Вклучи/Исклучи амбиент
martuxx

offline [ offline ] 40 martuxx

Мртов државјанин
Локација: Романија Романија, Donbas Државјанство: Украина Украина
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Фев 06, 2011

Државен чин: 0

Политички неактивен

Нема воена единица

Пријатели (569)

види ги сите

За мене

Wiki page

ქართველი ნაციონალისტი

Медали

 • Freedom Fighter
  5

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  27

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  3

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president
  1

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul
  1

  Медиумски магнат

  Се стекна со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  145

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • sky hero

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero
  3

  Херој на ослободителна војна

  Започна востание и ослободи 3 области

 • super soldier
  140

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder
  2

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и им помогна да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary
  1

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена..  2/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  17

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

Воени карактеристики

Ground
Division 2
Достапно за ниво 35-49 Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 2
 • Предизвикај 375,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 20,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 3 Gold со освојување на Херој на битка медал
Division 2
Сила 35,135.85
Воен чин Бог на војната * 158,041,304 / 200,000,000 Бог на војната *
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Карактеристики:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Senior Airman * 327 / 380 Senior Airman *

Одликувања

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 3

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 3

 • Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 3

 • Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • Soldier of Fortune

  Proved to be the architect of my own fortune by taking part in the Soldiers of Fortune Event! Decoration awarded on Day 2,785.

 • Team Player

  Helped his Military Unit to win the 1st place in the New World Cup, Division 2, Lithuania. Decoration awarded on Day 2,415.

 • Рангиран во топ 50 во Lithuania, Епски натпревар во војување. Одликување доделено на ден 2,129.

 • Рангиран во топ 50 во Lithuania, Турнир за националниот штит. Одликување доделено на ден 2,094.

 • 2

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 2

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 2

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 2

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 2

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 2

  Рангиран во топ 10 во Lithuania, Епски натпревар во војување дневно рангирање. Одликување доделено на ден 2,129.

 • 3

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 2

 • 3

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 2

Вистински патриот

Нема штета како патриот за Украина од 1619 -иот ден.

Историја на Вистински патриот

Штета

1,241,686 за Poland

Напредок:
1,241,686 / 500,000,000
Штета

1,905,456 за Turkey

Напредок:
1,905,456 / 500,000,000
Штета

491,306,803 за Lithuania

Напредок:
491,306,803 / 500,000,000
Штета

33,818,832 за Georgia

Напредок:
33,818,832 / 500,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

91,353,904 за Иран

 Постигната при успешно освојување на Hormozgan од Турција на ден 2,190

Историја на герилските битки

118
73
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби93 Употребени големи бомби22 Последна употреба: Мала бомба за Србија во битката против Хрватска на 2,346-иот ден