Fundo lig/desl

Join the new world

 

Најаките фаци во еМакедонија =]

Dia 1,385, 14:16 Publicado em Republic of Macedonia (FYROM) República da Macedónia (ARJM) por Killua.HxH
1.Scymex почнува со Шиме , тој е најакиот моментално Македонец воедно и тенк најомразен лик од страна на грците , дури што не почнале да пискаат како и во рл !!!.

2.Aexil Kong После шиме нашиот ноќен чувар Aexil кој не брани преку ноќ исто така многу јак тенк!!!

3.Lavcan Богот на хаосот , кој го направи најголемиот хаос кога ја напушти Мрдлjс воедно и председателските избори !!

4.MagiMaster Ехехехе кај што се пишува за рефунд еве го и него .

5.Seleuk Nikator еден од најголемите спамери,воедно и учител на Томибаир хд
..

6.Panzerite [незнам кого да издвојам] Нема караница во која не се вмешани
хехе поготов ако е за рефунд да се укине одма бараат ..

7.DexterMK Тенкашот наш али пошто шиме и аехил не му даваат се префли на политиката хехе.

8.Maxep Порано тенк , али поради владата , и поранешните си се префли на економија и раат глава :Д

9.Ivan Vancho Makedonski нема човек што не го знае ,двеста сина тој има тестаментот незнае од кај да го почне па затоа се кај мене хехеех Ајде свите јуриш ванчо дели голд !!

10.Digisoft нема зборови,предавник и уште се фали дека мава за грција легенда бе хД

11.Bojan aka t-mac следниот Чегевара кај има востание тој таму е!

12.Strumjanin човек кој успеа да не обедини нас македончињата и да одиме на грција ,искрено најдобар председател да се сите такви , жално што е во двоклик.

13.Hoban Washburne aka Амерички шпиун хехеех 🙂

14.Apo Nenormalnio - Пазете се бидејќи ненормалниот е тука хД

15.Fricke - Diktatorot sto duri ne mu dava ni na Aexil pristap , sea da mu ja pazam i ja od ban kje treba 😃

16.Додади те некого во коментар ќе биде ставен поздравв!!
 

Comentários

vasko premier
vasko premier Dia 1,385, 14:30

buuuuuu

dimeski
dimeski Dia 1,385, 14:45

Мудаш си го заборавил.

fuzzy0wuzzy
fuzzy0wuzzy Dia 1,385, 14:52

Maxep e najdobar, o7

Black Bess
Black Bess Dia 1,385, 14:52

Си можел уште нешто да пишеш за мене : D Главен соперник на крекерот ; )

dimzaaa
dimzaaa Dia 1,385, 14:54

me and wildo - chaos party animals

VittaX
VittaX Dia 1,385, 14:54

стај го дон тас, мудаш, јуни, бандини...

Tashev
Tashev Dia 1,385, 15:07

И мене

benzinMKD
benzinMKD Dia 1,385, 15:10

nikoj nikade ne odi bez benzin : D

MACEDONIAN T REX
MACEDONIAN T REX Dia 1,385, 15:28

stai go Fricke i Kojoti2 da se izgazzam od smeenje ! za kojoti2 ima so da se pise a za fricke tesko ama ke se najde neso

AntitalenaT
AntitalenaT Dia 1,385, 15:29

Irelevantno me nema mene !!!

Ubaci go indija ,prf impinc ljolj 😃

Rengenoot
Rengenoot Dia 1,385, 16:36

Mudash обавезно!

TheTrooper69
TheTrooper69 Dia 1,385, 21:57

offffffff...bez digi soft i macedonian t rex kaj si pisel statija? c cc c c

Bojan aKa T-MaC
Bojan aKa T-MaC Dia 1,386, 03:51

nema kaj da mi bega cegevara osven od CIA i mene ako ne me skinat 😃

Mister Spooky
Mister Spooky Dia 1,386, 03:51

Nema mene, nema vote :DDD

Drente
Drente Dia 1,386, 03:54

lazarosa treba da go ima bez nego ni u wc ne se ide

TheWickY
TheWickY Dia 1,386, 03:55

Многу луѓе си заборавил ! ! !

Mile Blazeski 555
Mile Blazeski 555 Dia 1,386, 03:57

kaj ti e Strumjanin???

NEmoN MKD
NEmoN MKD Dia 1,386, 04:00

Voice of Macedonia ??

Captain Igor
Captain Igor Dia 1,386, 04:00

v+S

gogo master
gogo master Dia 1,386, 04:01

струме го нема!

Hoban Washburne
Hoban Washburne Dia 1,386, 04:01

Го нема и американскиот шпиун... : \

Drente
Drente Dia 1,386, 04:04

tocno.. on e vraten i e megu nas 😃

NemaVeza
NemaVeza Dia 1,386, 04:07

11.Bojan aka t-mac sledniot chegevara kaj ima vostanie toj tamu e

Chegevara !! xaxaxaxa : D

Lord Gramat
Lord Gramat Dia 1,386, 04:14

LazarosaMKD

thedragon
thedragon Dia 1,386, 04:33

nubsssssss xD

cakiMK
cakiMK Dia 1,386, 05:54

cakiMK ?? 😛

Jurukov
Jurukov Dia 1,386, 07:49

0/7

filozof123
filozof123 Dia 1,386, 08:06

staj go lazarosa, on e najjakiot makedonski tenk i najstar nas igrac...
ne gi smetaj kupenive 😃

Toniey
Toniey Dia 1,386, 08:07

voix aka sasa mijalkov xDD

Hristijan Mitevski
Hristijan Mitevski Dia 1,386, 08:08

Hristijan Mitevski КАЈ ТИ Е??????-.- Срамота.

Memo Aga
Memo Aga Dia 1,386, 08:08

13.Hoban Washburne aka Амерички шпиун +1111!!!!!

Memo Aga
Memo Aga Dia 1,386, 08:09

Ставиго ДедаНое човек на мудроста мир со грците и давање на наши региони па кај си го вишол тоа и мало дете да е нема да нарпаве така : )

MacedonianSoldierAlexander
MacedonianSoldierAlexander Dia 1,386, 08:10

Еднаш кирлица еднаш latinica xD

Jakata19
Jakata19 Dia 1,386, 08:20

Admiralot go nema ....covekot so trebase da se kandidra za precedatel ama poradi pustite obvrski na fax ne pojde iako mislam deka ke go bidese 😁)

Coksi
Coksi Dia 1,386, 08:25

A jas ???

BugsMoney
BugsMoney Dia 1,386, 08:27

eeehee mnogu si zaboravil
Fricke- baniranjeto mu e fetish
kepenci- ljubitel na gejci saka da zivee so niv vo mir i harmonija
metoodius magnus- sea slabo go ima vo javnosta megjutoa porano bese megju najaktivnite emakedonci sekojdnevno imase nesto da se procita nesto dobro vo negoviot vesnik
the dragon- prviot sto sitkase drzavjanstva za 2 gold i sto go fatija : D
14walcott- sitkac na drzavjanstva na gejci za 10gold, baniran i potoa preku vrski od smee again odbaniran..
juni- sho sve nemoze da se napise za nego : P

i mnogu mnogu drugi samo ne mi teknuva vo momentov

MKD Foreverrr
MKD Foreverrr Dia 1,386, 09:27

Пу како не ти е срам! А мене бе! Ја сум позната личност, ако излезам мене 100 души ќе ме поздрават! Вие не сте позната личност вие одвратна личност сте!!! Абе ја сум кока кола за вас...

(Мала Шала) : PPPP

onfodapi
onfodapi Dia 1,386, 09:30

onfodapi - Обичен играч = )

mac3donia
mac3donia Dia 1,386, 09:51

Nc nc nc nc nc mene me nema ej .... sram da vi e : )

oguzhan58
oguzhan58 Dia 1,386, 09:57

turi me mene kao najgolem multas xD!

Strastniot
Strastniot Dia 1,386, 09:58

И јас не сум лош...

AsT89
AsT89 Dia 1,386, 10:03

ddr32 , zocikuba , kostamakedonecot i uste eden imase ali mu zaboraviv ime znam vrhoven pretsedatel bese : )

Angelique.A
Angelique.A Dia 1,386, 10:07

9.Ivan Vancho Makedonski нема човек што не го знае ,двеста сина тој има тестаментот незнае од кај да го почне па затоа се кај мене хехеех Ајде свите јуриш ванчо дели голд !!
Затоа има една ќерка, не мора да се мисли. xD
V+Sub

eMacedon
eMacedon Dia 1,386, 10:14

Najdobro e da gi stavis site sto pisale i gotovo !

bosheskimartin
bosheskimartin Dia 1,386, 10:19

United Macedonia

Krste_nik
Krste_nik Dia 1,386, 10:20

Добра идеа за статија, ама ептен лоша реализација. Ама гајле ти е, ќари субови. 🙂

tomibair
tomibair Dia 1,386, 10:23

учителе пеетткаа??????

nidzolica
nidzolica Dia 1,386, 10:28

Si go zabrail Lazarosa,Mudas, i mnogu drugi !!!

batka.sk
batka.sk Dia 1,386, 10:30

Ama i Laki e faca .Posebno ako e stariot LAZO.

Aexil Kong PRC
Aexil Kong PRC Dia 1,386, 10:30

Fricke diktatorot na #emkd i mene duri ne mi dava pristap : P

 
Publicar comentário

O que é isso?

Estás a ler um artigo escrito por um cidadão do eRepublik, um imersivo jogo de estratégia baseado nos países do mundo real. Cria uma personagem e ajuda o teu país a alcançar a glória, enquanto te tornas num herói de guerra, num editor reconhecido ou num guru das finanças.