Вклучи/Исклучи амбиент
iPSiArt

online [ online ] 1081 iPSiArt

Локација: Литванија Литванија, Lithuanian Highland Државјанство: Литванија Литванија
Возрасен државјанин

 

роденден на eRepublik

Ное 20, 2009

Државен чин: 1

Претседател на држава

Lietuviu Nacionalistu Partija Екстремна десница

Командант

Уредник

Resident

Пријатели (2393)

види ги сите

За мене

Wiki page

Faith and Duty

Медали

3

Диктатор приправник

Reached 10 consecutive days as a Dictator

1

Вистински диктатор

Reached 30 consecutive days as a Dictator

1

Ослободувач

Организирај успешна револуција и собори го Диктаторот

 • Freedom Fighter
  230

  Борец за слобода

  Ослободи окупирани области борејќи се во ослободителни војни.

  Повеќе информации

 • hard worker
  81

  Вреден работник

  Работеше 30 дена

 • congressman
  32

  Член на конгрес

  Победи на изборите за членови на конгрес

 • president
  6

  Претседател на држава

  Победи на изборите за претседател

 • media mogul
  2

  Медиумски магнат

  Се стекна со 1000 претплатници на твојот весник

 • battle hero
  3482

  Херој на битка

  Постигни најголемо воено влијание во битка

 • sky hero
  403

  Sky Hero

  Reach the highest war influence in an aircraft battle

 • campaign hero
  570

  Херој на кампања

  Постигни најголемо воено влијание во кампања

 • resistance hero
  193

  Херој на ослободителна војна

  Започна востание и ослободи 193 области

 • super soldier
  785

  Супер војник

  Напредувај со 250 поени за сила

 • society builder
  1

  Градител на општество

  Покани 10 (десет) луѓе во eRepublik и им помогна да го достигнат 10-тото ниво

 • mercenary
  51

  Платеник

  Порази 25 непријатели од 50 различни земји

 • Top Fighter
  21

  Најдобар борец

  Стекни се со едно од највисоките влијанија на денот во eRepublik за 30 различни дена.

  10/30 денови во Врвни борци

 • true patriot
  10524

  Вистински патриот

  Се бореше за земјата каде што си државјанин.

  Нанеси штета за земјата каде што си државјанин. Својот тековен напредок може да го видиш подолу во делот Вистински патриот.

 • prestige hunter
  14

  Prestige Hunter

  The Prestige Hunter achievement was awarded for completing the Weekly Challenge.

Воени карактеристики

Ground
Division 4
Достапно за ниво 70+ Карактеристики:
 • Ти се бориш во дивизија 4
 • Предизвикај 1,500,000 штета со новата мала бомба
 • Додај 40,000 штета на базуките со новиот бустер за базуки
 • Добиј 5 Gold со освојување на Херој на битка медал
Division 4
Сила 196,306.29
Воен чин Legends of Lithuania: iPSiArt Battalion XIV XIV 156,191,327,724 / 160,000,000,000 Legends of Lithuania: iPSiArt Battalion XIV
Airforce
Aircraft Division
Available for everyone Карактеристики:
 • You fight with Aircraft
 • Get 30 Gold when winning a Sky Hero achievement
Perception 0.00
Aircraft Rank Group Captain ** 10,698,407 / 11,044,000 Group Captain **

Одликувања

 • 9th citizen to achieve the rank of Group Captain. Rank achieved on Day 3,288

 • 5th citizen in Lithuania to achieve the rank of Aviator. Rank achieved on Day 3,168

 • 1st citizen in Lithuania to achieve the rank of Group Captain. Rank achieved on Day 3,288

 • 8th citizen in Lithuania to achieve the rank of Senior Airman. Rank achieved on Day 3,165

 • 1st citizen in Lithuania to achieve the rank of Wing Commander. Rank achieved on Day 3,261

 • 9th citizen in Lithuania to achieve the rank of Staff Sergeant. Rank achieved on Day 3,166

 • 2nd citizen in Lithuania to achieve the rank of Squadron Leader. Rank achieved on Day 3,174

 • 4th citizen in Lithuania to achieve the rank of Flight Lieutenant. Rank achieved on Day 3,169

 • 1st citizen in Lithuania to achieve the rank of Chief Master Sergeant. Rank achieved on Day 3,193

 • Кутија со петарди

  Прославување на ден 2,500 од новиот свет со набавка на 250 пакети воени вишок. Одликување доделено на ден 2,500. • Celebrated the 8th Anniversary of eRepublik on Day 2,922.

 • Battlefield Challenge Hero

  Completed the "Battlefield Challenge". Decoration awarded on Day 2,388.

 • Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit

 • Ран шутер

  Завршена мисијата “Бразилска саботажа” за помалку од 24 часа. Одликување доделено на ден 2,394.

 • член на елитна чета

  Член на една од 25 чети во светот на третото натпреварување на воените единици. Одликување доделено на ден 2,268.

 • Создавач на империја

  Поразени повеќе од 1000 непријатели на неговата земја за време на мисијата "Како да се изгради империја". Одликување доделено на ден 2,450.

 • Прворангиран убиец

  Помогнал на својата воена единица да освои прво место на трката за убивање, дивизија 4, Lithuania. Одликување доделено на ден 2,474.

 • Halloween Fighter

  Gained an enormous amount of Prestige Points during the "Headless Horror" event which took place between Days 2,899 and 2,904.

 • Halloween Hunter

  Defeated the Headless Horseman! Decoration awarded for restoring peace and balance to the New World in the "Headless Horror" event which took place between Days 2,899 and 2,904.

 • Heavyweight Champion

  Member of a Regiment finishing in top 100 global ranking of Regiment Rumble, which took place between Days 2,807 and 2,813.

 • Henchmen Exterminator

  Ranked 1st in the Henchmen Defeated leaderboard of Lithuania, Division 4. Decoration awarded on day 2,352.

 • Херој на империја

  Бил херој на битка за својата земја и ја комплетирал мисијата "Како да се изгради империја". Одликување доделено на ден 2,450.

 • League of Allies - Montgomery merit

  Awarded on day 3,588

 • Liberation Comitee of Poland

  One of the first 50 citizens from Poland to win 10 Freedom Fighter medals.

 • Love Killer

  Completed the "Cupid's Revenge" missions in less than 24 hours. Decoration awarded on Day 2,275.

 • Professional Boxer - 3rd Tier

  Member of a "Bronze Tier" Regiment. Decoration awarded for excellence in Regiment Rumble, which took place between Days 2,807 and 2,813.

 • Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • Soldier of Fortune

  Proved to be the architect of my own fortune by taking part in the Soldiers of Fortune Event! Decoration awarded on Day 2,779.

 • Team Player

  Helped his Military Unit to win the 1st place in the New World Cup, Division 4, Lithuania. Decoration awarded on Day 2,415.

 • Врвен Ловец

  Еден од првите 100 граѓани кои го поразиле лошиот зајко. Одликување доделено на ден 2,345.

 • Top Scorer

  Placed 1st in the New World Cup Final in Lithuania. Decoration awarded on Day 2,429.

 • Vampire Hunter

  Defeated Dracula and brought peace to the New World. Decoration awarded on Day 2,539.

 • Победник на дивизија 4, трето натпреварување на воените единици

  Направена најголема штета на третото натпреварување на воените единици, дивизија 4, Lithuania. Одликување доделено на ден 2,268.

 • World Class Player

  Member of one of the top 25 Regiments of the New World Cup. Decoration awarded on Day 2,415.

 • Pacific Hero: завршена мисијата "Pacific Clash" за помалку од 24 часови. Одликување доделено на ден 2141.

 • Прво рангиран во Lithuania, Епски натпревар во војување дневно рангирање. Одликување доделено на ден 2,129.

 • Ranked 1st in Lithuania, Epic Warfare Tournament daily ranking. Decoration awarded on Day 2,528.

 • Ranked 1st in Lithuania, Epic Warfare Tournament daily ranking. Decoration awarded on Day 2,529.

 • Ranked 1st in Lithuania, Epic Warfare Tournament daily ranking. Decoration awarded on Day 2,534.

 • Прво рангиран во Lithuania, Епски натпревар во војување. Одликување доделено на ден 2,129.

 • Ranked 1st in Lithuania, Epic Warfare Tournament. Decoration awarded on Day 2,534.

 • Ranked 1st in Lithuania, National Shield Competition. Decoration awarded on Day 2,317.

 • Прво рангиран Lithuania, Турнир за националниот штит. Одликување доделено на ден 2,094.

 • Ranked 2nd in Lithuania, Epic Warfare Tournament daily ranking. Decoration awarded on Day 2,532.

 • Ranked 3rd in Lithuania, Epic Warfare Tournament daily ranking. Decoration awarded on Day 2,530.

 • Ranked in the top 10 in Lithuania, Epic Warfare Tournament daily ranking. Decoration awarded on Day 2,531.

 • Ranked in the top 10 in Lithuania, Epic Warfare Tournament daily ranking. Decoration awarded on Day 2,533.

 • Witnessed an Epic Day 3,000 and completed the "Epic Day 3,000" Mission.

 • 2

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of Poland, Division 4

 • 2

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 2

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 2

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of Poland, Division 4

 • 2

  Рангиран во топ 10 во Lithuania, Епски натпревар во војување дневно рангирање. Одликување доделено на ден 2,129.

 • 3

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 3

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 4

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Aircraft Damage Leaderboard of Lithuania

 • 4

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Aircraft Damage Leaderboard of his Military Unit

 • 4

  Трето рангиран во Lithuania, Епски натпревар во војување дневно рангирање. Одликување доделено на ден 2,129.

 • 5

  Slayer

  Ranked 2nd in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania

 • 5

  Slayer

  Ranked 3rd in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania

 • 6

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 7

  Slayer

  Ranked 3rd in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • 8

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Aircraft Damage Leaderboard of Lithuania

 • 8

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 11

  Damage Dealer

  Ranked 3rd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 14

  Slayer

  Ranked 2nd in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • 17

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Aircraft Damage Leaderboard of his Military Unit

 • 17

  Slayer

  Ranked 1st in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania

 • 19

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Aircraft Damage Leaderboard of Lithuania

 • 20

  Slayer

  Ranked 3rd in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 22

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 22

  Slayer

  Ranked 1st in the Aircraft Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit

 • 23

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Aircraft Damage Leaderboard of his Military Unit

 • 34

  Damage Dealer

  Ranked 2nd in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 34

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 51

  Slayer

  Ranked 2nd in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 83

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 127

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of Lithuania, Division 4

 • 138

  Slayer

  Ranked 1st in the Opponents Defeated Leaderboard of his Military Unit, Division 4

 • 157

  Damage Dealer

  Ranked 1st in the Damage Leaderboard of his Military Unit, Division 4

Вистински патриот

Штета

1,051,152,734,024 за Литванија

Напредок:
1,051,152,734,024 / 1,051,200,000,000

Историја на Вистински патриот

Штета

99,350,476 за Romania

Напредок:
99,350,476 / 1,051,200,000,000
Штета

4,112,453 за Argentina

Напредок:
4,112,453 / 1,051,200,000,000
Штета

2,008,024,515 за Poland

Напредок:
2,008,024,515 / 1,051,200,000,000
Штета

2,726,722 за Latvia

Напредок:
2,726,722 / 1,051,200,000,000

Најголема штета во кампања

Штета

43,070,186,002 за Литванија

 Постигната при успешна одбрана на Chuquisaca and Tarija од Италија на ден 3,437

Active Enhancements

Историја на герилските битки

483
142
Можеш да се вклучиш во герила меч по поразување на 5 противници на бојното поле

Историја на оружје за масовно уништување

Употребени мали бомби3539 Употребени големи бомби2117 Последна употреба: Голема бомба за Боливија во битката против Литванија на 3,588-иот ден