Impeachment - Megosztottság

Day 4,690, 08:37 Published in Hungary Hungary by Defender of Ascalon

Hol volt, hol nem lett.....

Jó szerencsét!


Zene: Madness - House of Fun

Egy impeachment még nem im-peach-ment
két impeachment az már im-pech-ment

A jelenlegi helyzethez vezető történéseket, feltételezhetően, mindenki ismeri. Szavaztunk már egy hete is a kormányváltásról (bizalmatlansági az elnök saját kérésére), utána vitáztunk pár cikk alatt és körlevelekben egy kormánypárti puccs lehetőségéről, tegnap pedig lefutott egy második impeachment beadvány.

A lakosság a kérdésben erősen megosztott, támogatók és ellenzők megszólaltak egyaránt, olvashattunk érveket és ellenérveket, egymás véleményének elfogadását avagy éppen kiröhögését, sőt, értetlenkedő mérgelődéseket, okos szaktanácsokat, "liberális demokrácia" értelmezéseket, félelmeket, aggodalmakat, vádakat, puccsozást.
A kongresszus is megosztott volt mindkét bizalmatlansági kapcsán, amiképp a vész-diktatúra tervével szemben is, örömmel olvastuk képviselőtársaink őszinte megnyilvánulásait arról, mit is gondolnak akár a szereplőkről, akár a szituációról.
A Magyar Civilek Pártja is megosztottan foglalt állást az ügyben, a fentiekhez hasonlóképp ez minket sem lepett meg, lássuk be, a vélemény szabad, és néha azokkal értünk egyet, akik velünk nem értenek egyet. Ez benne a szép.

A kormányváltás körülményei is ismertek: az elnök bevallottan troll-elnökként került pozícióba, pártja idáig kemény ellenzékként működöt (állítólag ezért tartották benn valakik őket a top5-ben). Kormányra kerülvén a korábbi kormánytagokkal együtt komoly munkába kezdtek, ezt többen elismerték, akikkel korábban vitája (problémája) adódott. Sajnos máig tisztázatlan (magánügy tisztelete) körülmények között, betegségre hivatkozva az elnök lemondott, kérte a leváltását, ez nem sikerült, az elnök funkciók offline karakternél történő beragadásával az ország sodrásba került. A második impeachment ezt hivatott feloldani.

A közhangulat a szokásosnál is lőporosabb és hordósabb lett, több szakértő elmondta objektív véleményét arról, hogy szerinte mi hogy van. A közhangulatot ez vagy érdekelte, vagy nem. Jó szokásunkhoz híven a helyzettől függetlenül (üdítő kivételektől eltekintve) ismét személyeskedések és régi sérelmekre alapulva próbáltuk meg kvázi jól megkeresni, hogy milyen megoldás miért elfogadhatatlan.
Volt egy hetünk. Az hét nap. Hét nap alatt sem a kormány (amely az elnök nélkül nehézkes országgal kényszerült kezdeni valamit), sem a kongresszus (lássuk be), sem a lakosság (mert ő mit tudott volna?) nem csinált semmit. Vártuk, hogy a sült galamb egyből a WC-be röppenjen (minek az a köztes hercehurca).

Így érkeztünk el a 2. Impeachment törvényhez, amelynek szavazását ki izgulva, ki kárörvendve, ki az asztal alatt ételmaradékokkal vívva élet-halál harcát - követtünk. Igen, ez volt az a bekezdés, amelyiket végképp nem kellett volna elolvasni. Most már persze mindegy.


A Kongresszusi mandátumáról már korábban lemondott néhány képviselőtársunk, illetve az elnök egyben képviselő is volt, ő sem szavazott. 2 fő a HMSZ-ből, 1 fő MHP-ból, 1 fő a NÉP-ből, 1 fő a Repülősök pártjából.

A szavazás pártok szerint:


..

..

..

..


A fenti ábrákból látható, hol mennyien szavaztak és miképp. A leginkább aktív frakció az MHP 100%-os részvétellel, a legkevésbé aktív, a NÉP frakció, 11%-os részvétellel.


Az Olvasóra bízom, döntse el:
- van-e pártok alapján szembenállás?
- vannak-e pártokon belüli egységes álláspontok?

Felmerül(het) a kérdés: ha az inaktívak, tartózkodók is az IGEN-re szavaztak volna, akkor sikeresen átmegy-e a kormányváltási törvény?


A válasz: nem. Éppen csak, de nem. Habár a szavazás végén többen is támogatták, még a hiányzókkal együtt sem kapta volna meg az egyébként a szavazatok negyedével (1 szavazatnyi lemaradással) második helyen végző aspiráns a kormányrudat.

Kérdés: mi lesz a következő 2 hétben? Talán semmi. Talán konkrétan a semmi lesz. Vagyis nem lesz semmi. Sem ország, sem kongresszus, sem semmi egyéb. Lesz-e puccs? Vannak, akik a szavazásban nem hisznek, de tiszta jövendöléseikben igen, szerintük, lesz puccs. Remélem, tévednek.

Kérdés: mi vár a következő elnökre? Sok meló. Kongresszussal foglalkoznia nem kell, tehát voltaképp demokratikus diktátor lesz, adott esetben majd visszamutogathat elődeire, esetleg a kongresszusra, a pártokra, esetleg 1-2 pártra, esetleg kifejezetten néhány személyre. Vagy marad a sok meló, és azzal kell foglalkoznia neki és a kormányának.




Köszönöm a figyelmet
DoA