[УДК] Новий початок. Огляд результатів зовнішньополітичних опитувань.

Day 4,282, 14:56 Published in Ukraine Romania by Foreign Affairs of eUkraine



Вас вітає вступний випуск інформаційного вісника Українського дипломатичного корпусу. Матеріал доволі цікавий, але перед цим кілька важливих організаційних оголошень. Отож, не гаймо часу, тому що читати буде достатньо.




Статутна частина

УДК відновлює свою роботу в якості автономного зовнішньополітичного відомства еУкраїни, яке діє незалежно від МЗС. Робота УДК є неперервною незалежно від чинного уряду, який може приймати рішення про надання фінансової підтримки для Корпусу або ж його скасування.

УДК має на меті виконання представницької та інформаційної місій. Представницька місія полягає у підтриманні сталих відносин з іншими країнами дипломатами, які не будуть змінюватися з плином часу та зміною урядів, та діятимуть виключно в інтересах українського суспільства. Інформаційна місія передбачає періодичний випуск інформаційно-аналітичних статей стосовно подій в еСвіті та всередині країни.

Контролює роботу УДК Голова відомства, який надалі обиратиметься з-поміж чинного складу дипломатів шляхом внутрішнього голосування після відставки попереднього або відповідного рішення дипломатів. Завданням Голови є налагодження роботи Корпусу, формування посольського складу, розподіл завдань тощо. Для підтримання незалежності роботи УДК обов'язки Голови відомства не може виконувати людина, що паралельно входить до складу чинного уряду або обрана Президентом.

Рішення про розпуск УДК, аналогічно вибору нового очільника, приймається всередині відомства.





Український дипломатичний корпус оголошує набір працівників. На даний момент, планується набрати 5 дипломатів, кожен з яких отримає по одному регіону: Західна Європа, Східна Європа, Азія і Океанія, Африка та Близький Схід, Північна та Південна Америки.

Основною вимогою до посольського складу є наявність Discord– та Telegram-аккаунтів в цілях активної координації з представниками інших країн, звісно, що англійською мовою. На роботу не можуть бути прийняті особи, раніше помічені в діяннях проти України або її союзників, а також ті, хто активно підтримував такі діяння.

Охочі працювати в УДК можуть звертатися в ПП або в Discord до Stormy Seabird.

В рамках серпневої каденції уряду прийнято рішення про державне фінансування УДК в максимальному розмірі 300 000сс на місяць, які будуть витрачені на зарплати працівникам та на інші витрати, пов'язані з діяльністю Корпусу.





Тепер можна перейти до аналітики. Нещодавно в еУкраїні проводилися цілих два зовнішньополітичних опитування: державне і приватне. Результати державного всі в загальному бачили, а от приватне зібрало не надто багато респондентів, кілька з них додатково попросили про видалення їх відповідей, тому було прийнято рішення про закриття опитування.

Однак, ситуація склалася таким чином, що результати приватного опитування частково, але будуть представлені публіці в рамках детального огляду результатів цих двох опитуваннь.

Загалом обидва опитування пройшов 91 респондент. 21 особа відзначилася в обох опитуваннях, 66 пройшли лише державне (не зайвим буде згадати організовану “обов’язковість” державного опитування під загрозою виключення з державних програм), а у приватного унікальних респондентів лише 4.


Результати опитувань однаково зазначили полярність поглядів між різними політсилами країни, а також те, що самі партії не схильні до повальної одностайності. Нижче на діаграмі наведені наведено розподіл голосів між трьома загальними напрямки: про-Астерія (включаючи Гідру), про-КОД та нейтралітет (відповіді типу “нейтралітет або [блок]” зараховувалися на користь вказаного блоку).




Найбільше прихильників отримав напрямок про-Астерії (36 респондентів з 91 – 39,6%). Основний кістяк підтримки про-Астерійського шляху складають коаліційні партії, які довгий час скеровували державну політику саме в цей бік, більше частина представників партій з-поза топ-5 та майже 40% позапартійниїї громадян. Найбільш послідовний прихильник курсу про-Астерія – Republican Party (75%).

В основному сили сьогоднішньої опозиції, які організували державне опитування під час роботи свого уряду, здебільшого, але не одноголосно підтримують напрямок про-КОД, який вони намагалися нав’язати в якості державного курсу. Не дивлячись на те, що лише серед респондентів-партійців National Front взагалі немає про-Астерія відповідей, найбільший відсоток підтримки про-КОДу демонструє 14 Division (60%). Лише 21 респондент висловив прихильність цьому напрямку (23,1%).

Нейтральною еУкраїну хочуть бачити більше половини позапартійних громадян (52,4%), майже половина респондентів партій Black Union, National Front та New Generation. Отримавши в загальному підтримку від представників усіх топ-5 партій, нейтральний курс підтримує майже стільки ж людей, скільки й про-Астерію – 34 з 91 (37,4%)



Виходячи з результатів цих опитувань, можна зробити висновок, що оптимальним, на думку нашого суспільства, наразі є балансування державного курсу між нейтралітетом та підтримкою про-Астерійських сил. Аргументами на користь останніх називали тривалу співпрацю з країнами-членами Астерії та Гідри, а також присутність серед членів КОДу історичних ворогів України, з якими у нас, в тому числі не так давно за ігровими масштабами, були серйозні конфлікти. До слова про Гідру, в рамках державного опитування цей альянс не розглядався, однак в приватному опитуванні здобув помітну підтримку.


Противники про-Астерійського курсу здебільшого незадоволені наявністю в альянсі Румунії, або ж висловлювали протест проти встановленої раніше протягом цього року диктатури, що тривала кілька місяців, зокрема як відповідь на спробу агресивної зміни офіційного курсу країни на про-КОД, згідно з офіційною позицією.

Однак, є дещо спільне, що об’єднує прихильників усіх трьох напрямків – зневіра, що Україна взагалі колись вступить в альянс, хоча й така можливість вже неодноразово у нас з’являлася. Прихильники нейтралітету говорять про те, що по обидва боки барикад є як і (колишні) друзі, так і вороги чи неприхильні до нас країни, або ж відмічають про небажання спостерігати постійні зміни курсу в рамках ситуації, що склалася.




Попри те, що приватне опитування доволі сильно викривлене переважанням про-Астерійської Republican Party серед респондентів, можна зробити певні висновки з опитуванням по союзникам і ворогам країни.

Нижче на діаграмі представлено результати опитування для країн, які відмітили бодай 7 з 25 респондентів (знівельовано країнами, які зазначили лише по 1-2 респонденти). Рейтинг базувався на почерговості зазначення країн, респондентам необхідно було зазначити спочатку країну з найкращими/найгіршими відносинами з еУкраїною на їх думку, а далі в порядку спадання пріоритету. Коефіцієнт 1 або -1 могла отримати країна, яку б усі респонденти назвали головним союзником або ворогом відповідно.


Найменше респондентів відмічали (як позитивно, так і негативно) Чилі (7 разів), найбільше – Тайвань (16).

Враховуючи полярність позицій, можемо говорити як про беззаперечно позитивне ставлення всієї країни до Тайваню, а також переважно позитивне до Литви, Македонії та Латвії, так і про загальне упередження до таких країн, як Угорщина, Аргентина, Росія та США.

Найбільше вважають за потрібне покращувати відносини еУкраїни з Тайванем та Польщею, а також Латвією, Литвою і Туреччиною. Усі ці країни були названі прихильниками як про-Астерії, так і про-КОДу, а також і нейтралітету.




Ось такі результати опитувань, але це лише цифри і слова. Важливим є те, що результати дій усіх попередніх урядів і великого скандалу з вибором курсу, що триває і досі, поставили нас у неповоротке становище на мапі. Різка зміна курсу без згоди бодай більшої частини населення поставила під загрозу усі подальші кроки української дипломатії, в яку б сторону вони не були. Наше оточення на мапі змінилося. З країнами, які назагал вважалися ворогами, відкрито ТВ на наших регіонах, союзні або нейтральні до нас країни поблизу наших кордонів захоплені, а ТВ з ними частково втрачено.

Відкрита позиція підтримки старих друзів може загрожувати швидким зникненням з карти на довгий час. Перехід до "нових" означатиме знехтування принципами і рух за вітром туди, де більше сили. Спроба ж балансу на межі, визначаючи себе нейтральною країною, може і надалі залишити нас на полі "вічного про-щось" курсу або спричинити загальну втрату інтересу будь-кого до нас.

Це все не новина. Як і те, що єдиний доцільний варіант розвитку подій – прийняти думку більшості. На даний момент майже 80% країни бачать наше майбутнє геть не там, куди її зовсім не так давно намагалися завести ті, хто або вже все полишили і пішли, або провокують “нових” друзів залишити Україну без бонусів.

Діяльність УДК найближчим часом буде направлена саме на розвиток стосунків з нейтральними та країнами про-Астерії. Завдання полягатиме у відновленні стосунків з союзниками після шалених гойдалок зовнішньополітичного курсу, а також у спробі відшукати нових союзників в різних частинах світу та потенційних партнерів для ТВ.

Ще раз запрошую усіх охочих до роботи в лавах Українського Дипломатичного Корпусу.



Голова Українського Дипломатичного Корпусу,
Stormy Seabird