Побудувати дім, посадити дерево та врятувати світ

Day 4,376, 02:52 Published in Ukraine Portugal by HonLan

Вирішив теж написати про свої улюблені ігри. Не буду встрягати у міряння давністю ігрового досвіду, класика тому й класика, бо всіма визнається. Розповім про дещо свіжіше, та справивше найемоційніше враження особисто на мене, адже улюблені ігри саме тому й стають ними🙂



Хоча у світі гри рішучість далеко не просто емоція, в реальності просто бути рішучим часто буває корисним.

Уявіть собі пітьму. В цій пітьмі сяє блакитна вода з чорними тінями кувшинок, навколо ростуть великі гриби та зовсім вже нерозбірливі рослини, що тьмяно світяться. А над головою виблискують міріади зірок... Але це не зірки, це кристали, вмуровані у товщу гірської породи, яка вкриває усе це. Століттями замкнені бранці гори не бачили справжніх зірок, сонця, неба. Вони жили, долаючи відчай і безнадію, смиренно приймаючи долю та шукаючи будь-що хороше. Від вічних снігів до розжареної магми, вони пристосовувалися та облаштовували свій крихітний світ, вірячи у давнє пророцтво, яке з роками однак ставало похмурнішим.
І одного разу янгол зійшов на землю у вигляді випадково впавшої у надра гори людською дитиною. І принесла людина пощаду/геноцид/нічого.

Так, це Андертейл. Підземна Казка. Не знаю як кому, а особисто для мене вона затьмарила все пройдене раніше і навіки зайняла топ найулюбленіших ігор. А всього-то наткнувся на україномовну версію та вирішив пару хвилинок побігати по примітивнографічним коридорам, чисто аби знати що воно таке. Побігав... Кілька годин... Днів... А потім ще раз спочатку. Чому? А вам часто западали в душу віртуальні персонажі настільки, щоб запустити гру вдруге, заради того, аби здійснити їхню мрію?



Тут міг бути скрін з однією зі знаменитих фразочок гри, але краще нехай буде висловлювання, яке повністю стосується й реальної сучасної України.

Нескінченна тайга, море зелених крон та свіже морозне повітря. Далі гряда засніжених гір, на одній з яких здіймаються руїни, які й досі зберігають майстерність давніх архітекторів. А з іншого боку рівнина до обрію, по ній тупоче стадо мамонтів. Поряд дзюркотить водоспадик невеликої річки, небо синє і сонце високо. Чудовий день! Сидіти б так на природі та медитувати. Аж раптом драконячий рик з небес руйнує ідилію і ти вже витягуєш вірного меча та кастуєш заклинання, готуючись зустрітися з загрозою світу та сказати йому заповідне. ФУС РО ДА!!!

Деякі ветерани не люблять цю частину шедевральної серії про фентезійний світ під двома місяцями та абсолютно дарма, адже Скайрім можливо й не має чогось з попередніх ігор, натомість має дещо інше - атмосферу. Саме так, я полюбив цю гру за атмосферу. Розкішна різноманітна природа та захоплюючі краєвиди стали ідеальним місцем для місяців мандр провінцією нордів. Місцева історія, культура, тисячі цікавих або небезпечних локацій. А населення. Простуваті норди, хвалькуваті бретонці, ельфи з замашками нацистів та інші, кожні з власними тарганами в головах. А якщо просто прийти на базар, скажімо у Віндхельмі, та поштовхатися там, слухаючи розмови, то щоразу чутимеш щось новеньке. І з цих та інших дрібниць складається цілісний та живий світ, який щиро хочеться вберегти від алдуїнів, міраків, вампірів та всього що невчасно спавниться поряд.
Упс! F курочці. F трьохразовому рятувальнику світу...


Далеко не кінцевий вигляд міста, яке ми будували на власному сервері.

Третю гру було обрати важко, тому вирішив вписати ту, в яку граю вже кілька років - Майнкрафт. Світ кубів, з яких можна збудувати цей самий світ як душа забажає. Здавалося б, примітивна графіка, відсутність сюжету, складні крафти, яких у грі до останніх версій взагалі не можна було дізнатися, хіба що випадково... І тим не менш, популярність Майнкрафту досі не вгасла, шкода тільки, що цю гру настирливо пхають дурним дітям, які не вміють там робити нічого крім коробок та статєвих органів, через що у гри не дуже гарна репутація. Втім розвинена людина з уявою може зваяти там що завгодно - копію реального будинку, палаци, техніку, міста усіх можливих архітектурних стилів або й власновигаданих, статуї, тощо. Є у грі й інший аспект, так званий редстоун, який дозволяє будувати механізми, автоматичне виробництво і навіть логічні схеми. Деякі ентузіасти навтіь створювали працюючі калькулятори та міні-комп'ютери, на яких запускали своєрідну версію майнкрафту. Гра у грі, як вам? Я звісно такого не вмію, тому обмежуюся побудовою міст та зависанням на сервері з компанією приятелів.

Такі справи, дякую за увагу🙂