Вклучи/Исклучи амбиент
Funnyte

offline [ offline ] 92 Funnyte

Локација: Литванија Литванија, Lithuanian Highland Државјанство: Литванија Литванија
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Авг 10, 2011

Државен чин: 65

За мене

Медали

 • Freedom Fighter
  2

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  61

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  11

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul

  Медиумски магнат

  Стекни се со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  19

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero
  3

  Херој на ослободителна војна

  Започна востание и ослободи 3 области

 • super soldier
  558

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder
  1

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и им помогна да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена..  0/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  15

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Воени карактеристики

Ground
Division 4
Достапно за ниво 70+ Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 4
 • Предизвикај 1,500,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 40,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 5 Gold со освојување на Херој на битка медал
Division 4
Сила 139,738.01
Воен чин Бог на војната * 154,949,840 / 200,000,000 Бог на војната *
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Карактеристики:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Senior Airman **** 969 / 1,300 Senior Airman ****

Одликувања

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 4

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 5

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 6

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 6

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 6

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

Вистински патриот

Штета

251,399,794 за Литванија

Напредок:
251,399,794 / 300,000,000

Историја на Вистински патриот

Штета

90,512,262 за Poland

Напредок:
90,512,262 / 300,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

58,696,833 за Литванија

 Постигната при успешно освојување на Hrodzienskaya од Белорусија на ден 2,354

Историја на герилските битки

0
1
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби36 Употребени големи бомби0 Последна употреба: Мала бомба за Полска во битката против Аргентина на 2,590-иот ден