Вклучи/Исклучи амбиент
Just Rock

offline [ offline ] 31 Just Rock

Мртов државјанин
Локација: Шведска Шведска, Smaland Државјанство: Литванија Литванија
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Сеп 17, 2012

Државен чин: 0

Политички неактивен

Нема воена единица

Уредник

No Residence City

Пријатели (280)

види ги сите

Медали

 • Freedom Fighter

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  10

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  3

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul

  Медиумски магнат

  Стекни се со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  46

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero

  Херој на ослободителна војна

  Започни востание и ослободи ја таа област

 • super soldier
  42

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder
  1

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и им помогна да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary
  1

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена..  0/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  12

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Воени карактеристики

Ground
Division 1
Достапно за ниво 1-34 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 1
 • Deal 75,000 damage with Small Bombs
 • Add 10,000 damage to Bazookas with Bazooka Boosters
 • Добиј 2 Gold со освојување на Херој на битка медал
Division 1
Сила

Skill distribution

10,606.50
Воен чин Fuerza mundial 12,418,278 / 14,500,000 Fuerza mundial
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Карактеристики:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Airman 0 / 10 Airman

Одликувања

Вистински патриот

Штета

61,466,952 за Литванија

Напредок:
61,466,952 / 100,000,000

Историја на Вистински патриот

Штета

497,462 за Poland

Напредок:
497,462 / 100,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

9,857,724 за Индија

 Постигната при обид да се освои Gujarat од Албанија на ден 2,064

Историја на герилските битки

10
16
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби32 Употребени големи бомби2 Последна употреба: Голема бомба за Нов Зеланд во битката против Република Молдавија на 2,064-иот ден