Вклучи/Исклучи амбиент
miestiete

offline [ offline ] 33 miestiete

Мртов државјанин
Локација: Литванија Литванија, Lithuania Minor Државјанство: Литванија Литванија
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Јуни 17, 2011

Државен чин: 0

Политички неактивен

Нема воена единица

No Residence City

Пријатели (376)

види ги сите

За мене

Медали

 • Freedom Fighter

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  20

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  6

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul

  Медиумски магнат

  Стекни се со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  34

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero

  Херој на ослободителна војна

  Започни востание и ослободи ја таа област

 • super soldier
  165

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и помогни им да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена..  0/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  13

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Воени карактеристики

Ground
Division 1
Достапно за ниво 1-34 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 1
 • Deal 75,000 damage with Small Bombs
 • Add 10,000 damage to Bazookas with Bazooka Boosters
 • Добиј 2 Gold со освојување на Херој на битка медал
Division 1
Сила 41,366.52
Воен чин Putere Mondială * 15,350,850 / 18,000,000 Putere Mondială *
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Карактеристики:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Airman 0 / 10 Airman

Одликувања

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 1

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

Вистински патриот

Штета

133,134,276 за Литванија

Напредок:
133,134,276 / 150,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

15,447,835 за Литванија

 Постигната при обид да се освои Zemgale од Колумбија на ден 2,377

Историја на герилските битки

0
0
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби26 Употребени големи бомби0 Последна употреба: Мала бомба за Литванија во битката против Шведска на 2,282-иот ден