Brazília, Indonézia és Argentína új szövetségéről (BIA). A dél-afrikai front.

Day 794, 11:26 Published in Hungary Hungary by Tomi_ur
794. nap 11:26 erep idő szerint (2010. január 22. 20:26)

A mai napon megalakult a BIA, Brazília, Indonézia és Argentína szövetsége, a PHOENIX alszövetsége a déli féltekén. A szövetség célja az eVilág szóban forgó részének EDEN-mentes övezetté alakítása, a régió stabilitásának a megőrzésével egyidejűleg. Ez utóbb deklarált cél valószínűleg nem fog teljesülni, ennek okait lásd lejjebb. Más szavakkal, a szövetség arra törekszik, hogy leszámoljon az EDEN előretolt bázisaival, Dél-Afrikával és Ausztráliával.

Ennek keretében Indonézia megtámadta Dél-Afrikát 2 eredeti területen, Indonézia így jelenleg saját szövetségese, Brazília ellen is harcol. A néhány napja elfogadott brazil-indonéz MPP az előzőekre tekintettel megszűnt. Dél-Afrika mindamellett MPP-t kötött az USA-val, továbbá egy másik alliance megkötése van folyamatban Horvátországgal. Így további dél-afrikai területek Indonézia általi megtámadása az amerikai (illetve horvát) MPP aktiválásával fog járni, amit az indók nem valószínű, hogy bevállalnak, tekintettel Indonézia Northern Cape-ben található high diamond gyarmatára.

A dél-afrikai – brazil viszonyba, illetve annak megromlásába a dél-afrikai elnök cikke nyújt betekintést. Ezt olvasva az derül ki, hogy Dél-Afrika és Brazília kapcsolata sohasem volt igazán jó. A két ország együttműködését, egy, az eRepublikon kívülről érkező, multiaccountokkal operáló csoport („channers”) jelentette fenyegetés alapozta meg, akik a dél-afrikai kongresszus átvételére készültek. Dél-Afrika Brazília segítségét kérte, amit meg is kapott. Brazília területeket vett át Dél-Afrikától, csökkentve a megpályázható kongresszusi helyek számát, s így a TO-veszélyt. A két ország szerződést kötött egymással, amelynek egyik rendelkezése szerint Brazília nem használhatja a dél-afrikai területeket háború céljára. Brazília azonban a szerződés e pontját megszegte, és hadat üzent Ausztráliának. A dél-afrikai elnök szerint ez, vagyis Dél-Afrika semleges státusának a feladása vezetett a két ország közötti elhidegüléshez, illetve az, hogy miután Ausztrália átvette a kezdeményezést a brazil-ausztrál háborúban, Brazília úgy döntött, hogy régiókat szabadít fel (nyilvánvalóan az ausztrál előrenyomulás megakadályozása végett), s ezzel újra TO-veszélynek tette ki Dél-Afrikát.

További feszültség forrásává vált, hogy – a dél-afrikai elnök szerint – a brazil elnök nem volt hajlandó tárgyalni az egyetlen brazil kézen lévő dél-afrikai gyarmat, Gauteng felszabadításáról. Másrészről egy elszámolási vita miatt a dél-afrikai elnök szerint Brazília 300 golddal tartozik Dél-Afrikának (a fent említett megállapodás szerinti csataindítási és háborús költségek). A brazil elnök arra tett ígéretet, hogy ezt az összeget majd azt követően kapja vissza Dél-Afrika, hogy egyes költségigényes PHOENIX hadműveletek befejeződtek. Mivel ez a dél-afrikai elnöknek elfogadhatatlan volt, Gauteng visszaszerzése érdekében felvette a kapcsolatot Ausztráliával és az EDEN-nel. Így az volt az eredeti terv, hogy Dél-Afrika Brazília Dél-Afrikából való kiverése végett átengedi Ausztráliát a területén, e tervet azonban annak költségvonzata, valamint az EDEN Dél-Afrikával kapcsolatos fenntartásai miatt elvetették. Az ennek folytán Gautengben indított RW-t Brazília végül leverte, ezzel azonban nem ért véget a történet.

Ausztrália és Dél-Afrika mellett nem kizárt, hogy Bolívia is az újonnan alakult BIA célpontja lesz. Mindenesetre a jelenlegi is folyó, bolíviai elnök által előterjesztett bolíviai-lengyel MPP-kötésre tekintettel az ALA a Bolívia elleni trading embargo bevezetését fontolgatja. A bolíviai elnök a lengyel MPP-t Bolívia szuverenitása és területi integritása biztosítékának tekinti, Bolívia ugyanis Argentína agressziójától tart. A bolíviai elnök MPP-javaslata kisebb vihart kavart az ALA-ban, tekintettel arra, hogy Dél-Amerikában Lengyelország kvázi az első számú közellenség.

Az európai és az ázsiai front mellett tehát egy déli front is körvonalazódik. Kérdés, hogy Indonézia és Brazília aktív (vagyis nem pusztán MPP-ken keresztül történő) részvétele a Negyedik Világháborúban milyen hatással lesz az európai hadszíntérre (amerikai és horvát damage-elvonás), vagyis képes lesz-e megfordítani az EDEN-fölényét, másrészről Szerbia, Oroszország és Magyarország mennyire fogja megérezni az indonézek és a brazilok kisebb sebzését az európai harcokban.

Read. Comment. Respect.

Üdv,

Tomi_ur