Вклучи/Исклучи амбиент
Briight

offline [ offline ] 89 Briight

Локација: Полска Полска, Dainava Државјанство: Литванија Литванија
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Апр 30, 2011

Државен чин: 69

Медали

 • Freedom Fighter
  17

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  68

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  14

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president
  1

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul

  Медиумски магнат

  Стекни се со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  256

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero
  4

  Херој на ослободителна војна

  Започна востание и ослободи 4 области

 • super soldier
  592

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и помогни им да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary
  8

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена..  0/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  96

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

 • prestige hunter

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Воени карактеристики

Ground
Division 4
Достапно за ниво 70+ Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 4
 • Предизвикај 1,500,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 40,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 5 Gold со освојување на Херој на битка медал
Division 4
Сила 148,017.29
Воен чин Титан * 3,524,135,613 / 4,000,000,000 Титан *
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Карактеристики:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Squadron Leader * 160,039 / 170,000 Squadron Leader *

Одликувања • Celebrated the 8th Anniversary of eRepublik on Day 2,922.

 • Шутер на топката

  Завршена мисијата “Бразилска саботажа”. Одликување доделено на ден 2,398.

 • Кутија со петарди

  Прославување на ден 2,500 од новиот свет со набавка на 50 пакети воени вишок. Одликување доделено на ден 2,500.

 • Cupid Killer

  Completed the "Cupid's Revenge" missions. Decoration awarded on Day 2,281.

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 3

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Aircraft Damage Leaderboard of his Military Unit

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 3

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Прворангиран убиец

  Помогнал на својата воена единица да освои прво место на трката за убивање, дивизија 2, Lithuania. Одликување доделено на ден 2,474.

 • Halloween Hunter

  Defeated the Headless Horseman! Decoration awarded for restoring peace and balance to the New World in the "Headless Horror" event which took place between Days 2,899 and 2,904.

 • Heavyweight Champion

  Member of a Regiment finishing in top 100 global ranking of Regiment Rumble, which took place between Days 2,807 and 2,813.

 • Professional Boxer - 3rd Tier

  Member of a "Bronze Tier" Regiment. Decoration awarded for excellence in Regiment Rumble, which took place between Days 2,807 and 2,813.

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 3rd in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Team Player

  Helped his Military Unit to win the 1st place in the New World Cup, Division 2, Lithuania. Decoration awarded on Day 2,415.

 • 2

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 2

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 3

 • 2

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 2

 • 2

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 3

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 3

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 4

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 5

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 14

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 15

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • 16

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 3

 • 17

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 3

Вистински патриот

Штета

8,381,554,497 за Литванија

Напредок:
8,381,554,497 / 8,400,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

1,072,587,148 за Финска

 Постигната при успешно освојување на Eastern Anatolia од Турција на ден 3,542

Историја на герилските битки

7
17
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби161 Употребени големи бомби57 Последна употреба: Мала бомба за Литванија во битката против Аргентина на 3,558-иот ден