Вклучи/Исклучи амбиент

Join the new world

 

Bugarska Provokacija

Ден 1,826, 06:26 Објавено во Republic of Macedonia (FYROM) Република Македонија од zatvornika

zdravo luge eve edna bugarska provokacija koja vidov vo erep pisocite "StoneCold1 :Думи на Баба Ванга : " Македония е българска земя. Тя не е държава, а част от българската територия."" Nestor The Slav "По-добре да са друга държава..."

StoneCold1 :"ще ги продадем на албанците 😃"

vaka ne se pravi prijatelstvo ....
za da ja vidite slikata pogolema kopirajte slikata vo nova vrska!!!

 

Коментари

Blagojcee
Blagojcee Ден 1,826, 07:28

пуштајте закон за ПН Бугарија хД

KocoskiMKD
KocoskiMKD Ден 1,826, 07:33

abe ne se glupirajte, si znaeme nie koj sme i sto sme... a ako pagjate na vakvi provokacii so site treba da se zamerime, brishi go ova

Hoban Washburne
Hoban Washburne Ден 1,826, 09:42

Дај бе бриши статијава и игнорирај тролови.

VAse the Great
VAse the Great Ден 1,826, 11:47

Бриши статијата, тоа се тролови....секаде ги има, ги има и кај нас. Игнорирај...

Toni Lj Cvetkovski
Toni Lj Cvetkovski Ден 1,827, 10:19

Blgarite vo momentov ni se najdobrite prijateli.

Jurukov
Jurukov Ден 1,828, 23:38

brisi brat ova

 
Објави го твојот коментар

Што е ова?

Читаш статија која што е напишана од граѓанин на eRepublik, виртуелна стратегиска игра којашто се базира на државите од вистинскиот живот. Креирај свој лик и помогни ѝ на твојата земја да се прослави додека се докажуваш како воен херој, реномиран уредник или гуру за финансии.