi etkisiz hale getirmek için bu saldırı olabilir ama zaten birçok düşman ülke ile çevrili ve saldırı altında kaldıgı anda direnmesi oldukça zor.Bu noktada akıllara gelen cevap belli. Polonya Türkiye'ye saldırmak için gelmiyor. Asıl hedef Çin. ONE Birliğinin uzun süredir yapmayı planladıgı ve Sırbistan ile başaramadıgı bu plan devreye konulabilirse Çin saldırısı başlatılabilecek.

İkinci bir amaç ise airstrike'nin kapanması sebebi ile Hırvatistan'ın Hindistan'dan atılması gerekliliği. Çünkü airstrike yapmadan o bölgeye bir daha gitmesi neredeyse imkansız.

Bu noktada ONE Birliği özellikle Sırbistan için bu konuyu görüşmekte. 1.Amaç Çin'e söz geçirebilmek,2.amaç ise Hırvatistan'ın bonus kaynagını kesmek ve böylece balkanlarda tam güçlü bir ONE bölgesi yaratmak.

Türkiye tabiki sadece geçiş için kullanılmayacak,bu sebeble ya Sırbistan,ya Bulgaristan yada Macaristan veya hepsi birden Türkiye'ye saldıracaktır. Türkiye ile mücadele edilmeden bölgede hakimiyet sağlanamaz. Bu sebeble amaç ne olursa olsun Türkiye şimdilik ilk hedef ve bölgedeki son bağımsız EDEN topragı. Romanya'yı bu katogoriye artık almıyoruz.

Türkiye'nin yenilgiye ugratılmasıyla EDEN'in Asya topraklarına gidilecek ve Çin - Hırvat ağırlıgı ortadan kaldırılacak.

Kabul etmemiz gerekiyor ki ONE Birliği tarihinin en anlamlı ve etkin saldırısını gerçekleştiriyor. Oyuna heyecan gelse de EDEN'in yenilgiye ugraması canımızı sıkmıyor değil. EDEN'in alabileceği kararlar malesef fazla değil. Öncelikle Romanya sorunu çözülmeli. Romanya'nın EDEN için savaşması sağlanmadan balkanlarda ki denge değişmeyecektir. Romanya etkin olsa bile ONE birliği bölgede güçlü kalmaya devam edecektir.Ancak ne olursa olsun ezici üstünlük kırılacaktır.Yeni başkanlık dönemi ile Romanya konusunda umutlar sürmekte. Romenlerin alacagı karar kadar Bulgaristan'ın anlaşmayı bozup bozmayacagı da merak konusu. Yine Türkiye'nin yeni dönemde ne yapacagı oldukça merak edilen konulardan birisi.

Her ne olursa olsun Türkiye'nin ağır bir saldırı alacagı ve bunun 1-2 gün sonra gerçekleşeceği artık kesin gibi. Saldırı beklenenin aksine güney batıdan değil karadeniz ve mısır üzerinden olacak gibi görünüyor. Öncelik Karadeniz olacaktır.

Yeni dönem yeni savaşlar ve yeni heyecanlar bizleri bekliyor.

EA Gazetesi
simsekcountr
ÖZET: Polonya bize saldıracak ama Çin'e gitmek için. Sırbistan Polonya'nın saldırısını bekliyor bize aynı anda girmek için. Romanya ne yapacak bilmiyoruz ancak devreye girerse dengeler değişebilir. Beklenen savaşa 1-2 gün kaldı. Türkiye'nin silinmemesi zor olsada doğru adımlarla süreç uzatılabilir.

[EN]

Last stronghold Turkey’s waiting its day. While ONE alliance’s carrying out its plans one by one, Greece’s started to recover a bit. The recovery of Greece is attracting notice but the president election has a big part of that situation.

While everybody’s thinking about who’s going to attack Turkey, as a result of policy changes, mentioned countries put their advancement on hold. Thanks to Bulgaria’s advancement at the Middle East, west border of Turkey’s completely sealed.

Serbia’s still on waiting but there are so high suspections about their involvements after elections. FYROM’s duty is suppress Greece and have influence on Albania.
Poland at the back, haven’t succeed on their attempts on the south. They were thinking about attacking Turkey from Mediterranean Sea but they failed, as the result of this failure, they cut in the second plan.

According to this plan, some regions of Ukraine are going to be liberated and Poland’s going to be occupy these regions. Plan have worked at this point and the countdown’s started for Turkey. Poland is approximately two or three region far away from Turkey, and their attack is inevitable at the moment. The attack, which was started by approval of Hungary, is going to end with Turkey.Serbia comes forward at this point. Probably, Serbian’s going to invade Middle Eastern regions of Turkey with the attack of Poland. We can say it is certain, we’re going to begin the new era with controversial wars.
Again probably, while these fights occurring, Bulgaria’s going to occupy Israel and Cyprus completely. Serbia and Bulgaria are going to share the Middle East and Poland’s going to settle in Anatolia. Iran might be occupied but this is a slight possibility.

Of course, there is some questions come forward at this point. Poland already have bonus, They will hand over the regions to Hungary. So, what is the real purpose of this invasion? It might be for warding off Turkey but Turkey’s already surrounded by multiple enemies and it’s unlikely to hold when get attacked.

The answer is obvious this point. Poland is not coming to attack to Turkey. Real target is China. ONE was planning this for a long time, They didn’t manage to succeed with Serbia. If this plan occurs, invasion of China can begin.

Because of the cancellation of airstrikes, Croatia must be evicted from India. This is the second purpose. Because without an airstrike, this region will be of impossible to reach for them.

At this point, ONE’s having conversations especially about that topic with Serbia. First purpose, having influence on China. Second purpose, cutting off the bonus supply of Croatia. As a result of this purposes, there will be completely strong ONE area on the Balkans.Turkey’s not going to be used only for passage, obviously. Therefore, Serbia or Bulgaria or Hungary or all of them will attack to Turkey.
Without challenging with Turkey, there will be no domination on the area. Because of that, whatever the purpose is, Turkey is the first target and the last independent EDEN country in the area. We’re not counting Romania in this category anymore.
With the defeat of the Turkey, they’ll reach the EDEN’s Asian regions and Chinese-Croatian dominion will be wiped out.

We must accept, ONE’s carrying out the most significant and the most efficient attack of its history. Even the game’s getting exciting, defeat of the EDEN bothering us. Unfortunately, There is not much option for EDEN. First of all, the Romanian issue must be resolved. Without getting Romanians fight for EDEN, the balance at the Balkans is not going to change. ONE will stay strong despite of the Romanian activity but no matter what, crushing superiority of ONE will be shattered.With the new presidency, hopes are still alive with the Romanian issue. Romanians’ decision is a puzzlement, as well as the Bulgarians’ decision about the cancellation of the agreement. Also, Turkey’s decisions at the new era is an enigma.

No matter what, It is certain, Turkey is going to suffer a very heavy attack and it’s going to happen in one or two days. Attack is not going to reach from sout west despite of expectations. .Looks like, it will reach over from Egypt. Black Sea will be the priority.

New era, new fights, new excitements are waiting for us.

EA News
simsekcountr

SUMMARY: Poland’s going to attack Turkey but the purpose is reaching China. Serbia’s waiting for the attack of Poland for a simultaneous attack. Romanians action’s a mystery but if they’ll get involved, balance may change. Expected fight is in two days. Wipe of Turkey is a hard task but it will be decelerated by right steps.


ÖNE ÇIKAN MAKALELER:
Baskanlık Dönem Sonu Değerlendirmesi: http://www.erepublik.com/en/article/-ba-kanl-k-d-ouml-nem-de-erlendirmesi-ve-veda-2169768/1/20
Training Kontrat Hesaplama: http://www.erepublik.com/en/article/training-kontrat-hesaplay-c-v-2-0-2169757/1/20
NG GAZETESİ: http://www.erepublik.com/en/article/-ng-t-uuml-rkiye-039-nin-sava-analizi-form-eklend--2169951/1/20EA Gazetesi'ne Destek Olmak İstiyor musun? Eğer cevabın evetse bunları yapabilirsin 🙂
1) Vote
2) Subs
3) Shout
4) Güzel ve destekleyici yorum
5) Bağış
6) http://www.youtube.com/watch?v=mpWZzeIBI7g&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ddV_AzkpC5E
-sadece 1 kere tıklamak
-beğenmek
-güzel bir erep dışı yorum yazmak
7) Hepsi


Karar senin. Tüm okurlara ve destekçilere sonsuz teşekkürler 🙂


★★★ EA Gazetesi ★★★

erepublik.com/en/article/2170032/1/20

★★★ CHAIN SHOUT ★★★


BU MAKALEYE BAĞIŞ YAPMAK İSTER MİSİN?
BAĞIŞ LİSTESİ:

elfaruki has transferred 1 Gold to your account.
ufkapr has transferred 500 TRY to your account.
Adi Herif has transferred 100 Food to your storage.
Adi Herif has transferred 69 TRY to your account.
Adi Herif has transferred 0.31 Gold to your account.
zuksi has transferred 5000 Food to your storage.
zuksi has transferred 100 Weapons to your storage.
Penguin Lovers has transferred 0.26 Gold to your account.
DOMDOM71 has transferred 2 Gold to your account.
Dr. Zekeriya Beyaz has transferred 300 Food to your storage.
---
---
Teşekkürler 🙂
 

Comentários

YILDIRIMOFLU
YILDIRIMOFLU Dia 1,842, 10:59

prinç

YILDIRIMOFLU
YILDIRIMOFLU Dia 1,842, 10:59

iki oldu ea ya prinç yapıyorum

Teo Reyiz
Teo Reyiz Dia 1,842, 10:59

piiiiriiiiinççç

Teo Reyiz
Teo Reyiz Dia 1,842, 11:00

hadi be kaçtı amk

Teo Reyiz
Teo Reyiz Dia 1,842, 11:00

selam o/

simsekcountr
simsekcountr Dia 1,842, 11:00

Successfully transferred 10 item(s) to YILDIRIMOFLU.

simsekcountr
simsekcountr Dia 1,842, 11:01

Successfully transferred 5 item(s) to Teo Reyiz.

Titan Nose
Titan Nose Dia 1,842, 11:03

voted. Reiz gene döktürmüşün sen olmasan gündem takip edemezdim 🙂

Megas ALEKSANDR0S
Megas ALEKSANDR0S Dia 1,842, 11:05

voted

KOSOVO IS KOSOVO
KOSOVO IS KOSOVO Dia 1,842, 11:05

voted, sal gelsin

RaKiFoReVeR
RaKiFoReVeR Dia 1,842, 11:08

+v , sal gelsinxD

Khan Shabbir
Khan Shabbir Dia 1,842, 11:11

voted

HainKostebeK
HainKostebeK Dia 1,842, 11:12

aydınlandım emenike

simsekcountr
simsekcountr Dia 1,842, 11:13

EA Gazetesi'ne Destek Olmak İstiyor musun? Eğer cevabın evetse bunları yapabilirsin
1) Vote
2) Subs
3) Shout

*
*
4) Güzel ve destekleyici yorum
*
*

5) Bağış
6) http://www.youtube.com/watch?v=mpWZzeIBI7g&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ddV_AzkpC5E
-sadece 1 kere tıklamak
-beğenmek
-güzel bir erep dışı yorum yazmak
7) Hepsi

MuratSelim
MuratSelim Dia 1,842, 11:15

V.

erktozgr
erktozgr Dia 1,842, 11:16

--- v31 ---

YOK3D1C1 TR
YOK3D1C1 TR Dia 1,842, 11:18

Güzel bir makale +v s var 🙂

mimarbaz
mimarbaz Dia 1,842, 11:20

v

verticalhorizon
verticalhorizon Dia 1,842, 11:20

yine yeniden türk'ün ateşle imtihanı

YOK3D1C1 TR
YOK3D1C1 TR Dia 1,842, 11:20

Polonya bizim topraklarımızda kalıcı kalmaz zaten makalede dendiğin gibi bonus içinde yüzüyorlar ama Bulgaristan ve Sırbistan için aynı şeyler söylenemez Bulgaristan antlaşmayı bozup bize saldırabilir... Bunun yanında Sırbistan ise Mısır'a saldırıp oradan ortadoğuya geçebilir yani Türkiye 3 cephede birden zorlu bir savaş bekleyebilir gibi görünüyor...

SultanGaliev
SultanGaliev Dia 1,842, 11:26

polonya gecen seferki gibi kacmasin de yine...

verticalhorizon
verticalhorizon Dia 1,842, 11:27

bence bulgaristan antlaşmayı bozmayacak. Yoksa kıbrıs dolanmaya kalkmaz. Sırbistan bize NE verir mısırdan dolanır arabistan dan geçip asyaya geçecek. Polonya da türkiye üstünden gitmeye çalışacak. Makedon ve bulgaristan bence asyaya geçmeyecekler.

ozanc
ozanc Dia 1,842, 11:27

v+s

ibrahim2626
ibrahim2626 Dia 1,842, 11:27

48 kaçınç:(

Finishimm
Finishimm Dia 1,842, 11:32

Emeğine sağlık

finishim3002
finishim3002 Dia 1,842, 11:35

adam

Serkan54
Serkan54 Dia 1,842, 11:41

uykusuz geceler yakın fırsat varken uykuya doyalım.

Temir Beg
Temir Beg Dia 1,842, 11:45

güzel

DeMaRaVeR
DeMaRaVeR Dia 1,842, 11:48

voted.
sal gelsin

Yarakopolidis
Yarakopolidis Dia 1,842, 12:00

voted

RoteBaron
RoteBaron Dia 1,842, 12:12

Allah Turke Yar Olsun!

Xsi Leah
Xsi Leah Dia 1,842, 12:31

helal dostum. sen bu işten anlıyorsun ve bize lazımsin. birilerinin haritayı ve düşmanları iyi okumasi lazım ki doğru ve yerinde hareket edelim. resmen hükümetlerin bir açığını kapatiyorsun

Era Sarp
Era Sarp Dia 1,842, 13:09

Voted. Guzel makale (:

Yeni olusan alliancetan (TWO) da bahsedebilirdin (:

Zordacz
Zordacz Dia 1,842, 13:11

Hey turkeys, we're coming for you!

Tjutg Simzb
Tjutg Simzb Dia 1,842, 13:15

Oylandı, SWF süper olmuş 🙂.

ufkapr
ufkapr Dia 1,842, 13:18

haha sonu swfnin cok güzeldi ya la 😃

Yavuz  Sultan  Selim
Yavuz Sultan Selim Dia 1,842, 13:27

Su silinmeyi agziniza almasaniz iyi olacak... Bak Yunan nasil yapiyor da bir turlu silinmiyor.... Gerekirse ayni taktiklerle silinmeyeceksin.....

ReaperFather
ReaperFather Dia 1,842, 13:47

babyboom yapılabılır arkadaslar

AnilCal
AnilCal Dia 1,842, 13:49

biz bu polonyayı 1 kere durdurduk adamlar silinmekten korkup sınırı kapatmışlardı tekrar neden olmasın

TalhaYlmaz
TalhaYlmaz Dia 1,842, 14:05

zordacz come come come to my cock

zardelenyasin
zardelenyasin Dia 1,842, 16:46

madem amaç çin , o halde one-eden savaşlarına destek oluyor mu? yada neden olmuyor

incibasgan is back
incibasgan is back Dia 1,842, 16:58

+v

sal gelsin

zoologic
zoologic Dia 1,842, 18:56

ha ha videolar cok iyi!

Pengarox
Pengarox Dia 1,842, 21:06

Polonya insanını oldum olası sevmem zaten.

alpars
alpars Dia 1,842, 21:54

Allah ne verdiyse vuracağız,gelsinler bakalım

AnatolianFalcon
AnatolianFalcon Dia 1,842, 22:27

Ellerine saglık kardeşim...

yusufts
yusufts Dia 1,843, 01:06

kılıçlar kuşanıla...

KivancKaya
KivancKaya Dia 1,843, 01:49

ulan halen silinme diyorsunuz. Polonya bir bok değil. Onu alırız. Ancak sıkıntı sırp ve bulgar saldırısı olur. Yine de silinmeyiz. Ancak bu eden in sonu olabilir

TrustMeDaddy
TrustMeDaddy Dia 1,843, 02:41

la ne kadar büyüttünüz polonyayı, bi bok değil onlar. karşılarında dişli bi düşman hiç olmadı, fransayla amerikayla uğraşıp durdular tarihleri boyunca. bizle birebir savaşa tutuşursalar uzun vadede olacak tek şey sömürgelerini kaybedip orjinal topraklarına çekilmeleri olur. esas çekinmeniz gereken ülke sırbistan. tek başına bile tehlikeliler, bir de yanlarında bulgarlar gelirse yanarız.

HypoTaLaMusS
HypoTaLaMusS Dia 1,843, 03:28

polonya gelicekde isyanlara nasıl dayanıcak kolay kolay geçemezler üstümüzden

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.