Як козаки конгресменами стали

Day 4,107, 08:11 Published in Ukraine Ukraine by Horytsvit

Сила парламенту проявляється не стільки в тому,
що він може зробити, скільки в тому, чому він може завадити.
Джеймс Фулбрайт

Всім привіт

Наприкінці січня я вперше став конгресменом.

Для початку хочу подякувати президенту 14 Дивізіону та однопартійцям за те, що висунули мене на прохідне місце у списку. А також дякую всім виборцям, які віддали свої голоси за нашу партію.

Скажу чесно, намагався виконувати свої нові обов'язки сумлінно. По кожному запропонованому закону намагався розібратися, що й до чого. Десь виходило, десь питав поради у побратимів. Але загалом, у цій статті хотілося б трохи привідкрити завісу ерепівського парламенту перед тими гравцями, які ще жодного разу не переступали поріг цього чудного закладу.

***
Для початку напишу, що потрібно зробити гравцеві, який хоче стати конгресменом (хто знає можете пропустити цей розділ)

Отже, для того щоб стати конгресменом, в першу чергу потрібно приєднатися до будь якої еукраїнської партії. Бажано обирати партію, яка найближча тобі по духу, ідеологією, світоглядом.

Клацни на меню Суспільство, далі Рейтинги, далі Партії:

Як видно на скріні, тут показано партії еУкраїни по порядку від найбільшої кількості членів до найменшої. Зауважу, якщо у гравця є ціль стати конгресменом, то йому варто обирати партію з першої п'ятірки цього рейтингу. Адже у виборах до конгресу беруть участь тільки п'ять найбільших партій на момент виборів. Тут можна позаходити на сторінку кожної партії, прочитати інформацію про неї, переглянути список гравців, які вже є її членами.

Коли гравець визначився куди він хоче вступити, то потрібно зайти на сторінку цієї партії і натиснути на відповідну кнопку.

Далі потрібно дочекатися 16 числа поточного місяця, і висунути свою кандидатуру на вибори до конгресу. Кандидатуру можна подати з 16 по 23 число кожного місяця натиснувши на відповідну кнопку на сторінці своєї партії, яка з'явиться саме в цей період.

24 числа президент партії розставить кандидатів, по списку на свій розсуд. Як правило досвідчених та більш активних гравців ставлять вище по списку. Для прикладу, якщо ти будеш 15-м у списку, то навряд чи зможеш розраховувати на місце у конгресі. Тому, якщо недосвідчений гравець прагне пройти у конгрес, йому потрібно бути активним та корисним для партії до виборів, для того щоб розраховувати на більш прохідне місце. Зрештою, якщо дуже сильно хочеться, то можеш попросити керівника партії щоб він поставив тебе вище і дав можливість пройти до конгресу і спробувати себе у цій ролі.

Далі потрібно просто прийти на вибори проголосувати за свою партію і чекати результатів волевиявлення громадян.

(На цьому місці завершую урок для новачка і продовжую описувати вже власний досвід перебування на цій посаді)
***

Отже, вибори до конгресу завершились, комісія порахувала і перевірила результати і мені приходить повідомлення про те, що я став конгресменом і отримую відповідну медаль.

І ось нарешті ми входимо у конгрес...

Починаючи з цього моменту я перестав себе вважати повністю туклікером, адже тут двох кліків уже явно не вистачає. Якщо хочеш дійсно чесно виконувати покладені обов'язки, то перед тим як голосувати За або Проти якогось закону, потрібно розібратися, що це власне за закон. Для цього потрібно слідкувати за пресою, читати національні шаути, питати в більш досвідчених гравців якщо щось незрозуміло. Одним словом брати участь в обговоренні і вирішувати, що буде краще для країни.

Робоча сторінка для конгресмена, це вкладка Управління (Меню Суспільство - Моя країна - Управління). Тут загалом все просто є список законів, натиснувши на який можна подивитись результати голосування, або власне проголосувати самому (якщо закон ще на розгляді). Також можна запропонувати власний законопроект для розгляду.

Моя каденція конгресмена почалась із податкових законів. Що мене порадувало, так це висока активність інших конгресменів. Адже досить часто кількість тих хто висловив свою позицію, натиснувши За чи Проти якогось конкретного закону наближалась до 100%. А раніше я чомусь думав, що в конгресі насправді мало хто голосує.

Що мене засмутило і розчарувало, так це те, що не можна подивитись як голосували конкретні конгресмени, або хоча б партії. Можливо чули як у Верховній Раді спікер після голосування каже фразу "По фракціям", і на табло виводяться результати голосування фракцій (скільки за, скільки проти і т.д.). Будете сміятися, але я чомусь думав, що в конгресі Репки є така кнопка і конгресменам її видно 🙂. Дуже шкода, що насправді її немає. І ніхто не може проконтролювати як за той чи інший закон голосували ті чи інші партії.

Ще однією перевагою для конгресмена є можливість писати повідомлення у Національних шаутах (такий собі національний чат). Тут ти дійсно будеш почутий усіма співвітчизниками, але варто пам'ятати, що сюди варто писати тільки важливу інформацію. Саме тут відбуваються обговорення важливих державних справ.

Звісно, як і в кожному парламенті, тут не обходиться без суперечок, а можливо навіть і бійок. Але ми люди звичайно цивілізовані тож такі непорозуміння вирішуються швидко і невимушено.

Під кінець хочу зазначити, що робота конгресмена вимагає певної уваги та самовіддачі. Але загалом це досить цікаво. Тому хочу запросити усіх гравців 16 числа натиснути кнопку "Балотуватися до конгресу" на сторінці своєї партії і спробувати нав'язати здорову конкуренцію більш досвідченим партійцям.

ну і перед тим як подумати про своє еполітичне майбутнє, пропоную подумати про щось прекрасне)


P.S. На правах реклами:


Партія 14 Division запрошує всіх охочих вступати до наших лав.
Гарантуємо дружню підтримку у всіх напрямках гри.