Az egyetemi előadást Carl Peters, a kormány gazdasági államtitkára vezette

Day 621, 15:00 Published in Hungary United Kingdom by Bosko Balaban

Carl Peter , a kormány gazdasági államtitkára volt az este előadója aki 32 néző előtt tartotta meg az előadást.

A monetary vagy más néven pénzpiac minden epolgár számára megkerülhetetlen a játékban.
Feltételezem, hogy akik itt vannak azok ebből tesznek, vagy tennének szert pluszjövedelemre.
Egy normál q2-3 cég elindítása 50-100 gold, a napi fizuból pedig csak 1-3 q1 fegyóra telik.
A monetary 3 lehetőséget kínál fel: valuta vásárlása goldért, gold vásárlása valutáért, és valuta valutára váltása.

Mielőtt belemélyednénk a részletekbe néhány tanácsot adnék, és bemutatnám az 1 hete működő monetary rendszert:

1. Álmos, ittas, beszívott, stb. állapotban ne monetaryzz mert könnyen félreütsz, elszámolsz valamit.
2. Használj számológépet, ha szükséges.
3. Ha nagyon pici az ígérkező haszonkulcs (1% alatt) hagyd a fenébe, mert nem éri meg a fáradtságot.
4. A túl nagy haszonkulcs elijeszti a vásárlókat a gold oldalon, és valuta-valuta váltásánál. Ilyenkor érdemes 30-50%-ra belőni a hasznodat. Vagy bízhatsz, hogy egy "balekba" szaladsz bele.
5. Ha sok ajánlatod van kint érdemes egy exceltáblát csinálni nekik. Megkönnyíti a kirakást, és látod mid van kint, és mit pakolhatnál még ki.
6. Nagy összeget soha ne tegyél ki, kivétel, ha a rombolás a célod.
Mi a nagy összeg? Egy dinamikus pénzpiacnál pl. Magyarország 1000-2000 huf, egy közepesnél pl. Ausztrália 500-1000, egy minipiacnál pl. Pakisztán, Dél-Afrika max. 500.
Miért? Mert, ha nagy összeget teszel ki, és elöl vagy a listán, akkor a többiek megijednek, hogy nem jutnak a pénzükhöz, és alád ígérnek.
Vagyis saját magadnak verted le az ára.
Mi számít soknak a gold oldalon? Szerintem 20 goldnál többet ne pakolj ki, ki országban max 10-et.
7. az ajánlataidat frissítsd, ha sokat vettek már belőle, és tovább szeretnéd vinni. Érdemes a konkurenciát figyelni, és napi 2-4-szer frissíteni.
Reggel, napváltás előtt, mert akkor még működik az erep, és sok amcsi online van. Dél felé, mert akkor már működik az erep. Este felé, mert akkor sok európai online van és lefekvés előtt, hogy az aktív amcsik téged találjanak elöl.
Természetesen csak akkor frissíts, ha szükséges, vagy ha szeretnéd.
Mindig csak 1 ezreddel ígérj a másik alá a gold oldalon, és valuta-valutaváltásnál és persze figyeld, hogy megéri-e még neked az üzlet.
Miért csak 1 ezreddel? Mert ha századokkal, tizedekkel lépdeltek lefelé a konkurenciával, akkor elfogy a haszon napokon belül.
Az ajánlatok kitételekor, frissítésekor érdemes több fület nyitva tartani a böngésződben, mert megkönnyíti a munkádat, és csökken a hibalehetőség.
Általában 3-8 füllel érdemes dolgozni, de ki mit szeret úgy csinálja.
Milyen hibák lehetnek?
1. elszámoltad magad ---itt lehet a legkisebb veszteség
2. Fordítva teszed ki az ajánlatod, ez már gáz, hiszen, nem mindegy, hogy 1 goldért 35,4 HUF-ot kapsz, vagy 1 goldért 0.029-et
A fordított ajánlatokat, egyébként az un. "halászok" figyelik és rögtön lecsapnak rá.
Legyél minél többet online, és figyeld random módon a piacot ugyanis a kitett ajánlatod, amit a show my offers lapon látsz, nem tudod visszavonni 5 percig.
Na, szóval random módon figyeled a piacot, akkor beleszaladhatsz érdekes rendkívüli eseményekbe, pl. fordított ajánlatba, vagy elszámolt ajánlatba, vagy egy valuta elleni támadásba, amit meglovagolhatsz.
A monetaryn kitett ajánlatod 120 óráig (5 napig) érvényes, a kitett ajánlatod 5 percig nem tudod módosítani.


Térjünk rá az új rendszerre
A legelső lapon a legjobb ajánlatok szerepelnek. Az ugyanolyan ajánlatok között, pedig a legrégebbieket sorolja előre a gép.
Az emberek nem szeretnek sokat lapozni, sőt 80%-uk csak az első lapot használja tehát az a jó, ha az első lapon vagy, de sajnos, nehéz odavergődni.
Javíthattok a helyzeten, ha a népet arra buzdítjátok, hogy a valuta oldalon máshonnan is vásároljon, hiszen az ár adott (pl. 0.029).
Szóval kitartás kell az első lapra jutáshoz, bizony el kell telnie Magyarországon 3-5 napnak.


Akkor térjünk át az un "gold oldalra".
Ez a legegyszerűbb legkedveltebb eszköz a gazdagodáshoz hiszen relatív gyorsan jutsz pénzhez rövid idő alatt, kis kockázattal.
A lényege Magyarország példáján: kiteszel 5 goldot. Kitételkor 5 gold, 1 gold=35 huf éppen vagyis ha mind az 5 goldot megveszik, akkor hozzájutsz 175 forinthoz. A valuta oldalon kiteszed (ha akarod) a 175 forintodat 175 HUF 1 Huf=0.029 gold értéken és így a visszaváltás után 5.075 goldod lesz. Vagyis olcsóbban veszed a valutát goldon, és drágábban adod el goldért.
Egyébként ha jól végiggondoljátok a rendszer működéséhez elég lenne a valuta gold oldal a monetaryn, de akkor nem lehetne keresni, és én sem tartanék most előadást

A következő kérdés, hol éri meg legjobban a gold oldali váltás neked, mint üzletembernek?
3 féle országtípus van:
1. Nagyon fejlett pénzpiac rengeteg szereplővel = kicsi haszon Magyarországon 1-2%, viszont élénk forgalom, de lehet, sokszor kell frissítened az ajánlatod, mire elviszik. Pl.: Magyarország.-, USA, Indonézia, Románia.
2. Közepes gazdaságok. Olyan országok, ahol kevesebb a piaci szereplő, de 3-10%-os haszon realizálható mérsékel forgalom mellett, valószínűleg keveset, vagy nem kell frissíteni. Pl.: Svédország, Ausztrália, Japán.
3. Halott pénzpiacú országok. Itt nincs forgalom, alig van konkurencia és 15-100%-os haszon lehetséges, de nincs forgalom. Pl.: Dél-Afrika, Ausztria.
A 3-asnál az aktív lakosság gyakran csak 30-100 fő.
A 2-est javaslom, kevesebb a munka, nagyobb az elérhető haszon, csak picit többet kell várni.


A 2. lehetőség az üzletre a valuta-valuta váltás.
A valuta-valuta váltáshoz muszáj a számológép, enélkül nem lehet csinálni. Ehhez már kell némi rutin is. Hátránya a nagyon kicsi forgalom, hiszen csak egy-egy valutapárt céloz meg és az epolgárok 80%-a nem is használja, vagy nem is tudja, hogy létezik. Pl.: RON-HUF. Egy lej 0.018 golot ér, a forint 0.029-et. Akkor meg a nullaszaldós árat, ha 0.018-at osztod 0.029-re, ez 0.620.
Most jön a legérdekesebb rész, a valuta oldal, vagyis a befektetések.
Mikor érdemes befektetni egy pénzbe?

1. Ha nagy baby-boom van.
Minél kisebb országban van minél nagyobb boom, és minél kisebb az ottani valuta értéke annál nagyobb esély van, h akár 100%, vagy afeletti hasznot elérjen 2-3 héten belül.
Ha Ausztriába beregisztrál 1500 ember az zsír, és ugrani kell rögtön. Ha Magyarországra regisztrál 1500 ember, lehet, nem tesz semmit vagyis minél extrémebb helyzet van, annál jobb.
Fontos a gyors reakció, mert a spekulánsok gyorsan felverik az árat. Utoljára óriásit az orosz boom-on lehetett keresni, mert kevés emberhez nagyon sok regelt.

2. Egy ország újjáalakul
Ilyenkor az RW megnyerésének, vagy eldőlésének pillanatában kell lépni, és buli lehet. Itt a spekulánsok tolják fel az árat.
Akkor vegyetek, ha az ország valutája nagyon olcsó, és már eldőlt a felszabadulás ténye (nagyon nyerésre állnak, nyertek). Pl:. 0.005-8-ért tudsz venni.
Azért csak akkor vegyetek, ha már eldőlt, mert lehet, hogy hoppon maradtok egy meghalt pénzzel.
3 Újraalakult ország high régióval/fika ország high régiót kap.
Jó példák: Dél-Afrika, de különösen Görögország. Ilyenkor a spekulánsok nagyon tolják fel az árakat, és folyton online kell lenni, és a legjobb pillanatot megérezve kitenni az ajánlatod.
Tehát a spekulánsok tolják fel az árat, de amikor úgy érzik, hogy vége a bulinak, akkor otthagyják a terepet, és nagyon visszazuhan az ár.
Inkább picit előbb szabadulj, mint később. Pl. Görögország. A Central-Greece WR előtt 0.006 volt, WR után 5 órával 0.009, 8 órával 0.017, 10 órával 0.012. Alig fél óra alatt lejtmenetbe csapott át a dolog.
Ez volt Dél-Afrikában is csak nem ennyire durva számokkal.
Csak azért zuhan vissza, mert az ország mögött nincs elég ember, nincs nagy gazdaság, csak a spekulánsok szívatnák meg egymást.
Nagyjából ez ennyi, de tudni kell, h itt lehet a legnagyobbakat szakítani ha nagyon olcsón jutsz még a valutákhoz, akkor nem bukhatsz rajta.
Adok egy linket. Ez sajnos nem mutatja a napon belüli változásokat, pedig az a lényeg, de a trendeket igen. Használjátok azelőtt mindig, ha befektetni szeretnétek egy valutába.
http://erepublik.ws/tools/currencies/GRD

3. TO-zott ország
Ha egy országot TO-znak, és beadják az első nyomtatást általában eladási pánik tör ki a pénzpiacán.
Ilyenkor a TO eldőlésekor még eredeti áron kell eladni a pénzed, ha el akarod, vagy várj pár napot de csak akkor várj, ha lemaradtál a TO-eldőlésekor. Ilyenkor valószínűleg az eredi árat hónapokig nem nyerheted vissza.
TO-pánik után pár nappal kiteheted az ajánlatod 1-3 ezredes buktával. Tovább ne várj, mert nagyobb lesz a bukta

4. TO-zott ország felszabadul.
Sejted, hogy a TO nem tart tovább.
Már leverték a valuta árát, de közel a feltámadás (pár nap), ilyenkor kell belőle venni.
A felszabaduláskor pedig megugrik az árfolyam valamennyivel pl. kunát vehettél 0.013-ért, majd a TO után adtam el 0.02-ért.
Ez picit kockázatos! Ha óriási mennyiséget nyomtattak, akkor hagyd a fenébe, mert lehet, h fél évig nem tudnál nyerni az árfolyamon.
Lásd a német ügyet. Ha a lengyeleknél marad a zsé, és még később is nyomtatnak, akkor örök időre hazavágták volna a márkát.
Szóval bogarásszátok át, hogy hány nyomtatás volt.

5. Ország high régiót veszít.
Ilyenkor a csata eldőlésekor el kell adni, még eredeti árat kaphatsz érte.
High régió vesztése után is ugyanolyan eladási pánik lesz, mint a TO után.
Ha időben nem kapcsoltál, akkor várd meg ezt az 1-2 napot. Pl.: USA-ba Kalifornia elvesztése után a dollár 0.02-ről 0.017-re esett, a pánik után 0.019-re állt vissza vagyis kisebb a bukta. Ugyanez vonatkozott Kanadára is
Ha egy ország megszűnés előtt áll a valutájától szabadulni kell hacsak nem sejted, hogy hamarosan újjáéled.


A kis országok pénzei gyengültek sokat az új szabály miatt, mert nincs forgalom, és az eladók elöl akarnak lenni.

Szerkesztette: Bosko Balaban