Ukrán-magyar béke: szavazz igennel!

Day 852, 05:37 Published in Hungary Hungary by Tomi_ur
Heilongjiang, 852. nap 5:38 erep idő szerint (2010. március 21. 13:3😎



Az Évszázad Kormánya sajnos nem kezeli súlyának megfelelően a hónap (legalább is szerintem) legfontosabb törvényjavaslatát. Átpörgetve a sajtót, sem a hadügy, sem a külügy, sem az alelnök nem írt egy sort sem arról, hogy miért van jelentősége az ukrán-magyar békének, és miért kell azt megszavazni, leszámítva Doggett eléggé karcsú indokolását a kongresszus honlapján. Arról már nem is beszélve, hogy a lakosság tájékoztatása is elmaradt.

Úgy gondolom, leginkább ennek (vagyis a teljes információhiánynak) tudható be, hogy mintegy 6 órával a szavazás lezárulta előtt mindössze 18 képviselő szavazott, s a szavazás állása döntetlen (9-9). Néhány dolgot, nevezetesen a békekötés előnyeit ezért tisztázni kell.

A békekötés katonai szempontú előnyeit az alábbiakban foglalnám össze.

Ugyan Ukrajna jelenleg katonai értelemben nem jelent fenyegetést Magyarországnak (hála a kisebb ukrán katonai potenciálnak, rengeteg magyar MPP-knek, valamint a kedvező ukrán politikai környezetnek), ez azonban könnyen megváltozhat. Fontos körülmény, hogy 2010. március 24-én lejár a Szlovákiával kötött megnemtámadási szerződés, így Szlovákiát már semmilyen nemzetközi megállapodás nem korlátozza abban, hogy Lengyelországot egy régiócserével a határainkhoz juttassa, akár több régiónk egyszerre való megtámadását is biztosítva. Mivel jelen idő szerint Horvátország 6 (román, amerikai, görög, svéd, spanyol és finn), Románia pedig 3 (horvát, kanadai, norvég) aktivált MPP-vel tudna minket támadni, Lengyelországgal egyidejűleg, nem hiányzik senkinek sem az, hogy egy EDEN-párti, elmebeteg új ukrán elnök blokkolási célzattal az említett országokkal egyidejűleg esetleg ránk törjön akár Northern Hungary, akár Northern Great Plain régióban.

Nem mellesleg stratégiailag sem indokolt a háború fenntartása Ukrajnával, jelenleg még hosszú távú célként sem jelölt meg a kormány olyan programot, amelyben Ukrajna érintett lenne. A bizonytalan nem-árt-ha-van-háborúnk koncepció pedig, tekintettel a békekötés konkrét pozitív hozadékaira, káros és értelmetlen.

Ukrajnával, mint esetleges szövetségessel a hátunk mögött pedig egy kisebb középhatalom támogatását nyerhetjük el: Ukrajna jelenleg minden további nélkül 300.000 sebzést hoz egy nap, amely csaták sorsát döntheti el.

A békekötés politikai előnyei

Az ukrán-magyar béke kölcsönös gazdasági előnyeire részletesebben nem térnék ki, egy kb. 4.500 fős, legalább 1.100 aktív játékossal bíró ország (amely IRL több, mint 46 millió lakossal rendelkezik) kiaknázatlan piacán való megjelenés lehetőségeit majd a gazdasági szakemberek elvégzik. Politikai szempontból viszont annál részletesebben hívnám fel a figyelmet egy-két dologra. A békekötés az ukrán-magyar közeledés egyértelmű jele lenne, s lezárhatnánk egy kölcsönös gyanakvásra, félreértésekre és sértődöttségre alapuló korszakot. Ezzel egyidejűleg ki tudnánk fogni a szelet az EDEN vitorlájából, megszüntetve Ukrajnában a Magyarországgal szembeni paranoia alapját. Ezzel Ukrajnát magától Romániától, illetve az EDEN-től távolítanánk el, s erősítenénk azokat a törekvéseket, amelyek Ukrajna helyét az Entente-ban képzelik el. Fontos rámutatni arra, hogy a PHOENIX és az Entente érdekei jelenleg azonosak (hasonlóképp, ahogy az EDEN-é és a Sol-é): egyrészt az EDEN megszállás megszüntetése az Entente-tagállam Franciaországban, másrészt az EDEN-fenyegetettség csökkentése Európában (gondolok itt Olaszország Spanyolország és Lengyelország általi, valamint Ukrajna Lengyelország általi fenyegetettségére). Más szavakkal, az Ukrajnában jelenleg hatalmon lévő Magyarország- illetve Entente-barát politikai erők olyan szintű megerősödését hozhatja a jelenlegi békekötés, amely alapjaiban változtathatja meg Európában az erőviszonyokat.

Sokan az ukránoktól várják az első lépést, nevezetesen az EDEN-től való határozottabb elhatárolódást, nehezményezve azt, hogy Ukrajna két vasat tart egyszerre a tűzben. Nem térnék ki most arra, hogy kinek és miért kellene ezt megtennie, néhány határozott és egyértelmű, a legutóbbi időkben Magyarország illetve a PHOENIX irányába tett ukrán lépést azért rögzíteni kell:
- a moraviai RW-ben az EDEN-barát szlovákoknak való segítségnyújtást az ukrán kormány megtagadta (helyette inkább tréningezni küldték a sereget Malajziába);
- Ukrajna segítséget nyújtott a franciaországi RW-hullám idején Franciaországnak, jelentős lengyel erőket elvonva;
- számos EDEN-MPP-t hagytak kifutni, és nem hosszabbították meg újra (így a görög és a horvát MPP-ket).

A politikai beidegződéseken, múltbéli valós vagy vélt sérelmeken, az azokon való agyaláson tehát túl kell lépni, mert nem vezetnek sehova. Az ukrán-magyar béke kiváló alkalom egy közös jövő megalapozására, amiből mind Magyarország, mind a PHOENIX, mind az Entente csak profitálhat.

Kérem tehát a T. Kongresszusi tagokat, hogy szavazzanak igennel az ukrán-magyar békére.

Köszönöm.

Üdvözlettel,

Tomi_ur


Ajánló:
Magánvélemény by Istencsaszar
United Murlockija by Murlockij
Headless Chicken by Nalaja
Future sound of eRep by outisz
Vas Népe by vasmegye