Csehország és Szlovákia elnökének közleménye a csehországi eseményekről

Day 820, 14:27 Published in Hungary Hungary by Tomi_ur
Heilongjiang, 820. nap, 14:26 erep idő szerint (2010. február 17. 23:26)



Sziasztok!

Lengyelország Csehország elleni támadásának rossz nyelvek szerint a horvát imperialista álmok az elsődleges az okai, az akció mintegy mellékes következményeként azonban úgy tűnik, hogy Csehszlovákia erőszakkal való létrehozására is sor kerül. Smrtan, Lengyelország – egyelőre még hivatalban lévő – elnöke nem mellesleg részben szlovák származású, s korábban Szlovákia elnöke is volt, így a szlovák-lengyel-horvát kooperáció mögött mélyebb okok húzódnak meg, semmint az ember gondolná.

Ami Szlovákia álláspontját illeti, Gabberattack, Szlovákia elnöke, emlékeztet arra, hogy Csehország és Szlovákia egyesítéséről való korábbi tárgyalások alkalmával mind Csehország, mind Szlovákia részéről egyetértettek abban, hogy az egyesítés mindkét ország javára fog válni (lásd korábbi cikkemet a Csehszlovákia létrehozására irányuló tervekről). Az új cseh kormány hivatalba lépésével Gabberattack folytatta a tárgyalásokat, illetve javaslatokat tett az egyesítés mikéntjére vonatkozóan, azonban e javaslatokat a cseh kormány lesöpörte az asztalról. Ennek magyarázatát utóbb abban vélte felfedezni, hogy a cseh kormány tevékenysége folytán a helyzet Csehországban tarthatatlanná vált, elsősorban gazdasági-pénzügyi okokból. A cseh kormány – Gabberattack állítása szerint – elvesztette az uralmat a cseh pénzügyek felett. Más szavakkal, a cseh kormány, Gabberattack szerint, elsikkasztja az ország pénzét, az ilyen kormány pedig nem tekinthető legitim kormánynak. Konkrét példaként a cseh nemzeti bankban található pénz lenyúlását jelöli meg, amely ügyet még mindig nem vizsgáltak ki, illetve az ügy kivizsgálásával kapcsolatos követeléseket rendre elutasították. Mindez ahhoz a végkövetkeztetéshez vezetett, hogy a jelenlegi cseh kormány nem tekinthető Csehország legitim képviselőjének az egyesülési tárgyalásokon, így Szlovákia az előző cseh elnök, Vit Ruzicka, illetve az ő holdudvara felé fordult. Más szavakkal, mivel a jelenlegi cseh kormánnyal való tárgyalások sikertelenek voltak, az előző kormánnyal való egyetértésben történik meg Csehország Lengyelország általi megszállása, és Szlovákia részére való átadása.

Lengyelország Csehország elleni támadása, amely – legalább is a média szerint – a Horvátországgal való területcseréket célozza, megadta a lehetőséget arra, hogy felújítsák a Csehszlovákia létrehozására irányuló terveket. Gabberattack szerint jelenleg ez az egyetlen módja annak, hogy gátat vessenek a cseh kormány illegitim működésének, a további sikkasztásnak. Az egyesítés után új csehszlovák kormány fog létrejönni paritásos alapon a két nemzet képviselőiből. A háború utáni újjáépítés, valamint a cseh polgárok kártalanítása az új kormány első intézkedése lesz. Amennyiben a jövőben Szlovákia és Csehország újfent független államokként kívánják továbbfolytatni etörténelmüket, a szétválást békésen kívánják megoldani, miként az IRL is történt.

Ami azonban a cseh gazdaságot illeti, a mostani hódítás kezdetben mindent, csak pozitívumokat nem fog hozni. Egy cikk szerint Csehország megszállásával mintegy 2.700 gold összegű nemzeti összvagyon fog megsemmisülni: a két Q4 defense system újjáépítése darabonként 400, a két új Q5 kórház beszerzése darabonként 300, az új lengyel és szlovák licenszek megvásárlása összesen 300, a cseh állampolgárok elveszett megtakarításának kárpótlása összesen 1.200, míg a Malaysiával való training war megszűnése 200 goldba fáj a cikk szerzője szerint. Még hogyha bizonyos költségek nem is merülnek fel, illetve eltúlzottak is (pl. Szlovákia is rendelkezik maláj MPP-vel, illetve egy kórház 300 goldnál olcsóbban is beszerezhető), az kétségtelen, hogy komoly károk érik a cseh gazdaságot.

Gabberattack cikkével szemben Adamak, Csehország szlovákiai nagykövete ellenállásra buzdító cikkében ugyanakkor árulást kiált: többek között Vit Ruzicka korábbi elnököt vádolja a jelenlegi helyzet kialakulásáért. Felhívja a figyelmet arra, hogy az egyesülési tárgyalások során sok kérdésben nézeteltérés alakult ki a szlovák és a cseh fél között, az alábbiakban azonban egyetértettek:
- Csehország foglalja el Szlovákiát, tekintettel arra, hogy Szlovákia a hónapokkal ezelőtti (egész pontosan Kolozs elnöksége utolsó napjaiban [2009. november 5-6.] történt) magyar támadást követően jelentősen legyengült, Csehországnak több és jobb minőségű kórháza és defense syteme van, mint Szlovákiának, illetve, hogy a cseh korona erősebb a szlovák fizetőeszköznél;
- Csehszlovákia fővárosa Pozsony lesz;
- mindkét fél új politikai pártokat hoz létre a hatalmi erőviszonyok egyensúlya érdekében.
Adamak leginkább azt hiányolja, elmaradt a politikai vita az ügyben, pusztán azt látja, hogy Csehországot felkínálták a szlovák-lengyel tányéron. Nem tervezték, hogy Csehszlovákiát minden áron létre kell hozni, jegyzi meg. Mivel látja, hogy Csehországnak esélye nincs a lengyel gőzhengerrel szemben, a legtöbb, amit megvalósíthatónak tart a jelen helyzetben, hogy létrehoznak egy csehbarát pártot az új államban.

Ha már Szlovákia elnökének terjengősebb magyarázatával nyitottam, Csehország államfőjének, John Lockednek a lényegre törő közleményével zárom:
- A lengyel támadás előzetes figyelmeztetés nélkül történt.
- A Szlovákiával való egyesülésről nem született megállapodás.

Read. Comment. Respect.

A legjobbakat!

Üdv,

Tomi_ur


További olvasmányok vájt szeműeknek:
Magánvélemény by Istencsaszar
United Murlockija by Murlockij
Headless Chicken by Nalaja
Future sound of eRep by outisz
Vas Népe by vasmegye