A Colossusról szakszerűen

Day 4,757, 04:07 Published in Hungary Hungary by Gildor Ingorion

Nemrég taleum mesternek köszönhetően közelebbről megnézhettük a Colossust, így most a plebs érzéseire rájátszva előadom, hogy nemám képtelen lennék elérni odáig a PP csíkon, hanem nem is kéne nekem sohasem. Mint amikor a Boatshowra szabadul az egységsugarú állampolgár, és elmagyarázza a Hallberg-Rassy 150 milliós jachtjánál, hogy őneki mi nem tetszik, a 15 éves, újkorában 120 lóerős verdáján edzett tudására alapozva.

Nézzük a legfontosabbat, a díszítést. A csíkok és lámpák tökéletes rejtőzködést tesznek lehetővé lávafolyamban. Ellenben sem az infratartományú berendezések, sem a pozíciófények funkcióját nem támogatják.
Elsőre úgy gondoltam, ez egy öntöltő löveggel ellátott harceszköz, viszont eljutottam a szövegben oda, hogy plazma, és ez átértékelt mindent.

A plazmafegyver láthatóan szolenoid tekerccsel gyorsított plazmatöltetet lő ki, ami feltételezi, hogy nagy rombolóerejű fegyver, ami közepes távolságra bevethető álló célok ellen, viszont a plazma mozgásának lassúsága miatt, mozgó célra csak közvetlen közelről veszélyes.

A toronyban foglal helyet a kezelő is, és valószínűsíthetően a személyzet létszáma maximum két fő.

Ezt az is indokolja, hogy a rádiós feladatára nincs szükség, mivel az eszköz sem műholdas, sem felszíni kommunikációs egységet nem tartalmaz.

Meghajtás:
A jármű négy lánctalppal rendelkezik, amik vélhetően független meghajtással rendelkeznek. A két mankókerék a harceszköz oldalainak közepén nem valószínű, hogy meghajtott, a fennakadások kiküszöbölésében, és a terhelésmegoszlás utólagos javítása miatt kerülhetett be.

Páncélzat:
A leírás büszkén hirdeti más (szintén az eRep által tervezett és gyártott) harceszközök sikeres megolvasztását, ugyanakkor szemérmesen hallgat arról, hogy javítottak-e a páncélzaton anyagösszetétel, gyártási technológia és a védelem eloszlása szintjén.
A páncélzat maximum az első régióban rendelkezhet reaktív páncélzattal.

Gyengeségek:
Alapvetően a tervezési koncepcióból erednek. Láthatóan a tervezés fázisaiban több módosítást is eszközöltek. Először a frontpáncélzatot erősítették meg a Renault jelzésre hajazó kerettel középen.
A megnövelt páncélzat terepleküzdési képességei olyan nagymértékben romlottak, hogy kénytelenek voltak bevezetni a mankókereket, ez egyben a plazma előállításáért és a meghajtás táplálásáért is felelős reaktort is jobban védi a torony alatt.

Leküzdése:
Mint a legtöbb páncélozott harcjárműnek, ennek is a frontális védelme a legerősebb, a körkörös védelem terén folyamatos kihívásokkal küzdött a mérnöki gárda. A hajtás egyes szekciói önálló mozgásra képesek, és mivel eközben a páncéllemezek elmozdulnak egymástól, vélhetően kisebb, meredek szögű lejtőkre kapaszkodás megkezdésekor az első lánctalpak több métert is emelkednek a meghajtással együtt, ezért viszonylag nagy, és védtelen felületet tárnak fel a központi erőforrást rejtő magból. Rpg alias bazooka használatával bármikor leküzdhető ebből az irányból.
Mivel rádiós kapcsolattal és radarvezérelt aktív védelemmel nem rendelkezik, erősebb cirkálórakétákkal is könnyedén elhárítható.

Ilyen lenne a Colossus csajban: